Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Przelotowy wydech

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    2

    Domyślnie Przelotowy wydech

    Witajcie, mam Alfe 147 1.6ts 105 kucy, mało znalazłem tematów o przelocie do tej wersji, mam trochę rur w domu i pomyślałem, że może bym je wykorzystał do zrobienia jakiegoś przelotu, chce pierw wywalić środkowy tłumik, zmieni się coś prócz troszkę głośniejszej pracy, jakiś wzrost spalania ? A drugie pytanie, końcowy tłumik jako przelot i środkowy tak samo, jaki by to miało wpływ na spalanie czy też moc silnika, nie mówię tu o wzroście a o spadku. Temat proszę brać trochę z dystansem. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    Kolego , jak dobrze widze jest to silnik benzynowy wolnossący więc każde modyfikacje wydechu wypadają na plus w mocy aczkolwiek na takiej mocy jaką twój silnik dysponuje nie odczujesz różnicy. Jeżeli wywalisz katalizator , środkowy i na końcu wstawisz jakiś przelotowy końcowy to myślę że 5 koni ci urośnie ale jakim kosztem Zależy co chcesz uzykać moc czy dźwięk. Jak moc to tak jak mówie , deCAT ----> środkowy też wyjazd----> jakiś końcowy musisz mieć bo będzie za głośno i dźwięk chujowy jak kosiarka. Jak na dźwięku ci zależy to zostaw wszystko , tylko zamiast swojego ori końcowego wstaw przelotowy basowy ( można też jakiś środkowy przelotowy dać). Najgorsze co może być na drogach to gnojki w syfikach na prostej rurze 2,75 cal ,but w podłoge i wszyscy się oglądają gdzie koszą trawę , o osiągach już nie wspomne(1.4 hahahha).

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Przemasss
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 diesel
    Postów
    8

    Domyślnie

    Pomysł jak najbardziej dobry, brzmienie w aucie dużo daje, a co do spalania to wszystko zależy od Twojej jazdy

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartex Zobacz post
    Kolego , jak dobrze widze jest to silnik benzynowy wolnossący więc każde modyfikacje wydechu wypadają na plus w mocy aczkolwiek na takiej mocy jaką twój silnik dysponuje nie odczujesz różnicy. Jeżeli wywalisz katalizator , środkowy i na końcu wstawisz jakiś przelotowy końcowy to myślę że 5 koni ci urośnie ale jakim kosztem Zależy co chcesz uzykać moc czy dźwięk. Jak moc to tak jak mówie , deCAT ----> środkowy też wyjazd----> jakiś końcowy musisz mieć bo będzie za głośno i dźwięk chujowy jak kosiarka. Jak na dźwięku ci zależy to zostaw wszystko , tylko zamiast swojego ori końcowego wstaw przelotowy basowy ( można też jakiś środkowy przelotowy dać). Najgorsze co może być na drogach to gnojki w syfikach na prostej rurze 2,75 cal ,but w podłoge i wszyscy się oglądają gdzie koszą trawę , o osiągach już nie wspomne(1.4 hahahha).
    No właśnie niby na plus, ale gdy urwała mi się ta obejma która łączy tłumik końcowy z resztą, to wydawało mi się, że tej mocy powinno przybyć, a stało się na odwrót, mocy ubyło, a prędkość maksymalna to takie 120 bo przy 4tyś obrotów alfa chodziła prawie jak na odcinie dlatego myślę napisze temat, żeby nie było że zrobię ten przelot a będę tylko pierdział na wiosce 90km/h spróbuje będę działał, na przybyciu mocy mi nie zależy, bardziej dźwięk i aby moc była taka sama, wstawię przelot za środkowy i za tłumik końcowy prostą rurę zobaczę jak się będzie zachowywał.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Przemasss Zobacz post
    Pomysł jak najbardziej dobry, brzmienie w aucie dużo daje, a co do spalania to wszystko zależy od Twojej jazdy
    A to to już swoją drogą wiadomo, że wtedy się więcej gazuje żeby orgazm dla uszu był

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Kata zostaw, wywal środkowy i końcowy tłumik i już będzie miał różnicę w dźwięku, ewentualnie, wywal środkowy tłumik + końcowy jakiś raggazon albo coś innego, żeby rasowo brzmiało

Podobne wątki

  1. Tłumik przelotowy (rura) 1.9 JTD
    Utworzone przez E-mil85 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 01-10-2018, 09:52
  2. Wydech przelotowy AR166 2.4JTD 136 KM (RADY,PORADY)
    Utworzone przez gcredhot18 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2018, 13:55
  3. [159] Tłumik przelotowy w dieslu
    Utworzone przez MarBi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 23:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory