Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problemy z odpaleniem 1.9 16v jtdm

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    8

    Domyślnie Problemy z odpaleniem 1.9 16v jtdm

    Objawy:
    -kręci ale często nie dopala, czasem od razu zgaśnie,
    -wywala błędy vdc, immobilizer failure, obrotomierz czasem stoi, czasem drgnie do tych 100obr/s, te błędy w różnych konfiguracjach,
    -teoretycznie immobilizer był w nim programowo wyłączany,
    -po zdjęciu klemy, odczekaniu i ponownym założeniu raczej ma tendencję do nie pokazywania błędów za pierwszym przekręceniem kluczyka,
    -komputer - niebieski kabel plus FES - nie pokazuje błędów, chociaż często wyskakuje to high latency,
    -nowy akumulator - na starym dochodził jeszcze błąd abs,
    -bezpieczniki, masy, przekaźniki przy akumulatorze posprawdzałem jak potrafiłem, przetarłem,
    -jak już odpali i pochodzi kilka sekund to jest ok (poza jednym przypadkiem kiedy zgasł po minucie jak się zatrzymałem samochodem - i teraz strach jeździć)
    -swego czasu miałem przepalony bezpiecznik F11 (przekaźnik świec, EGR, przepustnica, przepływka, podgrzewacz paliwa), wymieniłem, jeździłem, wyjęcie go teraz nie ma wpływu na pojawiające się błędy.

    Jedyne co wymyśliłem/przeczytałem to szarpanie się z wiązkami przewodów i, już chyba dla zabawy, amatorska próba otwarcia sterownika silnika z obu stron w celu szukania zimnych lutów i podłączenia oscyloskopu do kondensatorów filtrujących.

    Ma ktoś jakiś pomysł na coś prostszego?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    8

    Domyślnie

    - dzisiaj samochód odpalił za każdym razem i tylko raz coś napomknął o immobilizerze - jak jakby nie był zdecydowany czy go wyświetlić czy nie (kilka razy mrugnął komunikat), błąd vdc pojawił się kilka razy
    - "naumiałem" się trochę bawić tym niebieskim przewodem i podłączyłem się do ABS i jest tam/był błąd C1521 (Engine > ABS data line) - już wiem skąd kontrolka się pali na zegarach
    - wychodzi, że z jakiegoś powodu czasem gubi komunikację silnik-abs. Wtyczkę przy abs kilka razy wyjąłem/włożyłem żeby przetrzeć styki ale błąd vdc pojawiał się i po tym "zabiegu"

    Jakieś pomysły jak to dalej diagnozować?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    8

    Domyślnie

    Odpiąłem wtyczkę od przepływomierza powietrza, podłączyłem prosty oscyloskop pod linię +5v i przy kręceniu rozrusznikiem jest kompletny brak stabilizacji napięcia, zamiast linii jest coś na kształt wypełnionych elips lub prostokątów z pikami niemal do zera. Stabilizuje się to po odpaleniu silnika, jest stabilne przed uruchomieniem o ile nie wariuje immobilizer - wtedy jest zero. Przewód wychodzi ze sterownika silnika.
    Pytania:
    -gdzie jest tworzone +5v - w sterowniku silnika czy może w innym urządzeniu a do sterownika silnika tylko idzie?
    -jak w sterowniku (bosh edc16) to może ktoś miał doświadczenie w jego rozbieraniu, na filmach z youtuba widać kilka kondensatorów które po 15 latach mogły powysychać.

Podobne wątki

  1. [159] Totalne problemy z odpaleniem silnika jak zimny 1.9 jtdm 16v
    Utworzone przez Piotrszp6 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 26-02-2019, 14:07
  2. [159] 2.4 JTDm Pojawiające się co jakiś czas problemy z odpaleniem
    Utworzone przez mati-ck w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 17:13
  3. problemy z odpaleniem
    Utworzone przez egon w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 08:39
  4. problemy z odpaleniem
    Utworzone przez eldorado53 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 19:23
  5. [156] problemy z odpaleniem 2.4 jtd
    Utworzone przez papaj_ w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2008, 18:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory