Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 206

Temat: Twarde sprzegło 1.9JTD

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    mam kilka pytań, czy w naszych AR wysprzeglik jest w skrzyni? Ta pompa o której ktoś wspomniał to to coś nad skrzynia - http://img08.allegroimg.pl/photos/or.../90/2865309026 ?

    Bede wymianiał płyn na wiosnę, może ktoś podzieli się spostrzeżeniami Dzięki


  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar fkkamil
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków/Dęblin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Progression
    Postów
    219

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o JTD to były dwie wrsje, z wysprzęglikiem na skrzyni i druga opcja (droższa) z wysprzęglikiem zintegrowanym z łożyskiem odciągowym..i własnie przy wymianie sprzęgła wychodzi drożej.

  3. #13
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Zazwyczaj twardy pedał sprzęgła to dwie przyczyny: kończące się łożysko oporowe lub kończące się sprzęgło. Nie ma co gdybać nad odpowietrzaniem itp ponieważ nic to nie da. Jedynie wymiana pomaga na bóle lewej nogi. Sprzęgła w alfie nie należą do tych najlżejszych ale po wymianie można odczuć różnicę. Pzdr

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał fkkamil Zobacz post
    Jeśli chodzi o JTD to były dwie wrsje, z wysprzęglikiem na skrzyni i druga opcja (droższa) z wysprzęglikiem zintegrowanym z łożyskiem odciągowym..i własnie przy wymianie sprzęgła wychodzi drożej.
    A u mnie w CF2, ktoś kojarzy jak to jest? napewno mam coś takiego jak ta pompka/9kilka postów wyżej) nad skrzynia.


  5. #15
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał xakner Zobacz post
    A u mnie w CF2, ktoś kojarzy jak to jest? napewno mam coś takiego jak ta pompka/9kilka postów wyżej) nad skrzynia.
    Zerknij sobie na ten temat http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...glika_jtd.html a później włóź głowe, albo lepiej zdemontuj aku i jego podstawe i jak zobaczysz cudo ww. to już jesteś w domu

  6. #16
    offca11
    Gość

    Domyślnie

    Podlacze sie pod temat. Jezdze moja alficzka dzien, w dzien po ok 100-200km dlatego moglem tego nawet nie zauwazyc, dzisiaj moja tesciowa wsiadla w moja alfe i jak wrocila to mowila ze musiala sprzeglo dwoma nogami naciskac. Faktycznie przejechalem sie jej fordem i mitsubishi szfagra to tam sprzegla praktycznie nie czuc. Zauwazylem nie dawno ze slizga na wyzszych biegach (5-6) tak przy okolo 2200obr do 2600obr jak mu mocniej przycisnie tekze wiedzialem ze juz sprzeglo sie konczy. Zastanawiam sie tylko czy lepiej kupic cale nowe sprzeglo czy moze warto oddac do regeneracji, znalazlem gdzies na forum linka /http://www.sprzegla-regeneracja.pl/, regeneracja wyfdzie taniej i czytalem tez opinie ze zregnerowane moga byc nawet lepsze (troche "podkrecone") niz nowe i dluzej i lepiej popracuja. Co o tym sadziecie? Warto? Tam chyba sprawdzaja jeszcze dwumas, chyba mam dobry ale nie wiem, nie potrafie tego zdiagnozowac, zadnych stukow nie ma, tylko ciezko chodzi i slizga.

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar xweb
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V 140@167KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    u siebie mam tarcze regenerowana i po 15kkm nie odczuwam problemów. Sprzęglo chodzi lekko, ale wymienialem pompe i wysprzeglik wraz z tarcza i dociskiem.

  8. #18
    lokaczbmw
    Gość

    Domyślnie

    Ja u siebie za nic nie mogę znaleźć tego odpowietrznika.Czy mógłby mi ktoś podrzucić jakąś fotkę gdzie on się znajduje,bo zaczynają mi ciężko wchodzić biegi i nie wiem,czy to sprzęgło siada,czy poprostu jest zapowietrzone,zwłaszcza,że bierze przy samej podłodze.Bardzo Proszę kolegów o pomoc!

  9. #19
    igi
    Gość

    Domyślnie

    zapowietrzony układ inaczej się objawia, ciężko chodzi, na samym dole bierze.... stawiam na to że się sprzęgło kończy.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar P@bLO
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Fiat Coupe 20VT + Superb III L&K DSG 4x4
    Postów
    148

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta, żeby nie zakładać nowego tematu...
    Wczoraj jeździłem AR GT narzeczonej (1,9 JTD) i po jakimś czasie podczas wciskania sprzęgła zauważyłem, że przy samym końcu wciskania pedału wyczuwalny jest opór - coś jakby pod pedał zwinął się dywanik (nie zwinął się - jest OK).
    Samo sprzęgło chodzi normalnie tzn. bierze tak jak wcześniej, nie jakby było zużyte, biegi ładnie też wchodzą i nawet do końca nie trzeba wciskać tego pedału.

    Tylko to wciskanie psuje cały komfort.

    Ma ktoś pomysł co to może być? Wysprzęglik? Pompka? Tulejki na pedale?

Podobne wątki

  1. Sportowe Sprzegło do Alfy Romeo GT 1,9jtd
    Utworzone przez GTBodek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 165
    Ostatni post / autor: 15-03-2019, 14:45
  2. Sprzegło 1.9JTD Problem z ruszaniem
    Utworzone przez daarkooo w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 14:52
  3. Sprzegło twarde od połowy(po wymianie)
    Utworzone przez ochos82 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 09:57
  4. [146] twarde sprzęgło
    Utworzone przez michalalfa146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory