Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Temat: ABS ASR Failure

  1. #11
    huragan
    Gość

    Domyślnie

    Mi po wymianie akumulatora na nowy problem znikl.Dzialo sie to zeszlej zimy jak tylko zrobil sie mroz.Teraz mam nowe swieczki, akumulator i zadnych bledow.

  2. #12
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    a mi dziś paliły się obie kontrolki... wszystko przez to, że zamarzł ręczny... jak tylko temperatura poszła na + i puściło to kontrolki zgasły
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  3. #13
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    wiem że temat już trochę wałkowany ale... dziś zapaliły się obie kontrolki ABS i ASR w trakcie jazdy... po wyłączeniu silnika i odpaleniu na nowo problem nie zniknął i świecą cały czas... jakieś propozycje??
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Jak problem tkwi głębiej to nic moja rada nie pomoże, ale jeśli tego nie testowałaś to... zapal samochód, rozpędź się troszeczkę i zahamuj ostro - jak się nie włączy ABS to kicha, a jak się włączy to kontrolki zgasną.


  5. #15
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    Qki jesteś wielki! Wiszę Ci piwo
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    z tym ukladem abs w AR jest cos nie tak Przynajmniej w autach po 2000r z asystentem naglego hamowania
    Z moich obserwacji wynika ze :
    Slaby akumulator powoduje zapalenie sie kontrolek od ABS i recznego od razu po odpaleniu silnika - po chwili z powrotem gasna - gdy aku jest naladowany badz nowy problem nie wystepuje
    Zabawy na "recznym" itp rowniez wywoluja ten blad Chodzi mianowicie o sytuacje gdy jedna para kol sie kreci a droga stoi ( agresywne ruszanie itp) Abs traktuje to chyba jako awarie czujnika Blad znika po ponownym uruchomieniu silnika i przejechaniu kilkunastu metrow

    W AR chyba zapomnieli o zimowym trybie
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  7. #17
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szef Zobacz post
    Zabawy na "recznym" itp rowniez wywoluja ten blad Chodzi mianowicie o sytuacje gdy jedna para kol sie kreci a droga stoi ( agresywne ruszanie itp) Abs traktuje to chyba jako awarie czujnika Blad znika po ponownym uruchomieniu silnika i przejechaniu kilkunastu metrow
    100% racji miałam dodać właśnie że kontrolki zapaliły się po zabawie na ręcznym.. pojechałam się wyszaleć i po kilku dobrych kółkach zapaliły się obie i nie chciały gasnąć po ponownym odpaleniu :/ jednak rada Qki'ego pomogła i dziś rano jadąc do pracy dałam ostro po hamulacach i zgasły obie :]
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniucha05 Zobacz post
    100% racji miałam dodać właśnie że kontrolki zapaliły się po zabawie na ręcznym.. pojechałam się wyszaleć i po kilku dobrych kółkach zapaliły się obie i nie chciały gasnąć po ponownym odpaleniu :/ jednak rada Qki'ego pomogła i dziś rano jadąc do pracy dałam ostro po hamulacach i zgasły obie :]
    Je je je.. mam piwo ale jak można to by było zamienić na 2l Coca-Coli albo Pepsi to bym był uradowany całkiem .

    Z tymi kontrolkami to tak jest, też się przestraszyłem jak mi wyskoczyły że już awaria za 5k zł bo po "resecie" nie zgasły, jednak nie zgasną, dopóki się nie wezwie do działania któregoś z systemów i wtedy komputer widzi że działa i kasuje błąd. Wydaje mi się że również to samo by było po wejściu w śliski zakręt - włączył by się ESP i błąd by zniknął jednak ABS łatwiej załączyć.


  9. #19
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    Qki tylko kiedy my się będziemy widzieć...??
    chyba dopiero w przyszłym roku na jakimś ogólnopolskim zlocie... ale będę pamiętać jeszcze raz dziękuję
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  10. #20
    BENNY
    Gość

    Domyślnie ako

    MIałem to samo - czasami przy skręcie ( nie zawsze ) zapalała mi się kontrolka od ASRu i lampka przy przycisku "asr off". Po wymianie akumulatora jak ręką odjął - jeżdżę już tydzień i ani razu się to nie zdarzyło :-).
    Myślałem, że to kwestia jakiegoś czujnika, może wilgoci w sezonie jesień/zima ( gdyż latem to się nie zdarzało ), ale u mnie również winowajcą okazał się słaby ako ( nota bene oryginał z 2004 roku :> )

    Cytat Napisał huragan Zobacz post
    Mi po wymianie akumulatora na nowy problem znikl.Dzialo sie to zeszlej zimy jak tylko zrobil sie mroz.Teraz mam nowe swieczki, akumulator i zadnych bledow.

Podobne wątki

  1. Immobiliser failure , vdc system failure
    Utworzone przez Kriss w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 21:52
  2. VDC/ABS System Failure AR 156 1.9.jtd
    Utworzone przez jokateam w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 14:31
  3. ABS failure
    Utworzone przez l0pez w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 19:53
  4. SYSTEM VDC Failure i ABS Failure
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 19:15
  5. ASR Failure?
    Utworzone przez Masay w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 23:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory