Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Temat: ABS ASR Failure

  1. #1
    Emenems
    Gość

    Domyślnie ABS ASR Failure

    Od pewnego czasu co jakiś czas wyskakuje mi błąd ABS i ASR. Zwykle jak stanę kołem w dołku lub wjadę w dziurę. Oczywiście po ponownym odpaleniu wszystko jest ok, ale nie powinno chyba tak być. Gdzie mogę szukać przyczyny tego problemu.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    U mnie było tak jak miałem wytłuczone przednie wahacze. Ogólnie zły stan zawieszenia wpływa na takie błędy.

  3. #3
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Uszkodzony Przewód Prądowy w okolicach Czujnika przy Prawym Przednim Kole. To pokazał komputer u mechanika. Czyli tragedii nie ma. Chyba wilgoć plus stan polskich dróg spowodowała problem.

  4. #4
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniłem czujnik i..........Problem nie zniknął. Mechanik coś wspominał że to może być Sterownik ABS.
    Miał ktoś z tym kiedyś do czynienia ?

  5. #5
    rusty
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    Mam dokładnie ten sam problem. Z zawieszeniem nie ma problemów, wszystko po wymianach.

    Ktoś się może jeszcze z tym spotkał. Zapowiada mi się wyprawa do Włoch i nie chciałbym mieć jakiś problemów w trasie.

    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź zanim zawiozę moją belle do mechanika.

    Dzięki

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Witam
    Ja w mojej 156 - 2002 miałem to samo. Zauważyłem, że zjawisko występowało tylko rano Oczywiście po zgaszeniu i ponownym odpaleniu problemu nie było już w ten dzień. Czujniki dobre - zawieszenie bez luzów. W planach miałem wymianę akumulatora (stary słabo kręcił) wymieniłem owy akumulator na nowy i problem znikł. Ktoś na forum napisał mi jak założyłem temat, że to może być właśnie za słaby akumulator tak jak mówię wymieniłem - jeżdżę na nowym już miesiąc i ani razu błąd nie wyskoczył

  7. #7
    rusty
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniłem akumulator. Zobaczymy jak się będzie sprawował. Zdam relację za miesiąc :-)

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    To koledzy na 80% wina zbyt małego prądu czyli akumulatora. Nie znam tego z autopsji, ale mój znajomy gdy odpalał auto rano (ten sam model co mój), to raz na tydzień wyskakiwał mu taki komunikat. Serwis fiata wyjaśnił, że zbyt niski prąd/napięcie "startowe" prowadzi to chwilowego pojawienia się tegoż błędu, mimo tego ,że wszystko funkcjonuje poprawnie. Polecili mu aby po każdej jeździe przed wyłączeniem silnika, wyłączać wszelkie urządzenia pobierające prąd tj. radio, światła, nawiew, aby zniwelować niepotrzebne skoki napięcia.
    Zaczął postępować według tej dyrektywy i problem znikł
    Ostatnio edytowane przez Rocky147 ; 13-12-2009 o 21:12

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem tylko ze u mnie pojawia sie blad ABS + kontrolka hamulca recznego!Problem juz kiedys opisywalem i dostalem odpowiedz ze mam uszkodzony przekaznik abs i wymienia sie go tylko razem z pompa ABS ale...!Jakies trzy miesiace temu wyczyscilem klemy od akumulatora i odziwo problem zniknal,kontrolki zgasly i znow mialem ABS az do zeszlego tygodnia gdy zrobilo sie zimno ten blad znow sie pojawil!Na poczatku tylko czasami a teraz juz w sumie dzieje sie tak zawsze.Odpalam autko,wszystko jest OK,gdy tylko rusze zaswiecaja sie obydwie kontrolki i juz nie wiem o co chodzi?

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał danloo23 Zobacz post
    Ja mam podobny problem tylko ze u mnie pojawia sie blad ABS + kontrolka hamulca recznego!Problem juz kiedys opisywalem i dostalem odpowiedz ze mam uszkodzony przekaznik abs i wymienia sie go tylko razem z pompa ABS ale...!Jakies trzy miesiace temu wyczyscilem klemy od akumulatora i odziwo problem zniknal,kontrolki zgasly i znow mialem ABS az do zeszlego tygodnia gdy zrobilo sie zimno ten blad znow sie pojawil!Na poczatku tylko czasami a teraz juz w sumie dzieje sie tak zawsze.Odpalam autko,wszystko jest OK,gdy tylko rusze zaswiecaja sie obydwie kontrolki i juz nie wiem o co chodzi?
    A działa Ci ABS??

Podobne wątki

  1. Immobiliser failure , vdc system failure
    Utworzone przez Kriss w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 21:52
  2. VDC/ABS System Failure AR 156 1.9.jtd
    Utworzone przez jokateam w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 14:31
  3. ABS failure
    Utworzone przez l0pez w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 19:53
  4. SYSTEM VDC Failure i ABS Failure
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 19:15
  5. ASR Failure?
    Utworzone przez Masay w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 23:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory