Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Olej silnikowy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie Olej silnikowy

    Witam.Mam AR 147 JTD 115 KM.Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tą wymianą oleju silnikowego. Ja w ciągu roku robię mniej niż 10 tyś.km.Olej wymieniłem w maju i zrobiłem dopiero 3 tyś.km czy muszę w maju przyszłego roku wymieniać olej i filtry czy dopiero jak zrobię 10 tyś.km. Mam przebieg 143 tyś.km- jaki polecacie olej do tego przebiegu.
    Drugie pytanko:jak wciskam pedał hamulca słyszę dziwny dźwięk z przodu samochodu jakby z pod maski,gdy puszczam dźwięk cichnie i tak za każdym razem.Co to może być,hamulce dobrze hamują, nie świeci się żadna kontrolka od nich.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał szyby1 Zobacz post
    Witam.Mam AR 147 JTD 115 KM.Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tą wymianą oleju silnikowego. Ja w ciągu roku robię mniej niż 10 tyś.km.Olej wymieniłem w maju i zrobiłem dopiero 3 tyś.km czy muszę w maju przyszłego roku wymieniać olej i filtry czy dopiero jak zrobię 10 tyś.km. Mam przebieg 143 tyś.km- jaki polecacie olej do tego przebiegu.
    wymiana oleju powinna być co 10 tyś lub co rok, olej polecany oczywiście półsysntetyk Mobil 10w40, Castrol 10w40 lub Motul (droższy ale o niebo lepszy).

    Cytat Napisał szyby1 Zobacz post
    Drugie pytanko:jak wciskam pedał hamulca słyszę dziwny dźwięk z przodu samochodu jakby z pod maski,gdy puszczam dźwięk cichnie i tak za każdym razem.Co to może być,hamulce dobrze hamują, nie świeci się żadna kontrolka od nich.
    Prawdopodobnie sprzęgło do wymiany, nie powinno być różnicy we wduszaniu pedała zarówno w dźwięku jak i sile. Sprzęgło ma chodzić lekko i cicho.
    Polecam to: http://www.allegro.pl/item757221108_...v_1_8_16v.html

  3. #3
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Cytat: Napisał szyby1 Zobacz post Drugie pytanko:jak wciskam pedał hamulca słyszę dziwny dźwięk z przodu samochodu jakby z pod maski,gdy puszczam dźwięk cichnie i tak za każdym razem.Co to może być,hamulce dobrze hamują, nie świeci się żadna kontrolka od nich.
    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Prawdopodobnie sprzęgło do wymiany, nie powinno być różnicy we wduszaniu pedała zarówno w dźwięku jak i sile. Sprzęgło ma chodzić lekko i cicho. Polecam to: http://www.allegro.pl/item757221108_...v_1_8_16v.html __________________
    Kolega pytał się o hamulce a nie o sprzęgło ! Czytać posty !
    Sprawdź stan tarcz hamulcowych i klocków . Prawdopodobnie czeka Cię wymiana.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie olej

    Byłem niedawno na diagnostyce i powiedzieli ,że hamulce są dobre i na razie nie trzeba wymieniać klocków.Mam jeszcze jedno pytanko.Musze zrobić zawieszenie.Czy bawić się w wymiane tulejek,chodzi o wahacze przednie dolne - tuleje tylne wahacza a także o wahacze tylne wzdłużne też tuleje ,czy raczej kupić nowe.Jeżeli nowe to jakie,tylko nie najdroższe bo na razie cienko u mnie z funduszem.Prosze o odpowiedź . Z góry wielkie dzięki.

  5. #5
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    szyby1 a próbowałeś skorzystać z opcji szukaj ? Wahacze, tuleje , skrzypienie tych że to tematy przerabiane w tym dziale niemal codziennie ! Ceny może skontrolować na allegro !

  6. #6
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szyby1 Zobacz post
    Byłem niedawno na diagnostyce i powiedzieli ,że hamulce są dobre i na razie nie trzeba wymieniać klocków.Mam jeszcze jedno pytanko.Musze zrobić zawieszenie.Czy bawić się w wymiane tulejek,chodzi o wahacze przednie dolne - tuleje tylne wahacza a także o wahacze tylne wzdłużne też tuleje ,czy raczej kupić nowe.Jeżeli nowe to jakie,tylko nie najdroższe bo na razie cienko u mnie z funduszem.Prosze o odpowiedź . Z góry wielkie dzięki.
    A możesz bliżej określić co rozumiesz pod określeniem dziwny dźwięk? Bo to może być np. związane z wyrobionym zawieszeniem, o którym piszesz. Akurat siły działające na elementy zawieszenia wielokrotnie rosną w trakcie mocnego hamowania. Tylko, że to raczej stuki by były.
    A olej najlepiej zastosuj syntetyczny - będziesz się cieszył sprawnym silnikiem jeszcze przez lata.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Mnie tez na dniach czeka wymiana oleju i zastanawiam się na pełnym syntetykiem tylko pytanie 5w40 czy 0W40?? Co do marki to na 99% Motul.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  8. #8
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie, bez ekscesów, 5w40 jest optymalnym wyborem. Motul to dobry zakup, chociaż warto rozważyć jeszcze o Agipa i Totala Też bardzo zacne oleje oferują.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Kupiłem to co lane było wcześniej, czyli Valvolne Max Life w specyfikacji 5W40, wcześniej było 10W40. Silnik ma nalatane 220tyś wiec Max Life będzie w sam raz.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Tyle że to olej (Valvolne Max Life ) z priorytetem stosowania w silniku benzynowym (API SL/CF), a nie dieslu...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Olej silnikowy
    Utworzone przez TriXter w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 15:40
  2. [146] Olej do wspomagania i olej silnikowy
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 15:26
  3. [Brera] 2.2 JTS Olej silnikowy
    Utworzone przez tchrzanowskiprv w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 10:56
  4. [GTV] Olej silnikowy - pytanie
    Utworzone przez Pokusa23 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 19:07
  5. [33] Olej silnikowy i do skrzyni
    Utworzone przez amigas w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory