Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: piszczenie w kole :/

  1. #11
    alienek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiterR Zobacz post
    ja Ci mowilem ze mi tak ostatnio cos zaczelo piszczeć i jak tylko lekko naciskalem hamulec to piszczenie ustepowalo, tak jak u Ciebie. Moj mechanik powiedzial mi, ze to bedzie od zabrudzonych klockow lub tarcz, jakis syf sie dostał i trzeba by to zeszlifowac, ale to tez wiesz bo Ci przez telefon mowilem a lozysko chyba bardziej by buczało..
    miałem to samo w prawym tylnym kole i mechanik wyczyścił i piszczenia nie ma. a odgłos bym straszny!dodam że piszczenie powstawało po przejechaniu ok 20km

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Ponaciskaj energicznie na tą blachę, która jest za tarczą - zdarza się, że tam coś wpadnie (skorodowany element tej blachy itp) i potem ociera o wew. częśc tarczy, można też po tym zabiegu dla pewności użyć myjki ciśnieniowej – aby tam dobrze przepłukać z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń

    diesel power http://je.pl/qeuy

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Cytat Napisał alienek Zobacz post
    mechanik wyczyścił i piszczenia nie ma
    u mnie niestety po wyczyszczeniu czasami dalej piszczy :/ nie zawsze ale jednak. Wychodzi na to że szykuje się zmiana klocków
    Today we are living our future memories..

  4. #14
    Użytkownik Embrion Avatar Mrhiacynt
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    156 2,4 jtd 2001
    Postów
    108

    Domyślnie Witajcie

    Piszczenie klocków wynika z jakosci użytego materiału, do produkcji klocków używa się opikłów metali w celu odprowadzenia temperatury, im gorsze klocki tym "lepsze" piski. Lub zapieczone tłoczki trzeba rozebrać i wyczyścic. W moim przypadku pomogło rozebranie zacisku i oczyszczenie.

  5. #15
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    A wiec byłem dzis u mojego mechanika skąd inąd znakomitego(jesli ktos jest z trójmiasta to polecam Pana Grzybowskiego z Gdyni)i sprawa wyglada nastepujaco...przy okazji tego piszczenia zauwazyłem ze reczny nie trzyma zbyt mocno co wiązało sie z tym ze tylne zaciski były zabrudzone i troche pozapiekane a to powodowało piski w kole...wystarczyło wszystko przeczyscic i oto cały problem w moim przypadku....zycze ci zeby u ciebie było podobnie pozdrawiam i powodzenia.

  6. #16
    sHOr
    Gość

    Domyślnie

    Wiec mialem ten sam problem poczatkaowao muslelem ze to przód mi piszcz a tak piszczało ze ludzie na ulicy sie ogladali wstyd jak fix, równiez odzywalo sie piszczenie po przejechaniu kilku km ok 20 oczywiscei po nacisniecu hamulca wszytko było ok . przyczyna brak olkaldziny na tylnym klocku , czyli jak sie blacha z klocka nagrzala zaczynała piszczec

  7. #17
    zielonyser
    Gość

    Domyślnie

    ja mam to z tylu i pojechale, na serwis.... proste wymienic klocki hamulcowe... polecili mi aby od razu z tarczami...pewnie piszczenie Ci znikknie

  8. #18
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...mulcowego.html dubel tematu - jakby komuś miało pomóc
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  9. #19
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    Też może być coś z hamulcami, zerknij na tarcze i klocki w jakim są stanie. Czasem klocki same z siebie piszczą

    owszem jak sa twarde... tak jak to u mnie wystepuje..

    mozna kupic miekkie.. ale szybciej sie zetra..

    wiec pewnie klocuchy :>

  10. #20
    Wariatszalony
    Gość

    Domyślnie

    Miałem to samo, u mnie wyglądało to następująco: Sprawa banalna dzisiaj podiosłem troche wyżej auto z racji tego że kanałek sam się nie wybudował Malutka trójkątna blaszka normalnie zamocowana na 3 śrubki ,skitrana pod jażmem (od strony wewnętrznej trzeba głeboko łeb wcisnąć u mnie się obluzowała. Normalnie nie dotykała tarczy ale pod wpływem temperatury cienki profilowany metal prawdopodobnie zmieniał kształt i parł na tarcze. Wjąłem go były na nim bardzo widoczne ślady tarcia, problem zniknął a ja znowu czerpie przyjemność z jazdy Polecam srawdzić, powodzenia.

Podobne wątki

  1. [159] Piszczenie w przednim lewym kole
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 17:47
  2. Dziwne piszczenie w kole
    Utworzone przez Flaku2012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 13:30
  3. Piszczenie w prawym kole
    Utworzone przez zgrad w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 11:43
  4. Piszczenie w kole
    Utworzone przez Wariatszalony w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 21:20
  5. [146] Piszczenie w tylnim kole
    Utworzone przez DDEvil w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2007, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory