Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: piszczenie w kole :/

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar cegieł
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Mam następujący problem, dzieje się to w 159. U mnie piszczenie w kole objawia się następująco. Za pierwszym razem: Gdy jest ciepło, podczas trasy gdzie prędkość jest około 120 po kilkudziesięciu minutach zaczęło bardzo głośno piszczeć w kole po stronie pasażera. Pisk ustępował podczas hamowania oraz na łukach gdzie lekko się skręcało. Myślałem że to przednie koło, rozebrałem sprawdziłem klocki, tarcze oraz wszystkie blachy w okół i wyglądało to dobrze, profilaktycznie ściągnąłem też tylne koło obejrzałem tarczę i zacisk tam też nic nie zauważyłem, ale już nie rozkręcałem ich ponieważ myślałem że piszczało przednie. Dzisiaj natomiast jechałem z pasażerem, sytuacja taka jak pisałem wcześniej, ciepło, trasa, ok 120 i znowu zaczyna piszczeć okazało się że to tylne koło. Pisk dodatkowo ustępował też gdy lekko się zaciągnęło hamulec ręczny. To tylne koło pasażera które piszczy znacznie mocniej było rozgrzane niż pozostałe koła, dało się to już wyczuć na samej temp. felgi. I teraz problem będzie tkwił w łożysku czy może szukać nadal w klockach/tarczy?
    Jeszcze jedno gdy już zaczęło piszczeć, pisk ten występował też przy niższych prędkościach, nawet od razu po ruszeniu. Jest on głośny (że aż wstyd), przypomina tarcie metal o metal.

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Klocki, tarcze, zaciski. Masz z pewnością wszystko zapieczone, zacisk nie odbija i trze klocek o tarczę i piszczy. Trzeba wszystko rozbierać, czyścić a co trzeba to wymieniać. Przerabiałem to samo w 147, objawy identyczne.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Zrób to szybko zanim łożysko jest całe. Moja luba tak jeździła, jeździła nic mi nie mówiąc i właśnie łożysko zdycha.

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał cegieł Zobacz post
    Mam następujący problem, dzieje się to w 159. U mnie piszczenie w kole objawia się następująco. Za pierwszym razem: Gdy jest ciepło, podczas trasy gdzie prędkość jest około 120 po kilkudziesięciu minutach zaczęło bardzo głośno piszczeć w kole po stronie pasażera. Pisk ustępował podczas hamowania oraz na łukach gdzie lekko się skręcało. Myślałem że to przednie koło, rozebrałem sprawdziłem klocki, tarcze oraz wszystkie blachy w okół i wyglądało to dobrze, profilaktycznie ściągnąłem też tylne koło obejrzałem tarczę i zacisk tam też nic nie zauważyłem, ale już nie rozkręcałem ich ponieważ myślałem że piszczało przednie. Dzisiaj natomiast jechałem z pasażerem, sytuacja taka jak pisałem wcześniej, ciepło, trasa, ok 120 i znowu zaczyna piszczeć okazało się że to tylne koło. Pisk dodatkowo ustępował też gdy lekko się zaciągnęło hamulec ręczny. To tylne koło pasażera które piszczy znacznie mocniej było rozgrzane niż pozostałe koła, dało się to już wyczuć na samej temp. felgi. I teraz problem będzie tkwił w łożysku czy może szukać nadal w klockach/tarczy?
    Jeszcze jedno gdy już zaczęło piszczeć, pisk ten występował też przy niższych prędkościach, nawet od razu po ruszeniu. Jest on głośny (że aż wstyd), przypomina tarcie metal o metal.
    Klocki wyjąć,wyczyścić miejsce styku z jarzmem.Zacisk wymontuj,wyjmij tłok, wyczyść nasmaruj smarem do cylinderków.Obejrzyj gumową osłonę tłoczka czy nie jest pęknięta. W razie potrzeby wymień osłonkę i uszczelkę tłoka oraz osłonki prowadnic.Coś takiego http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-z...886737124.html plus smar sie przyda http://allegro.pl/ate-smar-pasta-do-...088748635.html
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar cegieł
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Ok dzięki.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Milton Keynes
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS Sportwagon
    Postów
    13

    Domyślnie

    Hey wszystkim.

    Podobnie jak kolega powyżej mam problem z piskiem tylko że gumowym w przednim kole od strony pasażera. Myślałem ze to moje zużyte tarcze i klocki hamulcowe. Alfa odwiedziła mechanika w celu wymiany przednich dolnych i górnych wahaczy no i przy okazji założyłem nowe przednie tarcze i klocki. Okazało się, że piszczenie nie ustało.....super...tego oczekiwałem:-)
    Pozwólcie ze opiszę objawy i może ktoś w was doradzi gdzie dalej szukać przyczyny.
    Pisk ewidentnie NIE jest metaliczny. Pojawia się po przejechaniu około 100 metrów i ustaje dopiero po przejechaniu około 20-30 km. Przy jeździe 10km/h nie występuje. Zaczyna być słyszalny od prędkości 20 km/h i zwiększa swoją częstotliwość wraz z prędkością. Przy 80-90 km/h przestaje być słyszalny. Bardzo rzadko zdarza się że nie występuje wcale. Wrócę do auto pa 15 min, odpalę auto i on ponownie wraca. Skręcanie kierownicą, wciskanie hamulca oraz jazda przez progi zwalniające nie likwiduje pisku.
    Ostatnio zauważyłem że pisk ustaje gdy podczas jazdy wrzucę auto na luz. Po ponownym włączaniu biegu pisk pojawia się ponownie.
    Razem z kolegom podniosłem przód auta na dwóch hydraulicznych podnośnikach, odpaliłem auto, wrzucałem kolejne biegi jednocześnie przysłuchując się pracy koła.....zero pisku.
    Macie jakieś pomysły?

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafik.
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156SW / 166 3.0 / Lancia Dedra 1.6 16V
    Postów
    612

    Domyślnie

    Z opisu wychodzi że coś ze skrzynią pod obciążeniem, układem przeniesienia napędu.

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
    -------------------------
    AR 156 2.4jtd, 191/360 - jest
    Lancia Dedra 1.6 16V - jest
    AR 166 3.0 V6 - była
    AR 166 3.0 V6 Sportronic - jest

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Milton Keynes
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS Sportwagon
    Postów
    13

    Domyślnie

    Hey,

    Dodam ze jedzdze juz tak okolo 3 miesiace i to ani nie postepuje ani nie wycisza sie. Wszystkie biegi wchodza bez zarzutow a sprzeglo ma jeszcze duzy zapas. Myslalem ze to moze lozysko ale kolo sprawdzone na podnosniku nie ma luzow.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar aveon
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Alfa 147jtd 140
    Postów
    96

    Domyślnie

    Witam podlacze sie pod temat nie zakladajac nowego,mam zamiar zregenerowac zaciski tylne , nie odbija tloczek czy przy sciaganiu zacisku trzeba luzowac reczny zeby go odpiac z zacisku dzieki za sugestie

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar bogusz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 1.9JTD 115km. 159 2.4 JTDm 210km
    Postów
    207

    Domyślnie

    Jak już odkręcisz zacisk to bez problemu odepniesz linkę od ręcznego.
    Using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] Piszczenie w przednim lewym kole
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 17:47
  2. Dziwne piszczenie w kole
    Utworzone przez Flaku2012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 13:30
  3. Piszczenie w prawym kole
    Utworzone przez zgrad w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 11:43
  4. Piszczenie w kole
    Utworzone przez Wariatszalony w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 21:20
  5. [146] Piszczenie w tylnim kole
    Utworzone przez DDEvil w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2007, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory