Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Tuleje wahacza przód TEKNOROT z allegro nie pasują???

  1. #1
    siwcu
    Gość

    Domyślnie Tuleje wahacza przód TEKNOROT z allegro nie pasują???

    Witam,
    jednym słowem jestem w d.... . Kupiłem tuleje wahacza przedniego dolnego do AR 147/156 firmy TEKNOROT wywaliłem wahacz, zdjąłem (psując przy tym tulejki) i okazało się, że nowe nie pasują na wahacz. a mianowicie ich średnica wewnętrzna wynosi 21mm a stare miały 20mm.

    I pragnę zapytać, co jest do .... ? czy wszyscy sprzedają takie niepasujące tulejki? bo sprzedający pocisnął mi bajkę ze "mam trzpień wytarty w wahaczu i dlatego niepasuje i że 1mm luzu to nie luz" Krew mnie zaleje....

    Ktoś z was wymieniał te tulejki? ewentualnie jakiej firmy kupiliście? Jaką mieliście średnice?

    Z góry dzięki i udanej zabawy podczas witania Nowego Roku.!!

  2. #2
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    Spoko, miałem dokładnie to samo.
    Dlatego drugi raz nie łasiłem się na tulejki tylko cały wahacz kupiłem.
    Są i takie i takie średnice tulejek a jaką masz zależy od wiatru słonecznego, fazy księżyca i czy królowa mrówek wstaje w tym kwartale lewą czy prawą tylną nogą z łóżka.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    siwcu sprawa wygląda następująco, wszystkie wahacze sprzedawane poza ASO mają średnice trzpieni: przedni 20,9mm, tylny 20,9mm natomiast wahacze z pierwszego montażu : przedni trzpień 18,9mm tylny 19,9mm.

    Jedyna firma jaką znam która robiła tuleje pod fabryczne wahacze z pierwszego montażu to DELPHI, jak weźmiesz do ręki ich katalog masz wyraźnie rozpisane przy tulejach średnice i dopiski "Not for OE wishbone" lub "For OE Wishbone". Problem tylko taki że w tej chwili nigdzie nie można dostać tulei Delphi na wahacze z pierwszego montażu.

    Numery tulei DELPHI na "mały trzpień" pasujące do wahaczy fabrycznych: TD656W, TD657W, TD658W, TD659W - komplet na dwa wahacze L+P.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 31-12-2009 o 09:42
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #4
    siwcu
    Gość

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Grzesiek za rozjaśnienie mi mojej podłej sytuacji. Czyli pozostaje mi kupno nowych właściwych tulejek, zwrot kupionych, lub kupno nowych wahaczy i czekanie aż sie wybiją by móc założyć niepasujące wcześniej tulejki.

    Dziękuję za szybką odpowiedź.

    Pozdrawiam Serdecznie!!

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    przechodziłem dokładnie to samo i wtedy dowiedziałem się że są właśnie śr. 19 i 21mm
    ostatecznie dorwałem odpowiednie tulejki w sklepie na osiedlu
    ( p.s. nie wytrzymały za długo )

    więcej było z tym kombinowania niż oszczędności
    niedługo potem wymieniłem całe wahacze i wtedy nie interesowało mnie już jaką średnicę mają tulejki

Podobne wątki

  1. Tuleje wahacza górnego przód ? Jakiej firmy?
    Utworzone przez ramzesss3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 09:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 20:22
  3. [33] Tuleje wahacza
    Utworzone przez Szułff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 18:09
  4. [145] tuleje wahacza
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory