Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Co myślicie na temat skrzyni Selspeed?

  1. #11
    origin
    Gość

    Domyślnie

    Niegdyś zrobiłem kilka dobrych tysięcy AR 147 z ową skrzynią. Abstrahując nawet od jej ryzykownej awaryjności, zdecydowanie nie warto...
    Zaintrygowały mnie słowa kolegi jpok: "Wrażenia z jazdy - niezapomniane".
    W jakim sensie? Chyba wyłącznie dlatego, że jest wygodniej, jak to w automacie.
    Selespeed ma naprawdę irytująco przymuloną charakterystykę działania.

    Zdecydowanie polecam chwilę za kierownicą samochodu z ową skrzynią oraz jego odpowiednikiem z manualem. To przecież niebo a ziemia!

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldante Zobacz post
    Co tu dużo pisać...po prostu bajka!!!!Świetna zmiana biegów i bardzo płynna przede wszystkim.Jestem bardzo zadowolony!!!Pozdrawiam
    Kolega już wybrał....... Niech zadowolenie trwa cały czas, to najważniejsze.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #13
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Nie wiem jak się jeżdzi 2 TS w manualu ale selespeedem jest rewelacyjnie.
    Jak szukałem 147 to ogłoszenia z selespeedem omijałem ,dość przypadkiem wyświetliła mi się 147 z tą właśnie skrzynią.Pojechałem obejżałem /jazda próbna jako pasażer/ no i kupiłem.Właściwie gdyby poczytać opinie to powinienem omijać 2 TS bo najbardziej awaryjny ,selespeeda bo drogie koszty napraw ale co tam pożyjemy zobaczymy.
    Najbardziej zadowolona jest moja małżonka wsadzi Maxa na fotelik i rura na maxa.
    Ps.W dziale zrób to sam umieściłem kopię porad o selespeedzie z forum147 warto poczytać.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #14
    romek126
    Gość

    Domyślnie

    Nie narzekam. Poza tym że miałem małą awarię i nie akceptowała III IV V to nie miałem z nią problemów. Koszt naprawy był żaden, czujnik za 20 pln i alfadiag z pomocą bubu321 rozwiązało defekt. Jazda wyśmienita, zmiana biegów, jeśli ktoś umie może manualną szybciej je zmieniać ale nie każdy jest taki zawsze szybki, zresztą też zależy jak się jeździ, komputer dostosowuje się do stylu jazdy i jeśli się jeździ dłuższy czas dynamicznie to biegi zmieniają się szybciej.
    Ktoś kto nie jeździł dobrym selespeedem nie zna potencjału tej skrzyni.
    Ktoś kto będzie się serwisował w ASO może faktycznie popaść w kłopoty finansowe, choć są wątki że to mit, jednak dużo można zdziałać samemu.
    Jest trochę na forum wątków.

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    Panowie, skrzynia jest bajeczna!!!!!!!!Po prostu cyc malina!!!!Chyba najlepszy wybór jakiego mogłem dokonaćRuszanie spod świateł gdzie obok stoi BMW lub Audi powoduje bezlitosny uśmiech na mojej twarzy Naprawdę skrzynia sprawuje się rewe;lacyjniebardzo szybko zmienia biegi,redukuje zawsze do takiego biegu jaki sobie bym zażyczyłJeżeli skrzynia jest w bardzo dobrym stanie, daje niesamowite wrażenia z jazdy No i ta zazdrość kolegów co mają Szmelcwageny, Renówki , Bejki na zasadzie :


    "Masz biegi w kierownicy?
    "Tak"
    "O ku@$%"

    Hahaha Dla wszystkich przyszłych posiadaczy Selespeed'a!!!Nie obawiajcie się tej skrzyni!!Jest rewelacyjna!!!Tylko dobrze ją sprawdzić!!

    Pozdrawiam

  6. #16
    jprm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldante Zobacz post
    Tak jak w temacie.Bardzo awaryjna?Fajna sprawa z tą skrzynią czy omijać szerokim łukiem?Pytam ponieważ mam okazję kupić Alfe 147 2.0 z tą właśnie skrzynią.Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje.
    Mam selespeeda 5 lat i uwielbiam z nim jeździć a mogę innymi manualami (merc i mitshu). Ważny stan oleju. Jakiś problem raz miałem to dolałem oleju i ok. Czasem kalibracja.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szalonyJohn
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    76

    Domyślnie

    no od reno z daleka z takimi wypowiedziami!! Ale do rzeczy! wczoraj moj kolega kupił alfe 156 2,0 T.S z ową skrzynią selspeed. hmmm myśle sobie i mu mówie ! "chyba oszalałes tylko nie selspeed!"
    Kiedy sie przejechałem tym czyms zaczeło mi sie podobać. Tak jak kolega paweldante mowi, bajeczka. autko pieknie zmienia biegi jazda naprawde super zaczałem mu zazdroscic, bo ja przy swojej musze szarpac za lewar. niektorzy mowią ze wolno zmienia biegi- nieprawda!! z pewnoscią tak samo jak w manualu tylko ze jeszcze bardziej miekko! Pozdrawiam wszystkich!
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 12-03-2011 o 08:22

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Ja również jestem bardzo zadowolony z tej skrzyni, jak na razie nie sprawia żadnych problemów, a jazda jest bardzo przyjemna. W trybie City jest spokojna i delikatna, a w trybie manualnym powyżej 4k rpm jest szybka i agresywna. Ta skrzynia ma podobne opinie wśród alfisti co same Alfy wśród użytkowników innych samochodów, a w rzeczywistości nie jest tak źle

  9. #19
    JTDMattt
    Gość

    Domyślnie

    A ktoś z szanownych kolegów coś słyszał, a może jeszcze lepiej jeździł GTA z selespeedem? Czy to ta sama skrzynia co w ts-ach?

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Skrzynia w GTA to troszkę inny model, jest jeszcze szybsza niż w TS i w dodatku ma 6 przełożeń. Jeśli miałbym zamienić moją alfę na inną to byłaby pewnie właśnie 156GTA SW Selespeed

Podobne wątki

  1. temat wymiany skrzyni biegów 147 TS
    Utworzone przez Gryzorek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 23:58
  2. Problem z alfa 147 selspeed 2.0 2000rok
    Utworzone przez Malina147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 14:23
  3. 147 SELSPEED z Turka?????
    Utworzone przez bartekalfa166 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 09:06
  4. Naprawa skrzyni selspeed ( śląsk )
    Utworzone przez scWojtek w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 21:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory