Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Podłaczenie Alarmu - schemat

  1. #1
    azbxcc88
    Gość

    Domyślnie Podłaczenie Alarmu - schemat

    Witam
    Kupiłem alarm tego typu: http://moto.allegro.pl/item986229775...v.html#gallery

    chciałbym prosić o schemat centralnego zamka i gdzie mogę znaleść kable aby się wpiąć w instalacje.

    czekam na pomoc pozdrawiam

    PS może ktoś już instalował podobny alarm do alfy???

  2. #2
    azbxcc88
    Gość

    Domyślnie

    nikt nie pomoże?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jeśli chcesz to zrobić sam odpuść sobie, lepiej jak zajmują się takimi sprawami fachowcy bo można łatwo coś spartolić i narobić dużo więcej kłopotu niż cały alarm jest warty. Montaż tego ustrojstwa więcej jak 150zł raczej nie będzie kosztować
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    azbxcc88
    Gość

    Domyślnie

    ja rozumiem ale takie funkcje jak palenie to mnie nie interesuja
    chodzi i mi o centralny zamek i domykanie szyb

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Skoro już masz te wszystkie bajery to dlaczego ich nie używać? Mówię poważnie, skoro już wydałeś te pieniążki to teraz podjedź do jakiegoś magika od elektryki i zapytaj ile byś za to zapłacił. Sam centralny to pikuś ale cała reszta jest naprawdę przydatna. Nie warto oszczędzać na tym, tym bardziej że jeśli zrobisz gdzieś zwarcie to tak jak już wcześniej pisałem może się okazać że trzeba będzie wydać parę tysięcy a mogło to kosztować np 100zł
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    azbxcc88
    Gość

    Domyślnie

    myślę że jakby był schemat instalacji to poradziłbym sobie z tym alarmem i podłączeniem..

    dodam że mojemu tacie identyczny alarm podłączyłem do nissana primery p10 i wszystkie funkcje chodzą ale do primery znalazłem schemat instalacji elektrycznej...

    szkoda że do alfy nie ma takiego schematu :/

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    schemat elektryczny:

  8. #8
    azbxcc88
    Gość

    Domyślnie

    trochę skromny ten schemat ale i tak wielkie dzięki- myślałem że już nikt mi nie pomoże

    teraz czekają mnie godziny pracy z miernikiem i szukanie kabli

    mam nadzieje że się uda

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Opis funkcjonowania:
    Układ sterowania blokadą drzwi, wewnątrz Body Computer M1 - styk 1 złącza F - jest zasilany w obwodzie zabezpieczonym bezpiecznikiem F38 umieszczonym w skrzynce pod deską rozdzielczą B2 ; ponadto połączony jest z masą: styk 20 złącza F.
    Body Computer M1 odbiera na wejściu:
    sygnały 'blokowania' z przełączników (przycisków) (lub kluczyka zamka) na styki 24 (drzwi przednie po stronie kierowcy - N50 ) i 17 (drzwi przednie po stronie pasażera - N51 ) złącza E. sygnały 'odblokowania' z przełączników (przycisków) (lub kluczyka zamka) na styki 34 (drzwi przednie po stronie kierowcy - N50 ) i 35 (drzwi przednie po stronie pasażera - N51 ) złącza E. sygnały 'drzwi otwarte' na styk 8 (drzwi przednie po stronie kierowcy - N50 ) i 25 (drzwi przednie po stronie pasażera - N51 ) złącza E; sygnały z przycisku blokowania / odblokowania, umieszczonego w zespole sterowania H12 , ze styku 2 złącza D; (przycisk jest podświetlany przy drzwiach zablokowanych przez linię poprzez wyłącznik zapłonu (INT) bezpiecznika F49 centralki B2 ); sygnały pochodzące z anteny - odbiornika P93 , która połączona jest ze stykiem 21 i 31 złącza A.
    Zgodnie z logiką sterowania zaprezentowaną poprzednio, Body Computer M1 steruje motoreduktorami zamków drzwi przednich po stronie kierowcy N50 i drzwi przednich po stronie pasażera N51 , ze styku 10 i 11 złącza F.
    Poprzez obwód CAN, Body Computer M1 łączy się z zestawem wskaźników E50 , do której wysyła sygnał, powodujący zapalanie się, jeśli jest to konieczne, lampki sygnalizacyjnej 'drzwi otwarte'.

  10. #10
    azbxcc88
    Gość

    Domyślnie

    kolego a masz tak opisaną cała instalacje?

    PS; wielkie dzięki za ten schemacik

Podobne wątki

  1. Podłaczenie ICS -a
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 18:49
  2. Podłaczenie DSP do ICS bez wyjścia na DSP
    Utworzone przez prezes99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 21:19
  3. 156 FL schemat alarmu i centralnego zamka
    Utworzone przez Kazek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 20:55
  4. Podłaczenie FiatEcuScan + Vista
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 12:20
  5. [145] Schemat podłączenia Alarmu, AR145, 1.9JTD, Edizione Sportiva, '00
    Utworzone przez fokus145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 10:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory