Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Drgania podczas przyspieszania

  1. #1
    bierny
    Gość

    Domyślnie Drgania podczas przyspieszania

    witam!
    Mam taki problem, że gdy jadę na 3-4 biegu i obroty mam około 2 tyś. to auto zaczyna drgać, bujać na boki (szczególnie na równej drodze czuć tak jakbym jechał po ulicy po której przejechał dopiero co czołg). Jest to przy prędkości 50-70 km/h. przy większej prędkości słychać dziwny odgłos z przedniej części samochodu, bujania brak. Dzieje się po przejechaniu kilku kilometrów, po rozgrzaniu, tylko gdy dodaje gazu... Mechanik podejrzewa sprzęgło, koło dwumasowe lub poduszki pod silnikiem, ale musi to wszystko dokładnie sprawdzić. Miał ktoś z Was podobny problem? Jak myślicie jaka może tego być przyczyna? Zawieszenie mi sprawdzili na stacji kontroli pojazdów i wyszło wszystko ok.
    Alfa Romeo 147, 1,9 jtd,115km

  2. #2
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    tez mialem taka uwage dla swojego mechanika...
    u mnie podobno dzialo sie tak od turbiny ale objawy takie same...
    niebawem odbiore auto z nowym turbo i zobacze...
    silniczek mam taki sam.... turbo mialo ok 130 tys porzebiegu.. i szlak trafi l

  3. #3
    bierny
    Gość

    Domyślnie

    Mi sprawdzili i powiedzieli ze sprzęgło się tłucze po rozgrzaniu... o turbinie nic nie mówili... moja ma przejechane 75 tys. wiec mam nadzieje ze jak wymienia mi to sprzęgło to już będzie wszystko ok

  4. #4
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    zobacz temat dziwny klekot
    tutaj masz opisane wsio... ))

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał bierny Zobacz post
    witam!
    Mam taki problem, że gdy jadę na 3-4 biegu i obroty mam około 2 tyś. to auto zaczyna drgać, bujać na boki (szczególnie na równej drodze czuć tak jakbym jechał po ulicy po której przejechał dopiero co czołg). Jest to przy prędkości 50-70 km/h. przy większej prędkości słychać dziwny odgłos z przedniej części samochodu, bujania brak. Dzieje się po przejechaniu kilku kilometrów, po rozgrzaniu, tylko gdy dodaje gazu... Mechanik podejrzewa sprzęgło, koło dwumasowe lub poduszki pod silnikiem, ale musi to wszystko dokładnie sprawdzić. Miał ktoś z Was podobny problem? Jak myślicie jaka może tego być przyczyna? Zawieszenie mi sprawdzili na stacji kontroli pojazdów i wyszło wszystko ok.
    Alfa Romeo 147, 1,9 jtd,115km
    sprawdz, czy przeguby wew. nie mają luzów.

  6. #6
    bierny
    Gość

    Domyślnie

    no i autko do mnie wróciło!!! w końcu wymiana sprzęgła i koła dwumasowego załatwiła wszystko! dwumas był tak dojechany, że dawał wibrację boczną, która przenosiła się na całe auto. sprzęgło też lekko dojechane i wymienione... dziś pierwsza jazda po naprawie i cała drogę się jak dziecko

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    ze tak sie zapytam - to jaki tam miałes przebieg, że dwumas poleciał?

  8. #8
    bierny
    Gość

    Domyślnie

    75 tys no i niestety padło... mechanik mi mówił, że dwumas powinien wytrzymać 100 tyś spokojnie, ale to nie jest reguła
    Ostatnio edytowane przez bierny ; 30-04-2010 o 07:27

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 11:10
  2. [159] Piszczenie podczas przyspieszania.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 21:08
  3. [156] Drgania podczas przyspieszania JTD 105 koni
    Utworzone przez Torino w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 18:47
  4. Pisk podczas przyspieszania
    Utworzone przez Kaczkins w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 19:52
  5. 147 szarpniecie podczas przyspieszania
    Utworzone przez kamoo22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 06:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory