Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Pilot, kluczyk = bagażnik

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie Pilot, kluczyk = bagażnik

    Witajcie

    Ryłem po forum ale nie znalazłem mnie satysfakcjonującej ani wyczerpującej wypowiedzi na gnębiący mnie problem w mojej Głowie

    Otóż mam kluczyk który działa elegancko otwiera, zamyka drzwi itp... Ale nie otwiera bagażnika z kluczyka, po naciśnięciu przycisku dioda nie świeci a sam przycisk wpada i nie zawsze odbija, czasami po kilku sekundach odkształci się do swojej pierwotnej postaci. Od środka elegancko otwieram bagażnik ale z pilota już nie ma tego wypasa, czego mi brak bo przeszkadza to w wielu czynnościach wykonywanych w życiu codziennym, choćby zakupy Próbowałem go rozebrać ale zrezygnowałem z tej operacji po nieporadzeniu sobie z otwarciem obudowy po demontażu baterii i śrubeczki z pod loga alfy. Jakaś rada ? Za nim oddam auto do jakiegoś speca który mógłby mnie np: naciągnąć na zbędne koszty.

    I jeszcze jedno pytanie dużo wyczytałem że nie ma opcji kupienia samej obudowy pilota, prawda to ? Bo chciałem sobie zmienić na nową.

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    jesli kolego masz scyzroyk to jest opcja kupic na allegro troche poszukaj a napewno znajdziesz ja tam zakupiłem mój poniewaz był juz troche wsłużony....

  3. #3
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Witajcie

    Ryłem po forum ale nie znalazłem mnie satysfakcjonującej ani wyczerpującej wypowiedzi na gnębiący mnie problem w mojej Głowie

    Otóż mam kluczyk który działa elegancko otwiera, zamyka drzwi itp... Ale nie otwiera bagażnika z kluczyka, po naciśnięciu przycisku dioda nie świeci a sam przycisk wpada i nie zawsze odbija, czasami po kilku sekundach odkształci się do swojej pierwotnej postaci. Od środka elegancko otwieram bagażnik ale z pilota już nie ma tego wypasa, czego mi brak bo przeszkadza to w wielu czynnościach wykonywanych w życiu codziennym, choćby zakupy Próbowałem go rozebrać ale zrezygnowałem z tej operacji po nieporadzeniu sobie z otwarciem obudowy po demontażu baterii i śrubeczki z pod loga alfy. Jakaś rada ? Za nim oddam auto do jakiegoś speca który mógłby mnie np: naciągnąć na zbędne koszty.

    I jeszcze jedno pytanie dużo wyczytałem że nie ma opcji kupienia samej obudowy pilota, prawda to ? Bo chciałem sobie zmienić na nową.
    Trzeba wymienić mikro-styk w pilocie odpowiadający za otwieranie bagażnika.
    Jeśli inne klawisze działają oprócz bagażnika to właśnie to jest właściwa diagnoza.
    Dobry fachman z lutownicą poradzi sobie z taką wymianą.
    Oczywiście trzeba rozebrać taki kluczyk.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    W tym temacie znajdziesz tutorial jak naprawić przyciski, pokazuje on wersje 2 przyciskową, ale nadaje się również do 3 przyciskowej, sprawdziłem osobiście.

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob_sam/4547-156_naprawa_kluczyka_scyzoryka.html

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Dzięki Panowie ogarnę sobie temacik jak mówicie

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    200 zł za nowy surowy kluczyk scyzoryk do dużo ?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fiejtekt
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.9 JTD 2002r
    Postów
    293

    Domyślnie

    Raczej nie wczoraj pytałem w aso nowy kluczyk 700 zł
    A gdzie są po 200????

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Trochę pytałem tu i tam, jeden Pan powiedział że czeka na dostawę owych kluczyków i jego cenna będzie w granicach 200 zł. Ma się ze mną kontaktować jak tylko przyjadą.

  9. #9
    siwcu
    Gość

    Domyślnie

    Podczepiam się pod temat.

    U mnie otwieranie bagażnika nie zawsze działa z pilota i z wewnątrz. tzn. działa przez jakiś czas po zamknięciu auta.

    Ale gdy podchodze do auta to z pilota nie mogę otworzyć, ze środka też nie, dopiero jak przekręce kluczyk to wszystko wraca do normy. Dzieje się to nie zawsze, ale dość często.

    czy jest tam jakiś wyłącznik czasowy, czy coś jest nie tak? ktoś wie jak ten problem rozwiązać?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Kluczyk - pilot
    Utworzone przez mareksz159 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-01-2018, 13:12
  2. Kluczyk, pilot, scyzoryk 147
    Utworzone przez zywczyk82 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 12:34
  3. Kluczyk/pilot
    Utworzone przez Gopcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 19:57
  4. [166] kluczyk - pilot - alarm help
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 18:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory