Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Temat: Uszkodzona (złamane mocowanie) klamki przedniej lewej

  1. #1
    waca
    Gość

    Domyślnie Uszkodzona (złamane mocowanie) klamki przedniej lewej

    witam
    od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy 147 1,6TS z pakietem TI z 2004 roku.
    Poprzedni właściciel kilka tygodni temu złamał lewą przednią klamkę (element z "szajsmetalu" łączący chromowaną część klamki z drzwiami. Klamka działa, jednak jej lewą część trzeba przytrzymywać kciukiem.
    Proszę o informację, czy Waszym zdaniem da się ta część skleić/naprawić/wymienić lub ewentualnie jeśli konieczna będzie wymiana całej klamki - czy da się pozostawić obecną wkładkę zamka i czy proces wymiany jest trudny. Najbardziej wdzięczny będę za zdjęcia lub gotowy poradnik jak dostać się do klamki i czy cała operacja jest trudna i pracochłonna.

    Z góry dziękuję za pomoc
    wacek

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    wymiana klamki

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Zarówno aluminium i ZnAl da się spawać w odpowiednich zakładach. Uważaj na demontaż - łatwo uszkodzić lakier drzwi.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas83 Zobacz post
    Zarówno aluminium i ZnAl da się spawać w odpowiednich zakładach. Uważaj na demontaż - łatwo uszkodzić lakier drzwi.
    Kolego a Ty spawałeś tą część (ten mały zawiasek z przedniej części klamki). Też mi niestety pękł jednak jak udałem sie z tym do typowego zakładu spawalniczego to koleś powiedział, że nie da sie tego pospawać.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Niestety a może i stety problemów z klamką nie mam. Spawany miałem element cięgna skrzyni biegów z ZnAlu w innym Aucie.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar DiReCtX
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Beskidy
    Auto
    Giulietta QV & Punto Evo Abarth
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał waca Zobacz post
    witam
    od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy 147 1,6TS z pakietem TI z 2004 roku.
    Poprzedni właściciel kilka tygodni temu złamał lewą przednią klamkę (element z "szajsmetalu" łączący chromowaną część klamki z drzwiami. Klamka działa, jednak jej lewą część trzeba przytrzymywać kciukiem.
    Proszę o informację, czy Waszym zdaniem da się ta część skleić/naprawić/wymienić lub ewentualnie jeśli konieczna będzie wymiana całej klamki - czy da się pozostawić obecną wkładkę zamka i czy proces wymiany jest trudny. Najbardziej wdzięczny będę za zdjęcia lub gotowy poradnik jak dostać się do klamki i czy cała operacja jest trudna i pracochłonna.

    Z góry dziękuję za pomoc
    wacek
    Witam w lato źle chwytając klamkę i ciągnąc złamałem właśnie ten zawias po paru tygodnia jeżdżenia z klamka spięta za pomocą "trytytek" kupiłem klamkę z bravo na szrocie wymontowałem ów alu zawias z niej, po dopasowaniu go za pomocą szlifierki po delikatnej obróbce pasuje, plus jest to że w drzwiach nie są otwory stricte pod śruby klamki tylko "fasolki" także można dopasować, a różnica w cenie jest na alledrogo klamka używka ze 150zł z bravo z 10 zł i trzyma do tej pory nawet na ostatnich mrozach
    Pozwodzenia

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    no i u mnie te zawiasik pekl
    najlepsze jest to ze jest to czesc wymienna ale pewnie nigdzie czegos takiego nie ma do kupienia

    :]

  8. #8
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    Zostaje tutaj opcja dobry frezer który wykona takowe zamienniki bo wydaje mi się że ciężko coś takiego dokupić
    U mnie sprawa wyglądała następująco
    złamał się główny element czyli gruby odlew zamieszczony od wew klamki łączący z cięgnami.
    Po długim namyśle podjechałem do frezera . Gościu zawołał mi 45 zł za wykonanie nowej części,mlaskał bo mlaskał ale część wykonał profesjonalnie
    Ja tylko zdemontowałem klamkę, wybiłem sworzeń aby nie oddawać całej klamki w nieznane mi ręce , dałem część ( już dwie części ) do pobrania wymiarów i po odebraniu zamontowałem klameczkę to wszystko co do mnie należało.
    Za używaną klamkę wołali 100 zł
    powodzenia i pozdr

  9. #9
    JTDMattt
    Gość

    Domyślnie

    Miałem identyczną sytuację. Kupiłem klamkę na allegro i wymieniłem jedynie ten zawiasik z "szajsmetalu" bo jest on normalnie do klamki i drzwi przymocowany śrubami i da się to odkręcić.

    Niestety klamki w Alfie są strasznie gówniane i łatwo je połamać.
    Mój kolega ostatnio pociągnął za drzwi pasażera, niestety były one lekko przymarznięte i klamka w całości została mu w ręku. Na szczęście po dżentelmeńsku odkupił klameczkę i teraz się cieszę nową cześcią.
    BTW w tanim fiacie z allegro klamka z przesyłką dostępna jest za 270 zł. W ASO zaśpiewali mi 330.

    Teraz ciągam za klamki z pełną delikatnością, bo nie chcę łamać kolejnych.

    PS. Gratuluję zakupu Belli

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał zasit Zobacz post
    no i u mnie te zawiasik pekl
    najlepsze jest to ze jest to czesc wymienna ale pewnie nigdzie czegos takiego nie ma do kupienia

    :]
    Szukajcie a znajdziecie

    http://www.forum.alfaholicy.org/czes..._gt_147_a.html

Podobne wątki

  1. [145] Wymiana klamki lewej przedniej
    Utworzone przez Sabina91Z w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2015, 16:21
  2. wymiana klamki lewej przód zewnętrznej 147? duzy klopot?
    Utworzone przez przemoo2701 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 17:56
  3. Ślizg lewej przedniej szyby 3D
    Utworzone przez leon090 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 13:43
  4. zawias klamki lewej
    Utworzone przez zbigniew-777 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 08:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory