Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Temat: Wymiana wysprzęglika

  1. #11
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nadal jestem uziemiony. Dziś dzwoniłem i okazało się że wysprzęglik dojedzie na jutro dopiero
    Dziś będę miał czas rozebrać stary i oglądnąć jak się zużył.
    Zestawu naprawczego nie będę stosował gdyż tam gdzie zamawiałem niestety nie posiadają....
    Cóż... będzie nowy

  2. #12
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Sorry za 3-ci post z rzędu hehe

    A więc sytuacja jest taka, że obdzwoniłem dziś chyba z 10 sklepów motoryzacyjnych i natrafiłem na pewien sklepik w Tychach, oferowali części fiat/alfa/lancia . Odmówiłem zamówiony wysprzęglik, bo cena raz mniejsza
    U pana dobrałem po numerze vin odpowiedni wysprzęglik w magicznej cenie 75 zł
    Zamontowałem, odpowietrzyłem z bratem i pierwsze co zauważyłem to lekki pedał sprzęgła, nie ukrywam spodobało mi się to bo wcześniej chodził ciężko.
    Jednak po złożeniu autka zauważyłem że sprzęgło na odpalonym silniku chwyta gdzieś 0,5 cm od podłogi, a wcześniej chwytało wyżej.
    Zauważyłem też że wysięgnik wysprzęglika nie rozsuwa się tak bardzo jak poprzedni. Myślałem że nadal zapowietrzony i odpowietrzyłem drugi raz. Nadal mam to samo.
    Sam nie wiem, może jak pojeżdżę trochę to się poprawi??....
    Płynu hamulcowego mam max i nie ubywa
    Doradźcie coś, może źle odpowietrzam, a może @maciek-156 ma rację z tym odpowietrzaniem ciśnieniowym....

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    nie trzeba żadnych maszyn do odpowietrzenia , ja sam odpowietrzałem ( wymiana płynu hamulcowego) i wszystko jest OK , nawet lepiej bo przedtem w wysprzęgliku był aż czarny płyn
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #14
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Znalazłem przyczynę takiego stanu rzeczy jaki opisywałem wyżej. Nowy wysprzęglik nie pracuje jak stary tylko z jednej przyczyny: tłoczek w zamienniku jest większy od tłoczka oryginału, więc do rozprężania całkowitego nowy tłok potrzebuje więcej płynu hamulcowego niż jest w stanie dać pompka sprzęgła.
    Dlatego nie rozpręża się jak stary.
    Na zdjęciu zamieściłem wygląd wysprzęglika oryginalnego który miałem wcześniej.
    Zdjęcie drugie poglądowo przedstawia jak wygląda tłok zamiennika (nie mogę zrobić zdjęcia bo mam go już założony)

    I taki morał z tego, że odpowietrzałem dobrze, montaż też był ok (oczywiście bez Waszej pomocy nic by z tego nie wyszło), wygląd oryginału i zamiennika- taki sam, za to środek pozostawia już wiele do życzenia....

    Nie pozostaje mi teraz nic innego jak zakup oryginalnego wysprzęglika bosh lub takiego o dokładnie takim samym tłoku za troszkę większą sumę.
    I tu się sprawdza twierdzenie o zamiennikach.
    Postaram sie drugi raz tego samego błędu nie popełnić.

    Ps. Przedłużyłem trochę trzpień wysprzęglika, co spowodowało w moim przypadku lepsze wysprzęglanie. Jak na razie jest ok, ale myślę że nie warto tak z tym jeździć więc i tak kolejna wymiana się szykuje.
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 02-06-2010 o 12:54

  5. #15
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Dziś zakupiłem ten właściwy wysprzęglik, z właściwym tłoczkiem (firma TRW, koszt 150 zł). Założyłem i jest ok. Sprzęgło co prawda zrobiło się cięższe ale teraz wysprzęgla prawidłowo.
    Zrobiłem zdjęcie poglądowe tłoka w "zamienniku" który miałem wcześniej założony.
    Od razu widać różnicę. Prawdopodobnie jest to wersja wysprzęglika do alfy 156, ale pewności 100% nie mam.
    W każdym razie teraz już wszystko ok.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    A ja mam podobny problem, tylko że u mnie płynu nie ubywa, a jedynie po nagrzaniu silnika sprzęgło zaczyna piszczeć i pedał sprzęgła zaczyna ciężko chodzić. Jak samochód jest zimny np rano wszystko jest ok.
    Podejrzewam właśnie ten wysprzęglik, bo odgłos piszczenia wydobywa sie właśnie z niego i teraz nie wiem co zrobić kupić nowy, czy sam komplet naprawczy? Czy może najpierw spróbować go rozebrać i zobaczyć w czym jest problem?
    Ale w jaki sposób potem odpowietrzyć sprzęgło?

    A może piszczy to połączenie dzwigienki z tłoczkiem, słyszałem że ta dzwigienka wyłożona jest jakimś plastikiem i po nagrzaniu może to tak piszczy?
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  7. #17
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzoza Zobacz post
    A ja mam podobny problem, tylko że u mnie płynu nie ubywa, a jedynie po nagrzaniu silnika sprzęgło zaczyna piszczeć i pedał sprzęgła zaczyna ciężko chodzić. Jak samochód jest zimny np rano wszystko jest ok.
    Podejrzewam właśnie ten wysprzęglik, bo odgłos piszczenia wydobywa sie właśnie z niego i teraz nie wiem co zrobić kupić nowy, czy sam komplet naprawczy? Czy może najpierw spróbować go rozebrać i zobaczyć w czym jest problem?
    Ale w jaki sposób potem odpowietrzyć sprzęgło?

    A może piszczy to połączenie dzwigienki z tłoczkiem, słyszałem że ta dzwigienka wyłożona jest jakimś plastikiem i po nagrzaniu może to tak piszczy?
    To może zgrzytać łapa sprzęgła ale nie w 100%. Najlepiej jest rozebrać autko i samemu się przekonać co jest nie tak.
    Żeby dobrać się do wysprzęglika trzeba:
    - wyjąć akumulator wraz z plastikowym denkiem
    - zdjąć pokrywę skrzynki bezpieczników, wypiąć płytkę bezpieczników i odciągnąć na tyle, aby wykręcić nakrętkę na dnie skrzynki.
    - pociągnąć dolną część skrzynki bezpieczników do góry, aby wyskoczyła z 4 płaskich wsuwanych bolców
    - pod spodem widzimy 2 nakrętki bodajże 10, odkręcamy obydwie, usuwamy następnie metalową część właśnie z tymi bolcami płaskimi
    - po usunięciu ukazuje się jeszcze jedna nakrętka 10, również ją odkręcamy
    - odkręcamy kluczami nasadowymi o numerze 13 z prawej strony podstawy akumulatora 4 śruby z podkładkami
    - wyjmujemy podstawę akumulatora i ukazuje nam się wysprzęglik w całej swojej okazałości.
    (czas operacyjny: początkujący - 1h / ktoś kto rozbiera to np. 4 raz ) - 15 minut)

    Teraz wołasz kogoś kto naciska sprzęgło a Ty patrzysz co zgrzypi/piszczy i czy to faktycznie to.
    Co do wysprzęglika to u mnie pierwszy oryginalny faktycznie końcówkę miał nakładaną/plastikową. Jednak ten który założyłem teraz ma trzpień cały metalowy.
    Kompletu naprawczego nie kupuj bo Ci nie trzeba skoro nic nie cieknie.
    Sprzęgło odpowietrzasz z drugą osobą. Ona naciska sprzęgło w autku i popuszcza i tak ze 3 razy (jak pedał opadnie to podnosimy nogą).Potem trzyma sprzęgło wciśnięte a Ty popuszczasz tą śrubkę na tyle wysprzęglika. Zakręcasz/znowu pompowanie i z wciśniętym sprzęgłem odpowietrzamy. Tak w kółko aż pojawi się tylko i wyłącznie płyn hamulcowy.
    Zabawa przednia ale satysfakcja jeszcze większa
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 04-06-2010 o 19:34

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Łapa sprzęgła czyli konkretnie która część i w którym miejscu może skrzypieć? Jak dostać sie tam to akurat wiem przerabiałem już to jak poprawiałem sobie ciężko chodzący drążek biegów i przy okazji sprawdzałem to sprzęgło ktoś wciskał sprzęgło a ja akurat trzymałem wysprzęglik ręką i czułem jak cały aż drgał od tego piszczenia ale co piszczy to nie mam pojęcia bo to może nieść
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  9. #19
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem konkretnie czy to może być łapa. Łapa to ta część która z jednej strony dochodzi do wysprzęglika, a z drugiej wchodzi na skrzynię biegów. Da się ją wyciągnąć, trzeba od góry zdjąć tą "podkładkę" i wyciągniesz ją do góry.
    U mnie w tym miejscu było mnóstwo rdzy.
    Trochę przeczyściłem ale wcześniej nic nie zgrzytało.

    Możesz spróbować ruszyć jakoś łapą od sprzęgła nie używając wysprzęglika, w ten sposób przekonasz się czy to sprzęgło czy wysprzęglik.

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzoza Zobacz post
    A ja mam podobny problem, tylko że u mnie płynu nie ubywa, a jedynie po nagrzaniu silnika sprzęgło zaczyna piszczeć i pedał sprzęgła zaczyna ciężko chodzić. Jak samochód jest zimny np rano wszystko jest ok.
    Podejrzewam właśnie ten wysprzęglik, bo odgłos piszczenia wydobywa sie właśnie z niego i teraz nie wiem co zrobić kupić nowy, czy sam komplet naprawczy? Czy może najpierw spróbować go rozebrać i zobaczyć w czym jest problem?
    Ale w jaki sposób potem odpowietrzyć sprzęgło?

    A może piszczy to połączenie dzwigienki z tłoczkiem, słyszałem że ta dzwigienka wyłożona jest jakimś plastikiem i po nagrzaniu może to tak piszczy?
    Sprawdź na początek wysprzęglik ale żeby on piszczał to tłoczek w nim musiał by już nie mieć gumek chociaż w alfach to jest wszystko możliwe

    Jak z wysprzęglikiem jest wszystko to niestety muszę Cię zmartwić to są oznaki padającego łożysko wyciskowego albo tulejki po której ono chodzi.

    Niestety prawidłowość jest taka że jak pada łożysko to zaraz pada docisk a dokładnie jego 'słoneczko'.

    Jak kolega wojtekml napisał można jeszcze zdjąć łapę i zobaczyć co tam sie pod nią dzieje - fabrycznie jest tam samar, który lubi twardnieć i wymywać się dlatego najpierw wysprzęglik i łapa jak to nie pomoże to niestety sprzęgło.

Podobne wątki

  1. Wymiana wysprzęglika
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 19:55
  2. Wymiana wysprzęglika po FL
    Utworzone przez sek300 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 21:49
  3. Naprawa/Wymiana wysprzęglika 3.0
    Utworzone przez magico w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 11:25
  4. [155] Wymiana wysprzęglika
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 13:32
  5. Wymiana wysprzęglika AR33
    Utworzone przez williamdrake w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2007, 14:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory