Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: Wymiana wysprzęglika

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Kompletne sprzęgło jest nowe, więc myśle że to nie to, postaram sie jutro sprawdzić tą łapę, pozdrawiam.
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  2. #22
    Diegus18
    Gość

    Domyślnie

    Witam koledzy jutro muszę wymienić wysprzęglik i mam pytanko...jak jest mocowany do łapy sprzęgła?? nigdzie nikt o tym nie pisał.

  3. #23
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diegus18 Zobacz post
    Witam koledzy jutro muszę wymienić wysprzęglik i mam pytanko...jak jest mocowany do łapy sprzęgła?? nigdzie nikt o tym nie pisał.
    Jak jest mocowany?? Nie jest niczym przymocowany do łapy sprzęgła, po prostu jego sworzeń jest dociśnięty do niej i to wszystko.
    Przymocowany jest za to wysprzęglik taką obejmą (oringiem) zaciskową z przodu. W przypadku wymiany trzeba ten oring zdjąć.
    Pozdrawiam

  4. #24
    Diegus18
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wszystko ok już wymienione

  5. #25
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Siema!
    Żeby nie zakładać nowego tematu, napisze tutaj. A więc konkretnie nie wiem co się dzieje z moim sprzęgłem. Ogólnie ciężko chodzi ale tak było od początku. Ale od jakiegoś czasu mam takie objawy jakby podczas wciskania sprzęgła coś przeskakiwało w środku. Nie wiem jak to do końca określić ale mam takie wrażenie ocierającego się o coś gumowego elementu. Lub może jakby w jakiejś pompce brakowało płynu i też jest taki odgłos zasysania. Tak to mogę określić Dzieję się to tylko po dłuższej jeździe po mieście jak muszę często zmieniać biegi lub na trasie np. ostatnio byłem w górach a tam wiadomo serpentyny i operowanie zazwyczaj tylko 3 i 4-tym biegiem (dość częste zmiany) i też się pojawiło to zjawisko. Jak uda mi się nagrać jakiś krótki filmik i będzie coś na nim słychać to wrzucę.
    Jak myślicie to może być wysprzęglik czy może układ zapowietrzony? Info. o kończącym się sprzęgle nie mile widziana
    Pzdr.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    hehe
    z ta wymiana pompy to nie jest tak latwo

    Moze wpierw opisze moj problem
    - mozna jezdzic na dwojce ale nie mozna wrzucac biegow przy odpalonym silniku, przy zgaszonym wchodza

    Otoz moja diagnoza byla albo pompka albo wysprzeglik - tutaj albo jedna albo drugie

    Zeby sie dostac tam to troche trzeba sie nameczyc
    - wpierw powyjmowac aku z jego podstawami - mozna sciagnac rure od dolotu powietrza z gory
    - i mamy wysprzeglik jak na dloni- u mnie byl tak zapieczony ze chyba z 1h sie meczylem potem zdejmowanie tej dziwnej opaski metalowej - masakra jak sie nie ma profesjonalnego zdejmowacza

    Odkrecilem wysprzeglik, wyczyscilem, wymienilem gumki, zalozylem i dalej mam to samo - zero mozliwosci wrzucania biegow

    Wzialem sie za pompke - tutaj jest ciezko sie dostac - klucz 13 i dwie srubki ktore sa mocno schowane - kolejny czas zlecial, potem odlaczyc zatrzaski od pedala sprzegla, wyciagnac pompke i odlaczyc przewody

    Rozkrecilem pompke wymienilem gumki alo cos patrze na sprezynke a ta jest ulamana tak ze brakowalo jej z jednego zwoju

    Bede i tak wymieniac na nowa bo samych sprezynek nie sprzedaja - a szkoda ze nie ma tego badziewia w zestawie regeneracyjnym

    Gumki ogolnie nie byly zuzyte mogly jeszcze smigac spokojnie ale widzialem ze pompka byla juz chyba regenerowana, czesc zatrzaskow miala slady jakby ktos tam srubokretem szperal

    I teraz zastanawiam sie czy te kilka mm w pompce ma taki wplyw na sprzeglo ? Swoja droga mialem bardzo zasyfiony plyn hamulcowy czarny szlam, mam nadzieje ze sie pozbede jakos tego ........
    a co wyjdzie z pompka to napisze .... mam nadzieje ze bedzie ok bo sie jezdzic juz mocno chce

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Czekam z niecierpliwością na odpowiedź na Twoje pytanie...ja mam założony zamiennik pompy sprzęgła i niektóre biegi nie chcą zbytnio wejść podczas jazdy, a na postoju wchodzą jak trzeba...sprzęgło i wysprzęglik w miare nowe, robione w aso 3 miesiące temu (łożysko wysprzęglające).

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    u mnie niestety odpowietrzanie nic nie dalo lub przynajmniej nie wiem czy do konca sie odpowietrzylo prawidlowo


    wymienilem rowniez pompke sprzegla na nowke

    wrzucielm na jedynke i po odpaleniu na wcisnietym sprzegle prawie od razu ciagnie do przodu takze nie udaje sie wysprzeglic tego poprawnie

    jezeli wrzuci sie dwojke to w sumie jest lepiej daje sie jechac i po odpaleniu silnika i wcisnietym sprzegle samochod nie jedzie ...............

    czyzby cos z samym sprzeglem bylo nie tak ? da sie tam jakos podejrzec czy ten caly wycisk sprzegla dziala poprawnie?

    aha ile wysprzeglik powinien sie odchylac od pozycji standardowej ? u mnie jest to jakies 2 cm ? nie za malo ?

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    jak masz luz na pedale sprzęgła to do końca raczej nie odpowietrzyłeś

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    no luz niestety jest

    beda jeszcze to odpowietrzac

    ja robie tak


    wciskam sprzeglo - popuszczam odpowietrzenie- ze 2 pompniecia sprzeglem - wcisniecie i znowu popuszczenie - syczy przy popuszczaniu a wiec powietrze jest

    zrobielem tak ze 20 razy i nie widac poprawy

    widac ze wysprzeglik chodzi tylko nie wiem na ile cm ma sie ruszac u mnie to moze 2-3 cm takze nie wiem czy wiecej powinno byc

Podobne wątki

  1. Wymiana wysprzęglika
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 19:55
  2. Wymiana wysprzęglika po FL
    Utworzone przez sek300 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 21:49
  3. Naprawa/Wymiana wysprzęglika 3.0
    Utworzone przez magico w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 11:25
  4. [155] Wymiana wysprzęglika
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 13:32
  5. Wymiana wysprzęglika AR33
    Utworzone przez williamdrake w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2007, 14:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory