Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Temat: Wymiana wysprzęglika

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    tam pod kapturkiem masz wlasnie odpowietrznik - czyli taka srubke z dziurka

    :]

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jaworzu
    Auto
    Była Alfa 145 2.0 QV, Alfa 147 JTD.Jest Alfa 159 1.9 JTDM SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał MdpunG Zobacz post
    Witam,
    Mam pytanie odnosnie odpowietrzania po wymianie wysprzeglika.
    W moim modelu nie ma srubki do odpowietrzania, jest za to taki gumowy kapturek.
    Czy ktoś sie z tym spotkał? Jak odpowietrzyć ten układ.
    pozdrawiam
    Marcin
    Tak. Trochę wyciągasz zabezpieczenie wężyka (spinkę drutową) zdejmujesz kapturek, cofasz wężyk i wtedy wylewa się płyn z odpowietrznika. Procedura odpowietrzania układu identyczna jak w przypadku zakręcanego odpowietrznika.

  3. #43
    MdpunG
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Udało mi się doprowadzić układ do prawidłowego działania, przynajmniej tak mi się wydaje . Głównym problemem okazały się dwa oringi na końcówce tego wężyka, któryś z nich chyba puścił i płyn wyciekał z powodu nieszczelności. Sprzęgło padało a my myśleliśmy że układ był cały czas źle odpowietrzony.
    Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
    Marcin

  4. #44
    james89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondi Zobacz post
    Siema!
    Żeby nie zakładać nowego tematu, napisze tutaj. A więc konkretnie nie wiem co się dzieje z moim sprzęgłem. Ogólnie ciężko chodzi ale tak było od początku. Ale od jakiegoś czasu mam takie objawy jakby podczas wciskania sprzęgła coś przeskakiwało w środku. Nie wiem jak to do końca określić ale mam takie wrażenie ocierającego się o coś gumowego elementu. Lub może jakby w jakiejś pompce brakowało płynu i też jest taki odgłos zasysania. Tak to mogę określić Dzieję się to tylko po dłuższej jeździe po mieście jak muszę często zmieniać biegi lub na trasie np. ostatnio byłem w górach a tam wiadomo serpentyny i operowanie zazwyczaj tylko 3 i 4-tym biegiem (dość częste zmiany) i też się pojawiło to zjawisko. Jak uda mi się nagrać jakiś krótki filmik i będzie coś na nim słychać to wrzucę.
    Jak myślicie to może być wysprzęglik czy może układ zapowietrzony? Info. o kończącym się sprzęgle nie mile widziana
    Pzdr.
    Mam ten sam problem w mojej Belli,czy ktoś wie czego to może być wina?
    pozdr

  5. #45
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    Jakieś sposob na zdjecie pierścienia elastycznego? Juz mialem 2 podejscia i nie udało mi sie tego sciagnac!!! próbowałem śrobokretem, kombinerkami. Jest jakies urzadzenie do tego?

    A umnie odpowietrznik jest w postaci śruby z dziurą na końcu??? wiec nie wiem czy mam ja odkręcić do końca i wyjąc w trakcie odpowietrzania,
    Przy częstej zmianie biegów jak okład sie nagrzewa (płyn)i sprzęgło cos charczy? Czesciej mozna to zaobserwowac jak samochod stoi na nierowniej nawierzchni (stromej). Raz stojac w korku duza gora i podjerzadzalem pod nia jakies 30 minut, sprzegło wogle mi nie łapało i samochód zjerzdzał. Myślałem ze coś zle robię(stres korkowy) ale teraz myśle że to była wina wysprzeglika?
    Ostatnio edytowane przez odzi ; 14-06-2011 o 08:07

  6. #46
    sylwek2
    Gość

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich alfaholikow,interesuje mnie jak wymienic wysprzeglik w alfie 156 1.8 1998r gdzie on sie znajduje i czy trzeba wyjmowac skrzynie do jego wymiany pozdrawiam serdecznie

  7. #47
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    nikt nie pomoże znalałem juz numer katalogowy tej opaski zabezpeiczajacej 11068476 jest w cenie 6 zl. Chce ja kupic bo nie wiem jak ja sciagnac?

  8. #48
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał odzi Zobacz post
    nikt nie pomoże znalałem juz numer katalogowy tej opaski zabezpeiczajacej 11068476 jest w cenie 6 zl. Chce ja kupic bo nie wiem jak ja sciagnac?
    Poszło pw

  9. #49
    Młody1982
    Gość

    Domyślnie

    Ja tez mam podobny problem a mianowicie od same poczatku pedał sprzegla chodzil ciezko, i po paru dniach uzytkowania sprzeglo padlo. Wymienilem komplet ( tarcza docisk lozysko) na nowe z valeo , ale padal dalej ciezko chodzil. Ostatnio jednak zaczelo brac przy samym dole ( pedal na maksa w podloge) az w koncu nie dalo sie juz wzucic zadnego biegu. Oddalem auto do mechanika ktory stwierdzil ze to jakis silownik hydrauliczny "wysprzeglik" na skrzyni, wymienil go ( ale nie wiem na jaki) i odpowietrzyl bo podobno jest on zasilany tym samy plynem co uklad hamulcowy. Biegi wchodza dalej dopiero po wcisnieciu pedalu na maksa w podloge, pedal dalej ciezko chodzi a na dodatek lewarek zmiany biegow nie wraca do pozycji neutalnej ( jak przyciagne go do siebie na jalowym biegu to zostaje w tej pozycji i trzeba go recznie ustawic na srodku) Jesli ktos z was mial juz podobny problem prosze do porade i czy ewentualnie da sie to zrobic w przydomowym garazu.
    Ostatnio edytowane przez Młody1982 ; 10-07-2011 o 22:27

  10. #50
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Witam.
    Ja również kupiłem zamiennik... i nei wysprzęgla.
    Teraz się zastanawiam. Czy opłaca się kupić pompkę sprzęgła (tę przy pedale), która by pasowała do wysprzęglika?
    Tylko jak znaleźć odpowiednią?
    Wysprzęglik ma większy tłok.
    Pompka też powinna mieć większy w takim razie. Tylko jak to sprawdzić?


    Póki co samochód złożony na starym wysprzęgliku i działa dobrze, ale spodziewam się, że niedługo złapie trochę powietrza, i trzeba będzie z tym porządnie zrobić.

Podobne wątki

  1. Wymiana wysprzęglika
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 19:55
  2. Wymiana wysprzęglika po FL
    Utworzone przez sek300 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 21:49
  3. Naprawa/Wymiana wysprzęglika 3.0
    Utworzone przez magico w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 11:25
  4. [155] Wymiana wysprzęglika
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 13:32
  5. Wymiana wysprzęglika AR33
    Utworzone przez williamdrake w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2007, 14:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory