Strona 1 z 31 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 303

Temat: Oryginalne radio + odtwarzacz mp3

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie Oryginalne radio + odtwarzacz mp3

    Przeglądnąłem forum z grubsza i nie natknąłem się w jaki sposób podłączyć odtwarzacz mp3 pod nasze radia w 147, nawet nie wiem czy ten temat był poruszany.. niestety większość z nas na pewno posiada jedynie CD-audio

    Na jednym z zagranicznych forów natknąłem się na sposób podłączenia mp3'ki przez AUX IN w radiu.

    1. Chyba najważniejsze to czy nasze radio obsługuje zmieniarkę CD. Tzn. czy możemy włączyć zmieniarke poprzez kombinacje klawiszy. Ponoć radia po 31/12/2003 nie maja tej możliwości.

    a) radio wyłączone - wciskamy src + ON na wyświetlaczu powinien pojawić sie napis CHANGER i szybko puszczamy ON i SCR
    b) w przypadku gdy nie pojawia sie ponoć jest możliwość wymuszenia pracy zmieniarki poprzez zmostkowanie pinu 13 i 14 ( nie sprawdzałem )

    2.
    a) sposób 1
    Kolejne co potrzebujemy ( w moim przypadku ) wtyk mini Jack stereo + 3 kable i 3 niewielkie wsuwki. Po zdemontowaniu radia ukaże się niebieska wtyczka, którą musimy wymontować w celu przeróbki..

    pin 19: Line In - L
    pin 20: Line In - R
    pin 18: AF-Masse/GND

    b) sposób 2
    kupić cos takiego ( w moim przypadku )
    http://www.bluespot.co.uk/car-audio....897093-adaptor

    Udało mi się podłączyć NOKIE 6220 ;p.. melomanem nie jestem ale jak dla mnie różnicy pomiędzy CD a tym rozwiązaniem połączenia nie ma
    Schemat podłączeń radia dla tych co lubią lutować ;p





  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Ja znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.xsonic.pl/zmieniarka-sdus...m_content=1750

    Na allegro takie urządzenia są w cenie 350 zł.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    czyli rozumiem ze to dziala ??? podloczenie wedlug tego pin 19: Line In - L
    pin 20: Line In - R
    pin 18: AF-Masse/GND

    kurde tego potrzebowalem bo ostatnio cos mi sie porobilo z radiem i teraz wogole nie lapie fali tylko slychac szumy, jakby ktos mial podobny problem i go rozwiazal, pliska o jakies info, czy wasze radio tez nie mialo wyjsc na wzmacniacz bo ja musilem dolutowac sie do koncowki mocy :/
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Ja poszedłem jeszcze dalej, a mianowicie zamontowałem dock do iPhone w schowku przy uchwycie na kubek. W konsoli środkowej ukryłem ładowarkę USB, która jest podłączona do docka i użyłem złącza aux w oryginalnym radiu do podłączenia dźwięku. Odtwarzacz płyt w radiu był mi zupełnie zbędny więc zwarłem na stałe piny C13 i C14 w niebieskiej kostce. Opcjonalnie można zastosować jakiś przełącznik by nadal można było korzystać z CD. Uważajcie by nie kupić kabla aux na jacka, które w większości na allegro są mono. Lepiej kupić RCA i zastosować przejściówkę. Ja kupiłem na tej aukcji.
    Ostatnio edytowane przez shrek2oo7 ; 08-08-2010 o 17:48

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    działa bez problemu, jak znajdę trochę czasu to napewno dorobię jeszcze ładowanie telefonu/mp3..

    taki komunikat musi Ci radio wywalić żeby grało


  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    tak przeglądam te aukcje z tymi kabelkami i teraz mnie zastanawia czy we wszystkich radiach da sie podlaczc ta żółtą kostkę żeby mieć wyjscie na wzmaka ????
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Chyba tak. Jak mam fabryczne audio Bose ze wzmacniaczem i z żółtej kostki wychodzą jakieś kable.

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Właśnie byłem w garażu sprawdzić i kombinacja klawiszy u mnie nie działa jutro pokombinuje ze zwarciem pinów mam nadzieje, ze zadziała...

    Dla leniwych są takie kabelki również na allegro http://allegro.pl/listing.php/search...=blaupunkt+aux

    Są też na alledrogo przejściówki na wzmaka...

    EDIT: No i nie wytrzymałem Sprawdziłem i po zwarciu pinów działa wymuszenie zmieniarki. Kostka bez pinów też jest wpięta w radio więc jutro dolutuje tylko odpowiednie piny połacze z min-jackiem i sprawdzimy ten patent Co do wyjścia na wzmak to niestety u mnie tak jak u Gopcio w radiu nie ma wszystkich pinów wyprowadzonych...

    P.S Pytanie po za konkursem Od czego jest biała kostka wychodząca z tej samej wiązki co kostki mini-iso do podłączenia radia? U mnie nie jest do niczego podpięta... Navi? Zestaw głośnomówiący?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-08-2010 o 20:50

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    jeśłi masz wersje radia wcześniejszą niż 3.17 (pisze na radiu) to kombinacja scr+on powinna działać ( najpierw wciskasz scr [trzymasz] i potem on ) u mnie dopiero zadziałało gdzieś za piątym razem

    powinno być chyba:
    żółta - wzmacniacz
    zielona - telefon
    niebeska - zmieniarka

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendriu Zobacz post
    jeśłi masz wersje radia wcześniejszą niż 3.17 (pisze na radiu) to kombinacja scr+on powinna działać ( najpierw wciskasz scr [trzymasz] i potem on ) u mnie dopiero zadziałało gdzieś za piątym razem
    Próbowałem kilkukrotnie tak jak piszesz ale nic nie dało dopiero po zwarciu pinów 13 i 14 i przełączeniu źródła po włączeniu radia wymusiło mi zmieniarkę. Ale i tak zewrę je na stałe bo jak będzie banglać odtwarzacz to CD jest mi zbędne
    powinno być chyba:
    żółta - wzmacniacz
    zielona - telefon
    niebeska - zmieniarka
    No to kostki wiem od czego są ale nurtuje mnie ta biała na poniższym zdjęciu (robione telefonem bo nie chciało mi się już iść po aparat ale chyba widać)
    http://a.imageshack.us/img842/8606/kostka.jpg

Podobne wątki

  1. [159] Jak doposażyć fabryczne radio w odtwarzacz MP3?
    Utworzone przez Margor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 22:29
  2. [146] Oryginalne radio. Radio zintegrowane ze schowkiem
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 21:56
  3. Klimatyzacja (nawiew) oraz radio odtwarzacz.
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 21:41
  4. Oryginalne Radio, a sterowanie z kierownicy. Radio CB
    Utworzone przez Kuba_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory