Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 1.9 jtd kopci

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 116 PS Distinctive
    Postów
    56

    Domyślnie 1.9 jtd kopci

    Witam. Mam drażniący problem z dymieniem auta. Zauważyłem że bardzo kopci przy jak mu się daje dobrze w dechę, choć moc też mi się wydaje że nie jest też taka jak kiedyś. Wydawać by się mogło że gdzieś może jest jakaś nieszczelność albo coś ale sprawdzałem i nic...wymieniałem niedawno rurę między przepływomierzem i turbiną, tą plastikową bo w poprzedniej była duża dziura i już wtedy kopcił, ale myślałem że wymiana tej rury coś poprawi i nic. Dodam jeszcze że przepływke przepłukałem troszkę w benzynie przy okazji. Zauważyłem oprócz tego że na rurze która mieści się między intercoolerem a turbiną zaczyna robić się dziura od śrubki(prawdopodobnie wada konstrukcyjna), ale nie jest to jeszcze dziura i wydaje mi się że nie przechodzi tamtędy powietrze. Jak myślicie co jeszcze mogłoby być odpowiedzialne za to że tak samochód kopci(najbardziej na zimnym)???? Z góry dzięki i czekam na odpowiedź

  2. #2
    patryk147
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsze co bym zrobił to jednak wymienił przepływomierz na nowy oryginalny, czasami czyszczenie nie przynosi rezultatu lub daje mały efekt.

    Pozdrawiam.

  3. #3
    dbcooper
    Gość

    Domyślnie

    Kotu, od niedawana mam podobne objawy Też zostawiam czerń z tyłu gdy "wdepnę", szczególnie na dwójce i też wydaje mi się że kiedyś o wiele bardziej wciskało w fotel. Nie wiem czy to też ma polaczenie ze sprawą ale srednie spalanie w miescie mam rzędu 10l przy normalnej jeździe co chyba jest trochę za wysokie.

    Sprawdziłem szczelność rur i nic nie zaobserwowałem wiec być może moja przepływka także jest do wymiany. Bede sie wkrotce wybierał na serwis bo musze wymienic podnosnik szyby wiec zapytam co i jak.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Darek68
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Gostyń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD, Fiat Tipo 1.0 FireFly
    Postów
    90

    Domyślnie

    Powodem moga byc wtryskiwacze jeśli dymi na czarno.
    Fiat 126p; Fiat Seicento 900;
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #5
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    u mnie dziurka w rurze do intelcoolera byla tak malenka.. ze nie bylo jej praktycznei widac..
    auto kopcilo.. i stracilo troche na mocy

    zamontowalem nowa rure... i znow jest naprawde dobry but, a baczka pusci tylko przy gwaltownym wdepnieciu pedalu.. ale to podobno NORMALNE.. jak kopci nieprzestanie.. znaczy ze cos nie domaga

    pzdr

  6. #6
    james89
    Gość

    Domyślnie jtd 16v cały czas kopci

    Witam,od pewnego czasu zauważyłem,że auto dość intensywnie kopci. Nie jest to czarny dym,niebieski też nie. Martwi mnie to,że jest tak nawet jak nie daje mocno buta,tylko np na 6 biegu i 2100obr/min widać że ten kurz cały czas leci. Więc od czego zacząć sprawdzanie?
    Na co stawiacie? Turbo? przepływka? dziura w dolocie?
    za wszelkie sugestie z góry serdecznie dziękuję
    pozdrawiam
    Tomek

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie - czy jeśli bella kopci jedynie na zimnym silniku, to czy to również może wskazywać na przepływkę? Czy to raczej normalna rzecz...?

Podobne wątki

  1. kopci
    Utworzone przez Kolorado w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 22:55
  2. 2.0 ts KOPCI !!!
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 15:56
  3. Kopci 2,4 jtd sw
    Utworzone przez adrespatryka w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 17:50
  4. 1.9 jtd kopci
    Utworzone przez łukaszw256 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 17:17
  5. Kopci....??
    Utworzone przez matber1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 15:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory