Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Luz w przednim prawym kole.

  1. #1
    adibe
    Gość

    Domyślnie Luz w przednim prawym kole.

    Witajcie Drodzy koledzy pisze tego pierwszego posta... chciałbym zasięgnąć drobnej rady, jadąc dziś skręciłem w polną drogę i niestety nie zauważyłem że było parę dziur... wpadłem w takową było może max 30-40km/h prawym kołem. Problem jest takowy, że mam teraz luz w przednim prawym kole (duży) w lewym przednim (znikomy) lecz jest... byłem na serwisie 2 miesiące temu powiedzieli mi , że pasek rozrządu itp itd są do wymiany... czy poprzez to mogą być luzy w przednim kole ;> bo to że wjechałem w tą dziurę był troszkę huk ale to od amortyzatora i to wszystko... jadąc po prostej drodze na zakrętach itp wszystko jest jak poprzednio jak po serwisie OK. więc już niewiem sam nie sprawdziłem po serwisie czy był lekki luz bo te "paski" trzeba wymienić czy go nie było czy może powstał w wyniku dzisiejszego wjazdu w dziurę... i może mi ktoś rozwiać wątpliwości jeśli przy jeździe po normalnej drodze i przy skrętach itp itd nic nie słychać z przedniego zawieszenia... ani jak puszczam kierownice to auto jedzie prosto... to jak narazie te parę miesięcy do grudnia mogę dojechać... do wymiany...
    pozdro...
    adam.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    pasek rozrządu nie ma nic wspólnego z luzem w przednim kole.
    Najlepiej podjedź do najbliższej SKP, sprawdzą zawieszenie i za 20zł będziesz wiedział co się stało. Zawieszenie to nie drobnostka, lecz podstawa bezpieczeństwa, dlatego nie warto ryzykować.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Napisał adibe Zobacz post
    byłem na serwisie 2 miesiące temu powiedzieli mi , że pasek rozrządu itp itd są do wymiany... czy poprzez to mogą być luzy w przednim kole ;>
    pasek rozrządu nie ma nic do luzów na kole

    Cytat Napisał adibe Zobacz post
    Problem jest takowy, że mam teraz luz w przednim prawym kole (duży) w lewym przednim (znikomy)
    jaki to jest luz pionowy czy poziomy? góra dół czy prawo lewo
    dalej tuleje ale stuków nie słyszysz więc raczej nie to, być może łożysko w piaście koła ale by huczało w aucie. obstawiam końcówki drążka kierowniczego że masz wytrzaskane. do grudnia daleko więc szybciej odwiedź mechanika nie wiadomo co może się stać - a może koło odpaść i będzie bum

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  4. #4
    adibe
    Gość

    Domyślnie

    łożysko zostało zmienione bo oczywiście zaliczyłem w Polsce wysoki krawężnik... nie wiadomo może to od tej pory były już takowe luzy....teraz tak jak pisałem w środku podczas jazdy wszystko jest ok.. aczkolwiek ten luz w kole jak auto stoi na ziemi próbuje ręką trochę ruszyć kołem wtedy czuje trochę luzu... przy okazji kiedy będę w pobliżu salonu alfy tutaj to podjadę... zobaczymy co powiedzą

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał adibe Zobacz post
    łożysko zostało zmienione bo oczywiście zaliczyłem w Polsce wysoki krawężnik... nie wiadomo może to od tej pory były już takowe luzy....teraz tak jak pisałem w środku podczas jazdy wszystko jest ok.. aczkolwiek ten luz w kole jak auto stoi na ziemi próbuje ręką trochę ruszyć kołem wtedy czuje trochę luzu... przy okazji kiedy będę w pobliżu salonu alfy tutaj to podjadę... zobaczymy co powiedzą
    niech ktoś naciśnie ci pedał hamulca,a ty poruszaj tym kołem ,jak luzy znikną to znaczy że łożysko w kole do wymiany.Warto wtedy dla pewności sprawdzić tą dużą centralną śrubę na klucz 36 którą przykreca sie przegub.Jeżeli po zahamowaniu luzy dalej są to któryś ze sworzni wahaczy

Podobne wątki

  1. Stuki w przednim prawym kole...
    Utworzone przez Misiek213 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-11-2018, 19:50
  2. Pisk w przednim prawym kole
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 18:21
  3. pisk w przednim prawym kole.
    Utworzone przez janek1974 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 11:41
  4. Bicie w prawym przednim kole
    Utworzone przez yoda6666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 21:29
  5. [159] swiszczenie w prawym przednim kole
    Utworzone przez wisnia3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 13:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory