Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: [147] Radio działa ale w głośnikach nic nie słychać

  1. #11
    macmac
    Gość

    Domyślnie

    Jak grają wszystkie albo żadne to nie obstawiał bym styków głośników tylko jakaś awaria radia. Raczej mało prawdopodobne aby w tym samym momencie nie łączyły styki od 6 głośników a za chwilę było ok.

  2. #12
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    jutro będę miał jakieś radio starsze podłączę do kostki i spróbuję, dam znać co i jak.

    jak to nic nie da, to odłączę z kostki wszystkie głośniki i podłączę jakieś jedne co by sprawdzić czy faktycznie jest jakiś problem z głośnikiem, tak jak kolega wcześniej pisał, że jeden głośnik rozłącza układ z powodu zwarcia

  3. #13
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    witam
    kontynuując potyczkę...
    podłączyłem nieco starsze radio Sony z wyjściem 4x40 W, śmiga. wygląda na to że radio Alfa zepsute, ale jeszcze jeden motyw muszę sprawdzić - czy wszystkie głośniki z tego starszego radia działają bo nie zmieniałem fadera i balance...muszę to zrobić

    powiedzcie mi czy jak się spali ta końcówka mocy to radio wogóle na żadnym kanale nie działa?? czy jest możliwość, że któryś kanał będzie działał ??
    czy ktoś takie rzeczy naprawia czy lepiej kupić radio ??

  4. #14
    marxbox
    Gość

    Domyślnie

    mialem to samo okazalo sie ze przy zakladaniu tapicerki drzwi lewy tyl gorna sruba klamki docislem i rozciołem kabel od glosnika

  5. #15
    luqash81
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem. samochod stal dluzszy czas (ok 5mcy). wsiadam, wszystko dziala tylko nie radio, a dokladniej radio sie zalacza, wszystko mozna na nim robic ale jest kompletna cisza. mam zestaw bose fabryczny i chcialbym sie jeszcze nacieszyc dobra muzyka PROSZE o jakies rady od czego zaczac i gdzie i jak to ugryzc. Z gory dziekuje,

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    witam
    odświeżam temat tych anomalii w Alfie... więc tak ostatnio zachciało mi sie wymianić 4 głośniki na JBL GTO czy jakoś tak maja 2 Ohm ale z tego co w necie znalazłem jak ktoś mierzył i mają prwie 3 Ohm i można podłączać pod radio na 4Ohm... i też tak zrobiłem z przodu bo na tył mi czasu brakło i wszystko grało po zamontowaniu 2 głośników z przodu... postanowiłem że przejade sie gdzieś i przetestuje głośniki żeby nie robić hałasu pod domem... (w bagażnuiku mam skrzynie JBL 275W RMS) chce ruszac a w głośniku coś zaczeszczało... wcisnałem sprzegło wszystko gra więc ruszam jeszcze raz i lewa storna przestała grać... po ponownym włączeniu radia prawa przestała grać... wyciągam radio a ono gorące... pomyślalem że może jakieś zabezpuieczenie przed spaleniem sie załączyło ale po godzinie schodze i gra tylko prawa strona po nastepnej godzinie znowu nic nie gra i do teraz cisza w aucie... wczoraj wziąłem 4 inne radia sprawne i 4 różne głośniki i pod każde radio podłączyłem po kolei głośniki na krótko pod kostke i co mnie ździwiło głośnik zaczeszczał przy podłączeniu ale nie grał... nie wiem o co chodzi za bardzo... radio fabryczne mam z MP3 normalnie sie uruchamia ale cisza... przed wymiana głośników zdarzało sie że prawa strona przestawała grac ale to jak zrobiłem za głośno... dzisiaj pomyślałem że odłącze kleme na chwile ale nic nie pomogło... ktoś wie co może być powodem może jakieś pomysły?? przewody podłączone do głośników zaizolowałem więc zwarcia raczej nie ma... myślałem że coś z anteną ale tez nie bo mam transmiter który wykrywa jako zmieniarkę i czyta z karty pamięci i tez nie gra... jutro ściągne boczki jeszcze i zobaczę ale wątpię żeby tam była przyczyna...

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    usterka znaleziona... okazało sie że jak założyłem głośnik z Dystansem dedykowanym do Alfy to z tyłu wtyczki od głośnika dotykały do drzwi i robiły zware... końcówki delikatnie odgiąłem zaizolowałem grubo i gra
    Ostatnio edytowane przez RoBeRt 147 ; 13-07-2012 o 19:00

Podobne wątki

  1. [159] Problem z radionawigacją, działa tel, navi nie działa radio.
    Utworzone przez questounico w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 19:38
  2. Nie działa radio
    Utworzone przez sebek501 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-11-2014, 08:10
  3. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 07:27
  4. radio naviheaven NA-4195 cisza w głośnikach
    Utworzone przez bloodist w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 16:02
  5. Nie działa radio i CD
    Utworzone przez h20kopf w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 10:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory