Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Temat: woda sie zbiera pod nogami kierowcy

  1. #11
    michao1
    Gość

    Domyślnie

    tak, będzie gdzies obok pedałów.

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar OO__V__OO
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Krapkowice/Opole
    Auto
    307 CC
    Postów
    296

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Zobacz czy nie masz szczeliny pomiędzy podszybiem a szybą. U mnie wyskoczył jeden zatrzask i właśnie dzięki tej 1mm szczelinie podczas deszczu, czy po myciu, pod chodnikiem miałem kałuże

    Przy okazji zrób tam porządek, bo może dodatkowo syf utrudnia odpływ wody...
    mam pytanko: u mnnie zaczeło sie lac na dywanik ale raczej podczas deszczu i jazdy jak stoi na deszczu to raczej nie. miedzy podszybiem a szyba nie mam szczeliny (jak rozbieralem to ta uszczelka ma raczej funkcje wykonczeniowa niz szczelnosci) a woda jak nawet zacieka pomiedzy szyba a podszybiem to i tak wpada do rynny gdzie jest mechanizm wycieraczek. zauwazylem ze z gumowego odplywu z podszybia po tronie kierowcy woda kapie na mate wygłuzającą (jet mokra) i byc moze tamtedy sie woda dostaje do srodka przez jakies otwory np z przewodami. czy u Was tesz mata wygłuszająca przegrody silnika jest mokra?
    Ostatnio edytowane przez OO__V__OO ; 29-07-2011 o 20:26

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar grzegi90
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Cieszyn - Wielkopolskie
    Auto
    AR 159 SW 2.0JTDm Alfa 147 TI 1,9JTD - była
    Postów
    29

    Domyślnie

    mam identyczny problem.
    Pewnego razu w obfitym deszczu zaczął wariować mi komputer. Dzięki kolegom z forum dowiedziałem się, że może to być spowodowane zamoknięciem BODY na którego woda skraplała się przez dziurę na przewody między body a komorą silnika.
    Prolem w tym, że wczoraj wydarzyło się to samo - odziwo wiązka przewodów z solnika była sucha a mokro jest w okolicach klamki otwierania maski i wyłącznika bezwładnościowego (czy jakoś tak on się nazywa) po lewej stronie body. po szybkich oględzinach okazało się, że kropelki wody znajdują się na macie wygłuszającej. Nie mam pojęcia gdzie ta woda może się dostawać do środka i jak uszczelnić to miejscie, żeby więciej nie wdzierała się do Body i w ogołe do środka.

    Może ktoś mi pomóc_

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    u mnie lało sie przez plastikowy zatrzask co jest za pedałami(on trzyma osłonke co jest na grodzi pod podszybiem)lała się woda przez jego łepek.. . nasmarowałem go sylikonem i spokój już z rok czasu. nie mogłem dojść do tego skąd sie leje aż wkońcu wymontowałem fotel kierowcy i tapicerke , potym podłaczyłem szlaufa i lałem aż niezauważyłem w środku wody. po tej operacji wielki sukces z czego byłem bardzo zadowolnony.wczesniej czyściłem kanały w progach ,słupkach,rozkręcałem podszybie ale na darmo bo wina była w tym plastikowym zatrzasku .

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    zobaczcie w progu u kierowcy jest kanał od przedniego koła zaślepiony u mnie był wkładkami gumowymi... przy kole jak odchylicie nadkole zobaczycie taki prostokąt z gumy a u kierowcy musicie wykładine odchylić i też bedzie okrągła zaślepka... może po prostu nie macie tych zaślepek i leci od kola przez nadkole gdzieś i progiem do kabiny...

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    ja też mam mokro stałem nawet latem z wężem z wodą lałem wode po szybie i drzwiach poł godziny (przy okazji podlałem trawnik ) i jak na złość nigdzie nie było widać wody w środku a mokro ciągle jest

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    weź wypruj na wierzch tapicerkę z podlogi ,wyciąg fotel i wtedy lej. ja mój przeciek namierzałem z miesiąc czasu.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar grzegi90
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Cieszyn - Wielkopolskie
    Auto
    AR 159 SW 2.0JTDm Alfa 147 TI 1,9JTD - była
    Postów
    29

    Domyślnie

    2 dni temu rozebrałem trochę pod kierownicą wyciągnąłem body ( przy okazji wyczyściłem je kontaktem bo naleciała mi do środka woda) przez 30 min lałem wodą po przedniej szybie po drzwiach w komorę silnika po podszybiu i NIC. Jedną małą kropkę dostrzegłem przy mocowaniu deski rozdzielczej (nie jestem pewien czy to śruba czy jakiś kołek ale generalnie nie ma szans, żeby w ten sposób podczas deszczu naleciało tyle wody. Profilaktycznie zakleiłem silikonem otwór którym przechodzi linka otwierania maski i reszta przewodów do komory silnika.

    zobaczymy co dalej.
    Profilaktycznie zrobiłem foliowy daszek na body, gdyby jednak woda się dostała, żeby nie naleciała na kompa.

    co do tych gum za nadkolem mam całe i to w dobrym stanie. Sprawdzałem dzisiaj podczas wymiany wahaczy.

    Powiem szczerze, że kończą mi się pomysły gdzie może wdzierać się woda. Po takiej dawce wody jaką moja Bela otrzymała powinna pływać w środku.

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar OO__V__OO
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Krapkowice/Opole
    Auto
    307 CC
    Postów
    296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Weron Zobacz post
    u mnie lało sie przez plastikowy zatrzask co jest za pedałami(on trzyma osłonke co jest na grodzi pod podszybiem)lała się woda przez jego łepek.. . nasmarowałem go sylikonem i spokój już z rok czasu. nie mogłem dojść do tego skąd sie leje aż wkońcu wymontowałem fotel kierowcy i tapicerke , potym podłaczyłem szlaufa i lałem aż niezauważyłem w środku wody. po tej operacji wielki sukces z czego byłem bardzo zadowolnony.wczesniej czyściłem kanały w progach ,słupkach,rozkręcałem podszybie ale na darmo bo wina była w tym plastikowym zatrzasku .
    opisz dokładniej jaki zatrzask (pedały a podszybie sa bardzo od siebie oddalone)
    u mnie sie leje na dywanik jak leje wodą w róg maski tam gdzie jest odpływ koło kielicha od mocowania amortyzatora a woda wypływa w srodku z progu

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Oj, 155 była chyba mniej kłopotliwa.
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

Podobne wątki

  1. [145] Woda pod nogami pasazera
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2015, 15:11
  2. Woda ? Woda ! Woda ! 156 mokro pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 15:42
  3. Cieknący płyn chłodniczy pod nogami kierowcy.
    Utworzone przez Lukas166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 21:06
  4. woda pod nogami kierowcy
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 23:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory