Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: woda sie zbiera pod nogami kierowcy

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    żeby go zobaczyć musisz wykręcić fotel kierowcy i odchylić tapicerkę. Z tego co pamiętam to ten czarny zatrzask czy jak to sie nazywa(kołek montażowy,śrubka,nit itp) znajduje się obok kolumny kierownicy po prawej stronie. a jest on po to żeby trzymać tą osłonkę na grodzi co jest w za silnikiem. jest on wcisnięty od strony silnika i dlatego wystaje w środku samochodu. mi lało się przez jego koncówkę. rozkręć sobie weź latarke,węża i lej poki nie zobaczysz pierwszej kropli wody. Ja szukałem rozwiązania tego problemu ponad miesiąc ,nie miałem już sił. Bo co deszcz to powódź w środku. A jeśli u ciebie leje się z progu to sprawdź kanały pod spodem i ten za nadkolem tylko odkręć nadkole lewe na 3 śrubki i może tam masz syf co nie puszcza wody. u mnie leciało z okolic pedałów i tam najbardziej szukałem aż znalazłem. narka

  2. #22
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar OO__V__OO
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Krapkowice/Opole
    Auto
    307 CC
    Postów
    296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Weron Zobacz post
    żeby go zobaczyć musisz wykręcić fotel kierowcy i odchylić tapicerkę. Z tego co pamiętam to ten czarny zatrzask czy jak to sie nazywa(kołek montażowy,śrubka,nit itp) znajduje się obok kolumny kierownicy po prawej stronie. a jest on po to żeby trzymać tą osłonkę na grodzi co jest w za silnikiem. jest on wcisnięty od strony silnika i dlatego wystaje w środku samochodu. mi lało się przez jego koncówkę. rozkręć sobie weź latarke,węża i lej poki nie zobaczysz pierwszej kropli wody. Ja szukałem rozwiązania tego problemu ponad miesiąc ,nie miałem już sił. Bo co deszcz to powódź w środku. A jeśli u ciebie leje się z progu to sprawdź kanały pod spodem i ten za nadkolem tylko odkręć nadkole lewe na 3 śrubki i może tam masz syf co nie puszcza wody. u mnie leciało z okolic pedałów i tam najbardziej szukałem aż znalazłem. narka
    juz to przerobiłem i nic, byłem pytałem różnych blacharzy i nik tego nie chce sie podjąć, juz wczesniej uszczelniałem ale sylikonem wiec teraz bede chciał to wszystko zedrzec wyczyscic i zrobić to pastą blacharską

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar OO__V__OO
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Krapkowice/Opole
    Auto
    307 CC
    Postów
    296

    Domyślnie

    proszę o pomoc!!! znalazłem problem przecieku - woda wlewa sie w podłużnicę i wypływa progiem pod nogi. czy podłużnica ma jakieś odprowadzenie wody? podlużnica od strony silnika ma pełno otworów i przykręconch srub i tędy się przelewa woda.
    gdzie w przedniej części auta mieszcza sie odprowadniki wody? (poza progów i podszybia)

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    alfa romeo 166
    Postów
    2

    Domyślnie

    witam mam alfe 166 tez problem ze zbierającą sie wodą w aucie od strony kierowcy Pomóżcie

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Po deszczu woda stoi na progu?? Czy tylko na dywaniku??

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar radd91
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cześć,

    Mam ten sam problem. Woda stoi pod gumą, na dywaniku przed pedałami po deszczu oraz po myciu auta w myjce. Czy Ktoś z Was ostatecznie rozwiązał ten problem?

  7. #27
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie woda sie zbiera pod nogami kierowcy

    Czy oby nie masz oryginalnej fabrycznej maty ( tej białej ) zdartej, ze woda się dostaje ? Te maty miały za zadanie izolować wodę która przez parapet drzwi z szyby wpływała do wewnątrz drzwi i ściekała w dół do kantów dolnych.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Ja pozalepiałem wszystko co było możliwe i dalej mam problem tylko po stronie pasażera. Od wiosny suchutko ale jak przyjdą jesienne deszcze to się zaczyna.... Niewiele tej wody ale zawsze. Mam już dużą piankę i we wrześniu pryskam w próg, nadkole i podłużnicę, to powinno pomóc. Musze też obadać sprawę gumowego odpływu z podszybia, może ta gumowa rurka jest skierowana tak, że leje się woda po grodzi i napływa po podłużnicy do środka. Jedyna wada tej Alfy

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Robertsite
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v 140 km, Giulietta
    Postów
    92

    Domyślnie

    Mam ten sam problem czytałem wszystkie wątki na forum nawet jest opisany dokładnie mój problem.
    Woda wylewa się z progu. Ale nic z niego nie wynika.
    Na początku byłem pewny ze woda leci z pod szyby i się nie myliłem.
    Wstawiona nowa szyba. Dalej leci ale już tylko z progu.

    Wywaliłem całe wnętrze fotele wykladzine wygłuszenie.

    Wywaliłem plastik nadkole, masą blacharska poprawiłem łączenia w nadkolu poprawiłem korek i dalej nic. Dziś wywalam nadkole metalowe. Co nie jest proste bo jest klejone.


    Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Komuś leciało też przez jeden z otworów na spinki podszybia. Zakleił i przestało. Mi nie pomogło

Podobne wątki

  1. [145] Woda pod nogami pasazera
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2015, 15:11
  2. Woda ? Woda ! Woda ! 156 mokro pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 15:42
  3. Cieknący płyn chłodniczy pod nogami kierowcy.
    Utworzone przez Lukas166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 21:06
  4. woda pod nogami kierowcy
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 23:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory