Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Wspomaganie kierownicy - problem?

  1. #11
    sabotage
    Gość

    Domyślnie

    I jak kolego nowak , wymieniłeś pompę wspomagania ... problem ustał, wszystko działa jak powinno (?) .

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Nie wiem jak w 147, ale w 159 padająca pompa objawiała się strasznymi jękami (po rozgrzaniu). Na Twoim miejscu bardziej zainteresowałbym się maglownicą niż pompą (choć jedno nie wyklucza drugiego).
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  3. #13
    sabotage
    Gość

    Domyślnie

    U mnie jest tak, że jak silnik się rozgrzeje to za tym idzie gorsze wspomaganie kierownicy(na zimnym jest dobrze), co odczuwam przy parkowaniu (podczas jazdy jak dla mnie jest ok.) ... sprawdzałem auto no kanale i nie zauważyłem, żadnych wycieków, płynu jest tyle ile powinno być, kierownica nie boksuje, nie rwie etc. ... żadne dziwne dźwięki się nie wydobywają, a mechanik najchętniej wymieniłby pompe wspomagania.

    Pompa przy skręconej na max kierownicy wydaje przyjemne ciche bzyczenie, więc chyba pracuje prawidłowo (?).
    Ostatnio edytowane przez sabotage ; 19-03-2011 o 10:48

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał sabotage Zobacz post
    U mnie jest tak, że jak silnik się rozgrzeje to za tym idzie gorsze wspomaganie kierownicy(na zimnym jest dobrze), co odczuwam przy parkowaniu (podczas jazdy jak dla mnie jest ok.) ... sprawdzałem auto no kanale i nie zauważyłem, żadnych wycieków, płynu jest tyle ile powinno być, kierownica nie boksuje, nie rwie etc. ... żadne dziwne dźwięki się nie wydobywają, a mechanik najchętniej wymieniłby pompe wspomagania.

    Pompa przy skręconej na max kierownicy wydaje przyjemne ciche bzyczenie, więc chyba pracuje prawidłowo (?).
    U mnie jest dokładnie tak samo jak u Ciebie. Żadnych wycieków, pompa (wg mnie) pracuje cicho, ale po rozgrzaniu silnika pracuje ciężko. Pompy jeszcze nie wymieniłem, bo wole się zająć teraz wymianą sprzegła ( a to troszkę kosztuje), następnie zajmę się tym wspomaganiem. Nie wiem czy kupie nową czy używaną pompę wspom. dam Wam jeszcze znać. No chyba że Ty kolego wymienisz przede mną to też napisz

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    Apropos dalej dziwnie działającej pracy wspomagania kierownicy, pomyślałem, że może mam troszkę zapowietrzony układ? Zna ktoś może jakiś sposób na odpowietrzenie całego układu wspomagania?

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś czy ta pompa pasuje do mojej belli? http://motoallegro.pl/pompa-wspomaga...564953514.html

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    Zastanawia mnie fakt, czego przy padającym deszczu wspomaganie działa lepiej?

    P.S czy ktoś z forum zajmuje się regeneracją pompy wspomagania?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar michal9916
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 115 KM 2002 3 D
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam, mam identyczny problem jak kolega, po wymianie termostatu, jak silnik sie zagrzeje wspomaganie chodzi bardzo ciężko, jak jest zimny nie ma tego problemu. Wie ktoś co to moze być? Nie zauważyłem, żadnych niepokojących dźwięków.

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Nemiks
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    316

    Domyślnie

    Czesc dzis wracajac z pracy zauwazylem ze cos jest nie tsk bo gdy skrece kirownica na maksa w prawo to sie nie chce sama pr9stowac czego wczesniej nie bylo ... szczerze to moglbym r9bic kolka bez trzymania kierownicy. A gdy skrece w lewo to sie sama prostuje. A i objaw jest tylko gdy kiera jest ns maksa w prawo bo jak typko pol obrotu czy cos wiecej to sie prodtuje ale z maksa nie wraca ... co to moze byc ??


    I wydaje mi się, że chodzi trudniej w prawą stronę i jakieś dźwięki dziwne dochodzą ale może to być moje urojenie bądź przerważliwinie...

    Jeszcze moje pytanko co do maglownicy to lepiej regenerować ? Czy kupić jakąś używke z małym przebiegiem ?? Jesli ktoś by miał kogoś kto ma takie maglownice w dobrym stanie prosiłbym o kontakt.
    Ostatnio edytowane przez Nemiks ; 18-02-2015 o 11:12

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Nemiks
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    316

    Domyślnie

    Aa i jeszcze moje pytanie czy tak ma byc ze w prawo moge obrócić kierownica 360° a w lewo okolo 400 ° dokladnie nie wiem ile ale na pewno wiecej ...

Podobne wątki

  1. Wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez hubabuba w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 15:00
  2. Wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez Nareau w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 14:49
  3. [145] wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez wamax w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 08:49
  4. [156] wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez kamil_gdansk w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2008, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory