Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Przełącznik zespolony

  1. #1
    Kondi
    Gość

    Domyślnie Przełącznik zespolony

    Witam!
    Chciałbym kupić taki o to przełącznik ale nie wiem jaki mam numer kat. produktu. Mozna to jakoś sprawdzić po numerze VIN? Sprawdzałem w ePER'ze tym co jest dostępny online ale z moich poszukiwań wynika że kilka przełączników pasuje do mojego auta. Być może nie umie się do końca obsługiwać tym programem Na pewno nie każdy przełącznik z allegro będzie pasował do mojej wersji samochodu. Prawda?? Muszą się czymś różnić. Jeśli ktoś wie coś na ten temat to prosiłbym o pomoc.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Męczę się ciągle z tym przełącznikiem. Wiem teraz że na pewno nie każdy pasuję do mojego samochodu ponieważ jeden już odesłałem bo miał za mało wejść na wtyczki. Problem jest ze spryskiwaczami - nie działają, reszta ok. Dokładnie nie wiem z jakich części jest zbudowany przełącznik ale, dzwoniąc i pytają o konkretny numer przełącznika dowiedziałem się że posiada on 2 płytki (układy scalone) jedną za gniazdami od kierunków i świateł a drugą za gniazdami od wycieraczek. Mam teraz jedno zasadnicze pytanie, czy jak zrobię taki myk że kupię samą płytkę od obojętnie jakiego przełącznika z opcją cruise control tak jak u mnie to będzie wszystko grało?
    Pzdr.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Z tego co widzę po modelu Twojego samochodu, masz przełączniki składające się z jednej części. Tj. Taśmy AirBag i przełączników. W wersji przed FL są to osobne elementy. Nr katalogowy znajdziesz w Eperze, po wpisaniu VIN, znajduję się gdzieś w sygnalizacji manewrowej i ostrzegania. Chyba wyposażenie elektryczne.

    Jeśli możesz podaj VIN a znajdziemy odpowiednie numery.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Mam taki na sprzedaż. Może akurat ten będzie pasować? http://www.forum.alfaholicy.org/czes...fa_147_gt.html

  5. #5
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Przełącznik już kupiłem. I okazało się że mój jest raczej też dobry, ponieważ żaden nie uruchamia spryskiwaczy. Potrzebuję teraz szybkiej pomocy. Mógłby mi ktoś wysłać schemat elektryczny działania spryskiwaczy z elerna? Chodzi mi o oznaczenia poszczególnych przekaźników i przewodów wchodzących do wtyczek. Prąd zanika w skrzynce z bezpiecznikami MAXI FUSE, na załączonych zdjęciach widać że była wcześniej uszkodzona jedna z wtyczek. Być może napięcie zanika gdzieś wcześniej ale nie wiem jaki kolor kabla, który wchodzi do wtyczki jest od spryskiwaczy. Od pompki do skrzynki idzie różowy a jaki wychodzi to już nie wiem. Więc przydałby mi się schemat tej wtyczki, mówiący o oznaczeniach do czego ten kabelek i kolorach albo miejscach do których pinów wchodzą.

    Na zdjęciach do tej brązowej wtyczki idą przewody bezpośrednio od pompki spryskiwaczy, świateł, klaksonu itd.
    Miałbym jeszcze prośbę żeby jak ktoś może to zobaczyłby u siebie czy nie brakuję mi żadnego przekaźnika/bezpiecznika w tej skrzynce. Wersja bez spryskiwaczy reflektorów 1,9 JTD 16v.

    Proszę o szybką odpowiedź, gdyż auto stoi w warsztacie rozebrane i nie wiadomo co dalej z tym zrobić.

    Pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    W dziale zrób to sam masz cały eLearn do 147, w zakładce diagnostyka masz sposób sprawdzenia niedziałających spryskiwaczy krok po kroku. Bo jest tego z schematami elektrycznymi dość sporo. Ewentualnie pisz to się to gdzieś wrzuci w częściach.
    http://193.219.82.238/~manual/Workshop%20manual's/

    Brakuje przekaźnika spryskiwaczy reflektorów ( lewy dolny róg na 2 fotce ) i przekaźnika który jest opisany w eLearn jako wolny, do niego też brakuje bezpiecznika.
    Ostatnio edytowane przez jendriu ; 07-01-2011 o 16:16

  7. #7
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Elearn mi się ściąga ale strasznie powoli:/ 20KB/s Odnośnie spryskiwaczy reflektorów to jeśli nie mam ich w wyposażeniu to chyba może być tam wolne miejsce. A ten drugi opisany jako wolny, chyba też nie muszę mieć skoro tak napisali. Nie sądzę żeby mi ktoś zasunął przekaźnik albo bezpiecznik spod maski A wcześniej spryskiwacze działały. Więc muszę gdzieś indziej mieć spadek napięcia. W sumie sam już nie wiem dlaczego mi te spryskiwacze nie działają. Wkurza mnie już ten samochód. Pół roku bez spryskiwaczy, ehh

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Nie będe zakładać nowego tematu. Otóż problem pojawił się wczoraj. W przełączniku zespolonym jest przycisk SET (do przełączania funkcji komputera). Wcześniej działał dość cieżko, tzn. trzeba było mocniej przycisnąć lub kilka razy. Wczoraj natomiast padł całkowicie. Pytanie moje brzmi: jak dostać się do tego przycisku (od wewnątrz) lub jak wymienić ten cały przełącznik zespolony? Muszę ściągnąć kierowajkę?
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Żeby wymienić manetki musisz ściągnąć kierownicę.
    Innej możliwości nie ma.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    W ogóle da się rozebrać tą manetkę na pół czy coś? Chodzi mi o dostanie się do środka tych przełączników. No i jak zdjąć tą kierownice z poduszką?
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

Podobne wątki

  1. Przełącznik zespolony od 147?
    Utworzone przez Kamiel w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 16:41
  2. [146] Przełącznik zespolony
    Utworzone przez dj2102 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 15:05
  3. Przełącznik zespolony
    Utworzone przez toyfel w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 18:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory