Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [147] Nawiew słabo grzeje

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie [147] Nawiew słabo grzeje

    Witam.

    Dni są coraz zimniejsze więc trzeba używać ciepłego powietrza z nawiewu. I tu w mojej Niuni pojawia się problem. Zauważyłem, że po rozpoczęsciu jazdy po ok 4km przy nastawie na 23 stopnie dmucha ciepłe powietrze. Jednak po jakimś czasie z nawiewów zaczyna lecieć zimno. Jak podkręce temeprature do 27 czy 28st znowu zaczyna lecieć ciepło tylko, że w aucie robi się za ciepło. Nie wiem jak do tego podejść i od czego to uzaleznić, że nie grzeje tak jak powinien. Spotkał się ktoś z was z takim objawem? Może być że termostat szeleje?

  2. #2
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    kazdy termostat zyje wlasnym zyciem...
    zmien go pewnie za wczesnie sie otwiera auto sie niedogrzewa i komputer nie ogarnia sprawy z temperatura

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fiejtekt
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.9 JTD 2002r
    Postów
    293

    Domyślnie

    No u mnie jest podobnie dopiero po jakimś czasie no powiedzmy po 4 km ale później juz grzeje w trasie silnik powiedzmy że ma temp ok 80. Czy termostat do wymiany?. U mojego ojca w fordzie focusie ( 1.8 cdti ) problem z ogrzewaniem ( grzało i nie, różnie było ) przyczyna tego stanu był zaworek w powrocie płynu chłodniczego i tu moje pytanie czy u nas tez taki zaworek jest zainstalowany w układzie

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiedzmaak Zobacz post
    Witam.

    Dni są coraz zimniejsze więc trzeba używać ciepłego powietrza z nawiewu. I tu w mojej Niuni pojawia się problem. Zauważyłem, że po rozpoczęsciu jazdy po ok 4km przy nastawie na 23 stopnie dmucha ciepłe powietrze. Jednak po jakimś czasie z nawiewów zaczyna lecieć zimno. Jak podkręce temeprature do 27 czy 28st znowu zaczyna lecieć ciepło tylko, że w aucie robi się za ciepło. Nie wiem jak do tego podejść i od czego to uzaleznić, że nie grzeje tak jak powinien. Spotkał się ktoś z was z takim objawem? Może być że termostat szeleje?
    Jest Ok. klimatronik tak ma, nie grzeje non stop. Po nagrzaniu wnętrza auta do zadanej tem.dalej nie grzeje pełną mocą, tylko utrzymuje tem w/g ustawień U siebie po nagrzaniu kieruję nawiew na szybę, lub całkowicie wyłączam dmuchawę.

  5. #5
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiedzmaak Zobacz post
    Witam.

    Dni są coraz zimniejsze więc trzeba używać ciepłego powietrza z nawiewu. I tu w mojej Niuni pojawia się problem. Zauważyłem, że po rozpoczęsciu jazdy po ok 4km przy nastawie na 23 stopnie dmucha ciepłe powietrze. Jednak po jakimś czasie z nawiewów zaczyna lecieć zimno. Jak podkręce temeprature do 27 czy 28st znowu zaczyna lecieć ciepło tylko, że w aucie robi się za ciepło. Nie wiem jak do tego podejść i od czego to uzaleznić, że nie grzeje tak jak powinien. Spotkał się ktoś z was z takim objawem? Może być że termostat szeleje?
    Ja miałem podobnie ale tylko w przypadku kiedy przyciek "auto" się nie świecił, jak się świeci to utrzymuje temperaturę. Spróbuj też przeczyścić czujnik temperatury w panelu klimatyzacji, może być zabrudzony.

  6. #6
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    jka mu zaznaczysz HIGH to powinien grzac caly czas
    bez przerw.

  7. #7
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkyyyy Zobacz post
    jka mu zaznaczysz HIGH to powinien grzac caly czas
    bez przerw.
    No oczywiście, w przypadku nastawu "High" musi grzać cały czas, jeśli tak nie jest to być może coś nie tak ze sterowaniem klapami nawiewu.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dudzik87
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Gorzków koło Wieliczki
    Auto
    147, 1.6 16v 105 km
    Postów
    265

    Domyślnie

    Mnie znowu zastanawia jak to jest z temperatura
    jest to moja pierwsza zima z Alfa
    Dziwi mnie to że np wczoraj przy temp powietrza -2 stopnie i przejechaniu 8km ze średnią prędkością 70km/H wskazówka temperatury była tylko na 65 stopniach...
    nie za mało??
    i inne pytanie w tym temacie Zasłaniacie cześć chłodnicy na zimę??

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o nastawe HIGH to nawiew cały czas grzeje. Dzisiaj troche pojeździlem i bawiłem się tą temparaturą i teraz wygląda, że jest ok. Nie wiem czy nie ma to związku z temp zew. albo wew. kabiny tak jak wspomniał Wojtek.

    Jak mozna dostać się do tego czujnika temp. wew?

  10. #10
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Musisz rozebrać klimatronika. Czujnik jest w przedniej obudowie od strony kierowcy za taką "krateczką".
    Tu masz jak rozebrać ten panel, a pewnie jak bedzie rozebrany to i do czujnika będzie można się dostać.
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...meo_147_a.html

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja/nawiew słabo grzeje
    Utworzone przez Arkadiusz321 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 23:04
  2. Słabo grzeje ogrzewanie
    Utworzone przez cj.slaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 00:52
  3. [156] słabo grzeje
    Utworzone przez kamilcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 15:15
  4. [156 1.9 JTD 115KM] Słabo grzeje w kabinie
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 18:22
  5. [146] Słabo grzeje HELP!!!!
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory