Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Tylna klapa się otwiera

  1. #1
    speed646
    Gość

    Domyślnie Tylna klapa się otwiera bez powodu, automatycznie

    Witam
    Zacznę od tego że alfa którą kupiłem była bita z lewej strony (koleś przetarł ja na autostradzie ) od błotnika przedniego, na tylnym błotniku kończąc.
    Kupiłem do alfy drzwi lewe przednie i lewe tylne (kompletne z tego co zauważyłem były zdemontowane z samochodu w wersji angielskie ) mechanik stwierdził że niema to różnicy czy jest to europejski czy angielki, więc przełożył całe drzwi, zakładają tylko tapicerkę od mojej alfy (nie przekładał zamka, podnośnika do szyb itp).
    Jak już samochód został złożony i stoi u mnie w garażu zauważyłem pewien problem a mianowicie (posiadam pilot do otwierania drzwi, kluczenie oraz do otwierania bagażnika)
    -gdy odkluczam drzwi KLAPA sama automatycznie też się otwiera, jak zamknę klapę i otworze które kol wiek drzwi znowu się KLAPA otworzy.
    szyby w przednik drzwiach otwierają się normalnie (elektryczne) a zamykają się "na raty" podnoszę przycisk i szyba unosi się na 2 cm do góry i tak cały czas podnoszę i opuszczam przycisk aż szyba się po 10razie podniesie się całkiem do góry.

    (Nie wiem czy ten problem występował przed wypadkiem)

    Troszkę tego dużo ale chciałem opisać wszystko co może przybliżyć mój problem

    Proszę o pomoc może ktoś wie gdzie leży przyczyna i co wymienić albo naprawić?

    P.S
    Alfa 147 1.9jtd 85KW 5d 2005r distinctive

  2. #2
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    z tym otwieraniem szyb to taka bolączka którą często w 147 się spotyka, ja mam to samo u siebie, trzeba rozkręcić tapicerkę w drzwiach i przesmarować prowadnice szyb...radzę też nie nadużywać otwierania szyb, podobno można coś popsuć...
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  3. #3
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Kolego nie wiem czy dobrze zrozumiałem,czy klapa otwiera ci sie jak otwierasz drzwi -w sensie odkluczasz za pomocą klucza lub pilota-czy otwiera sie w momencie jak ciągniesz za klamkę???? Jeśli otwiera sie w momencie otwierania pilotem badz kluczem to pewnie masz cos z centralnym,moja rada na szybko w takim przypadku-otwórz klape bagaznika,zdejmij tapicerke i przy zamku masz taki silniczek który otwiera bagaznik,jest połaczony z przyciskiem do otwierania ze środka auta,no i oczywiscie w momencie otwierania za pomoca pilota równiez sie uruchamia,odepnij od niego kostke i bedziesz miał swiety spokój,jedyne co to bedziesz musiał otwierac kufer za pomoca klucza.Ale mimo to proponuje zaciagnac jezyka w jakiejs firmie specjalizujacej sie w centralnych zamkach bo nie jest to raczej rozwiazanie docelowe,albo poczekac troche,moze którys alfista ci pomoze bardziej.Pozdro. PS-uzupełnij w profilu skąd jestes,przydaje sie

  4. #4
    speed646
    Gość

    Domyślnie

    Samochód otwiera zdalnie pilotem i wtedy klapa się otwiera oraz w momencie jak samochód jest już od kluczony to otwierając które kol wiek drzwi (ciągnąc za klamkę) klapa się otwiera automatycznie.


    P.S
    Nie wiem jak to jest w innych alfach ale ja w mojej mogę otwierać kufer (klapę tylną) tylko i wyłącznie za pomocą pilota oraz przycisku na konsoli ;/ chyba że jest gdzieś ukryty zamek (tak jak we fordach do otwierania maski )
    Ostatnio edytowane przez speed646 ; 07-12-2010 o 22:30

  5. #5
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    Cytat Napisał speed646 Zobacz post


    P.S
    Nie wiem jak to jest w innych alfach ale ja w mojej mogę otwierać kufer (klapę tylną) tylko i wyłącznie za pomocą pilota oraz przycisku na konsoli ;/ chyba że jest gdzieś ukryty zamek (tak jak we fordach do otwierania maski )
    temat był walkowany już na forum.Nie w każdej 147 jest zamek w klapie... jeżeli jednak jest to pod znaczkiem.
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  6. #6
    speed646
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniucha05 Zobacz post
    temat był walkowany już na forum.Nie w każdej 147 jest zamek w klapie... jeżeli jednak jest to pod znaczkiem.
    aniucha05
    ja nie pytałem się czy jest gdzieś zamek tylko stwierdzałem fakt że ja otwieram tylna klapę za pomocą pilota

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dudzik87
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Gorzków koło Wieliczki
    Auto
    147, 1.6 16v 105 km
    Postów
    265

    Domyślnie

    ja bym sprawdził kabelki czy przypadkiem ktoś nie podłączył klapy pod wiązkę do drzwi

  8. #8
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudzik87 Zobacz post
    ja bym sprawdził kabelki czy przypadkiem ktoś nie podłączył klapy pod wiązkę do drzwi
    Dokładnie,a jesli tak jest to albo odepnij tak jak ci pisałem albo podepnij własciwie......PS-jesli nie wiesz czy masz zamek pod logo na tylnej klapie to skad wiesz ze mozesz otwierac tylko pilotem lub z konsoli???Aniucha dobrze pisze,sprawdz przekrecając logo w bok..albo bedzie albo nie pozdrawiam

  9. #9
    speed646
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudzik87 Zobacz post
    ja bym sprawdził kabelki czy przypadkiem ktoś nie podłączył klapy pod wiązkę do drzwi
    te kabelki są w tylnej klapie w miejscu które opisywał wcześniej Arturo147 czy w innym miejscu ? pytam bo nie mogę sobie wyobrazić jak można podłączyć klapę tylną do wiązki drzwi


    P.S tak w ramach uzupełnienia tego zamka pod znaczkiem w tylnej klapie
    na forum znalazłem że alfy do 2001 mają pod znaczkiem a te nowsze mogą otwierać tylną klapę od środka koło zamka wystaje taki metalowy hm.. jak to napisać każdy kto otworzy to zobaczy

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dudzik87
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Gorzków koło Wieliczki
    Auto
    147, 1.6 16v 105 km
    Postów
    265

    Domyślnie

    powiem szczerze że niestety nie wiem w którym miejscu jest podpięcie wiązki w Alfie ale z doświadczenia wiem że rózne cuda sa możliwe po naprawach.
    i Tutaj tylko to rozwiązanie wydaje mi się możliwe

Podobne wątki

  1. [159] Nie otwiera sie Klapa bagażnika ?
    Utworzone przez sitekxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 18-11-2021, 08:55
  2. [159] Klapa bagażnika się nie otwiera z kluczyka i z przycisku
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 23:04
  3. [GTV Spider] Elektryczny dach w Spierze 916. Nie otwiera się klapa schowania dachu
    Utworzone przez Angelo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 18:44
  4. Sportwagon. Klapa bagażnika się nie otwiera?
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 12:09
  5. Klapa od bagażnika otwiera się tylko z kluczyka :/
    Utworzone przez Andrzej w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 16:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory