Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 101

Temat: [147]Elektryczna nagrzewnica

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    236

    Domyślnie

    Dobrze myślę że tak wygląda akcja "mostkowania" ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie.jpg
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	104.8 KB
ID:	119693

  2. #82
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Dobrze myślisz, tylko, że ty masz podpięte wszystkie wtyczki pod nagrzewnicę.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    236

    Domyślnie

    Aha. To ktore odpiąć żeby dobrze było ? W sumie jeszcze nic mi sie nie topi


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    236

    Domyślnie

    I czemu jedna wtyczka jest luźna ?


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  5. #85
    Użytkownik Ogier Avatar kamil8746
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    była Alfa Romeo 147 1.9jtd jest AR 159 1.9jtdm
    Postów
    169

    Domyślnie

    Wczoraj dostałem sie do przekaźnika za schowkiem tego od elektrycznej nagrzewnicy i po wykonaniu testu fesem napiecie pojawia sie na 2 niebieskich kostkach a na szarej nic. Tak wiec uruchomiłem przekaźnik recznie w stanie załączenia na kostkach było 12v wszystko podpiołem do nagrzenicy bez tego rozgałeźnika i i testowałem po jakim czasie bedzie leciec ciepłe powietrze i chyba mam spaloną tą nagrzewnice bo czy to przy pracującym silnikem czy sam zapłon i wentylator na połowie skali powietrza "gorącego" nie było tak jak niektórzy użytkownicy twierdzą. Ba nawet lenie nie leciało.

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    236

    Domyślnie

    http://www.samar.pl/__/19/19.m/1/19....Romeo-156.html


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    O tej akcji wszyscy wiedzą tylko nikt nie wie co tak na prawdę robił serwis, czy wyłączył tą nagrzewnice czy dołożył tylko rozdzielacz, ale po co. Ciężko cokolwiek dowiedzieć się na ten temat.

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    sucha beskidzka
    Auto
    alfa romeo 159 sportwagon, 1.9jtdm 150KM, 2008r
    Postów
    69

    Domyślnie

    Panowie drążyłem temat kilka tygodni i oto moje wnioski odnośnie nagrzewnicy elektrycznej:
    -porządnie naładować akumulator
    -sprawdzić bezpiecznik maxi fuse na akumulatorze (po akcji serwisowej ma 30A)
    - sprawdzic bezpiecznik 30A, w skrzynce bepieczników (umiejscowionej przed akumulatorem)
    - sprawdzić i wyczyscic dokladnie styki przekaznika 30A w skrzynce bezpieczników (umiejscowionej przed akumulatorem), ewentualnie kupic nowy.
    - sprawdzic i wyczyscic dokladnie styki przekaznika 50A umiejscowionego na wentylatorze (najlepiej wyciagnac schowek od strony pasazera), ewentualnie kupic nowy.
    -podłączyć rozgałęźnik z szarej kostki na dwie skrajne grzałki nagrzewnicy
    -jedną z dwóch wolnowiszacych niebieskich kostek wpiać w grzałkę środkową

    Grzałki włączają sie kazdorazowo przy temperaturze zewnetrznej ponizej 20 stopni celsjusza i temperaturze silnika nieprzekraczającej 60 stopni!
    nieważne jest na ile ustawicie temperature klimatronika (za wyjątkiem maxymalnego chłodzenia LO).
    predkość dmuchawy nie jest ważna!!! (podejrzewam ze dlatego byla akcja serwisowa, program w centralce klimatronika był felerny i uruchamial nagrzewnice przy zerowej predkosci wentylatora, stad te stopione kokpity).
    Grzałka działa w dwóch trybach, jeden i dwa>
    środkowa grzałka (ta z przekaznika 50A) załącza sie jako pierwsza (jej moc to ok 230W), przy niższych temperaturach dolączaja sie dwie skrajne (w sumie mają moc 115W), czyli na drugim biegu jest 230W+115W, szału nie ma .
    Bardzo istotne jest wyczyszczenie styków przekaźników, u mnie wyglądało to tak ze jak robilem test przekazników to "cykały" a napiecia było 0V. działo sie tak poniewaz styki zwierne były nadpalone i napiecie nie pojawialo sie.
    jeszcze apropo przekazników: gdy uruchamiamy fes-em przekaźnik nr 1 to cyka ten w kabinie 50A, gdy właczałem test 2 przekaznika cykały jednocześnie ten w kabinie i w komorze silnika.
    podsumowywując, nagrzewnica w tych ustawieniach szału nie robi, np przy -5 stopniach na zewnatrz, przy calonocnym postoju samochodu na zewnatrz, szyba przednia odladza sie po ok 5min pracy silnika na wolnych obrotach.
    dla odwaznych mam rozwiązanie: zmieniamy bepiecnik na akumulatorze na 50A, wyciagamy rozgałęźnik i podpinamy kazda kostkę niezależnie do nagrzewnicy, moc wynosi wówczas 700W. ja osobiscie tak robie na sezon zimowy, nalezy tylko pamietac zeby zwiekszac predkosc wentylatora conajmniej na polowe skali, wowczas unikniemy stopienia kokpitu. sezon letni zmieniamy na stare ustawienia, rozgałęznik plus bezpiecznik 30A na akumulatorze.
    dodam równiez ze "cykniecie przekaznika" w kokpicie usłyszycie po kilkunastu sekundach od włączenia klimatronika.
    zycze powodzenia w uruchamianiu! pozdrawiam

  9. #89
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Radoszyce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    1

    Domyślnie

    Ma ktoś nowe pomysły bo zrobiłem wszystko co się dało niby wszystko ok a nie grzeje. W teście przekaźniki pykaja napiecie pojawia się ale pisze że test nie udany.

  10. #90
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszg Zobacz post

    -podłączyć rozgałęźnik z szarej kostki na dwie skrajne grzałki nagrzewnicy



    dla odwaznych mam rozwiązanie: zmieniamy bepiecnik na akumulatorze na 50A, wyciagamy rozgałęźnik i podpinamy kazda kostkę niezależnie do nagrzewnicy, moc wynosi wówczas 700W. ja osobiscie tak robie na sezon zimowy, nalezy tylko pamietac zeby zwiekszac predkosc wentylatora conajmniej na polowe skali, wowczas unikniemy stopienia kokpitu. sezon letni zmieniamy na stare ustawienia, rozgałęznik plus bezpiecznik 30A na akumulatorze.
    Ja od początku mam rozgałęźnik rozpięty, bo jak on był, to efekt był prawie żaden. Wszystko działa jak należy bez stresu.
    Nie wiem jak u ciebie ale u mnie poniżej pewnych ustawień po prostu grzałki się nie włączą. Więc stresu nie ma i nie trzeba być kamikadze

    O! Teraz zauważyłem, że to temat odgrzany... zima zrobiła swoje
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Elektryczna nagrzewnica
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 22:31
  2. [159] Elektryczna nagrzewnica?
    Utworzone przez Lucas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 21:10
  3. [159] Elektryczna nagrzewnica 2.4 ?
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 10:09
  4. Elektryczna nagrzewnica
    Utworzone przez stripocean w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 08:18
  5. [MiTo] Nagrzewnica elektryczna
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 00:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory