Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Face lifting 147

  1. #1
    naza87
    Gość

    Domyślnie Face lifting 147

    Witam serdecznie!
    Interesuje mnie przerobienie przodu alfy 147 na ten po liftingu z 2004r. Wiem, że jest to możliwe do zrealizowania tylko ciekawią mnie koszty z tym przedsięwzięciem związane, czy ktoś z szanownych kolegów myślał, próbował lub co lepsze wykonał? Myślę , że jest to jakaś alternatywa dla osób którym chęć posiadania przewyższają koszty zakupu auta po jesieni 2004 r.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Zmiana : Maski + Zderzak + Grill góra i dół + błotniki+kierunkowskazy+ lampy...... sens ? moim zdaniem żaden, ale to kwestia gustu. Poliftówka ma tylu zwolenników co przeciwników Poza tym temat był

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    do tego problem przy odsprzedaży - bo ludzie unikają takich wynalazków, liftingów w domowym garażu... poza tym może to kwestia gustu ale AR 147 tylko przed liftem, natomiast AR 156 po lifcie pozdrawiam Paweł

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Nie rób tego! Ciesz się Alfą 147 bez zrujnowanego przodu. Jak chcesz mieć Seata Ibizę, kup Seata Ibizę.
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gizu
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Małopolska, Naprawa :)
    Auto
    Alfik 147 1.9 Jtd 115KM 2003
    Postów
    32

    Domyślnie

    Ja również jestem przeciwnikiem takich przeróbek i odradzam pseudo face liftingów.
    Tak jak koledzy wyżej napisali nie dość że duże koszty związane są z taką przeróbką to przy odsprzedaży będzie każdy mówił że auto jest kombinowane.
    Ja kiedyś widziałem na oczy taki wynalazek i pomimo tego że był dobrze zrobiony. Wszystko bardzo dobrze spasowane i pomalowane to gdy tylko zobaczyłem tył od razu wiedziałem co jest grane.
    Pierwsza myśl jaka mi przyszła to że auto nieźle było walone przodem bo nikt raczej nie wymienia całego przodu tylko dlatego że bardziej się mu podoba.
    Wiadomo że to TY wkładasz kasę w autko i Tobie właśnie ma się ono podobać
    ale jeśli masz cały przód to nie baw się w takie przeróbki - nie warto.
    Pozdrawiam
    Grzesiek.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawciu87 Zobacz post
    do tego problem przy odsprzedaży - bo ludzie unikają takich wynalazków, liftingów w domowym garażu... poza tym może to kwestia gustu ale AR 147 tylko przed liftem, natomiast AR 156 po lifcie pozdrawiam Paweł
    Pawciu87 dokładnie się z Tobą zgadzam 147 przed, 156 po. I potem, każdy myśli, że samochód uczestniczył w katastrofie.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    Precz z wszelakimi przeróbkami Alf!
    Belle są najpiękniejsze w takim stanie w jakim zjeżdżają z taśmy i jadą do salonu, a potem już do klienta. Jak chcesz 147 poliftingową to za takową się rozglądaj, a nie przerbiaj bo jak już koledzy wyżej powiedzieli, przy odsprzedaży może być kłopot... No ale to tylko moje zdanie.
    Jestem Szymon, mam 28 lat i jestem Alfaholikiem.

    Moje Belle:
    obecna - 159FL SW 1.9 JTDm 16v '09: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...wsza_159_.html
    była - 156FL SW 1.9 JTDm 16v '04: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...lbiciela_.html
    była - 156 Sedan 2.5 V6 24V '00: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._v6_busso.html
    była - 156FL Sedan 1.9 JTDm 16v '03: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...an_matiuk.html

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    ja tez jestem za tym ze 147 przed jest ładniejsza a co do przeróbki jesli chcesz miec fl to lepiej swoja sprzedac i kupic FL to co masz dac w czesci robocizne lakierowanie to kupisz sobie FL i po problemie nio chyba ze masz auto po dzwonie i go składasz ale tak jak koledzy mówi przy sprzedazy takie auta omija sie dalekim łukiem niestety nikt nie wierzy ze dla kaprysu sie zmienia przód auta
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    I ja wyrażę poparcie dla słów kolegów wyżej. Problem przy sprzedaży, przede wszystkim. jak po dzwonie to lepiej zrobić na przed FL. Jak kaprys lepiej sprzedać i kupić FL. Myślę, że koszta będą podobne. Osobiście jak bym miał coś przerabiać jeśli chodzi o wygląd to przerobił bym na GTA

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar hecin
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa Romeo 147 Jtd 2002 Alfa romeo 159 1.9 JTDM 2008
    Postów
    118

    Domyślnie

    po co przerabiać coś co już jest piękne a i największy problem jest potem przy sprzedaży !!!!
    Mieć 147 powodów aby codziennie mówić Jej jak bardzo się Ją kocha

Podobne wątki

  1. [MiTo] face lifting
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 11:03
  2. Alfa 147 Różnica FL a pre-face lifting - Tył
    Utworzone przez xaxvix w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-11-2014, 19:57
  3. alfa 147 przeróbka face lifting
    Utworzone przez ozi w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 16:07
  4. [156]alfa 156 face lifting
    Utworzone przez lukaszmdt w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 15:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory