Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Jak bylo w oryginale?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie Jak bylo w oryginale?

    Witam!
    Mam pytanko odnosnie kilku elementow 147 po FL.
    Kupilem uzywana i nie wiem czy niektore elementy tak samo wygladaly jak wyjezdzala z fabryki.
    Po pierwsze: lusterka zewnetrzne. Moja jest czerwona i ma czerwone (prawdopodobnie malowane przez poprzednika), a na zdieciach najczesciej widze czarne, choc czerwone tez (np. w wersji Ducati).
    Po drugie: z tylu na bagazniku mam chromowana listwe, a z przodu na wlotach powietrza w zderzaku nie mam takich. Czy byly takie wersje, bo wydaje mi sie, ze jak sa te chromy to wszedzie, a jak nie ma to ani z przodu ani z tylu.
    Po trzecie: w bagazniku pod podloga w miejscu kola zapasowego mam w dopasowanym styropianie lewarek i dwie wolne przegrody. Czy nie powinno tam byc zestawu naprawczego (kompresorek + cos jeszcze), czy jak jest ten zestaw to nie powinno byc lewarka
    I jeszcze pare detali, ale to juz zalezne chyba od wersji: w niektorych scudetto sklada sie z samych poprzeczek, a w innych ma taka jakby krate. Od czego to zalezy? Tak samo galka zmiany biegow w niektorych ma ksztalt kulki, a w innych (u mnie np) taki bardziej podluzny.
    Czy ktos zna odpowiedzi na powyzsze watki?
    Mysle ze bardziej zorientowani ode mnie beda posiadacze salonowych egzemplarzy.

  2. #2
    Miss Alfaholicy 2011 Alfa i Omega Avatar brera21
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Kozy/Bielsko-Biała
    Auto
    AR 156 2.0 16v CADAMURO DESIGN
    Postów
    304

    Domyślnie

    hej, nasza 147 jest z salonu( kupilismy ja jak miała nieccałe 1,5 roku jezdzila nia kobieta z fiata z bielska takze kupiona byla tam i raczej nic w niej nie robila) i jezeli chodzi o lusterka to sa w kolorze nadwozia, listwy z tylu nie było lecz z przodu tak, w bagazniku zestaw naprawczy jesli chodzi galke to jet ta podluzna. jesli chodzi o scudetto to wedlug mnie to jest ta kratka. wzystko zalezne od wersji. pozdrawiam
    Panie Boże, a w niebie też są Alfy?

    mmmm moja 157....
    Ja, swoimi Alfami jeżdżę po Alfalcie

    * Ci którzy powinni wiedzą o co chodzi

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    rok i miesiąc produkcji podaj, chromy i scudetto zależą właśnie od tego

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    produkcja koniec 2004, to chyba pierwsze egzemplarze po lifcie

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rifle
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    na wsi
    Auto
    147
    Postów
    46

    Domyślnie

    Ja też mam czerwoną z końca 2004 po lifcie i lusterka były czarne obecnie są pomalowane przez poprzedniego właściciela, listwa tylko z tyłu, no i jest tylko zestaw naprawczy. Wersja chyba progression.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Zewnętrznie masz taką jak powinna z fabryki wyjechać.

    Dla ciekawskich:
    http://translate.googleusercontent.c...ZDNWcbbpkWAuHg

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Wszystko sie zgadza. A ten zestaw naprawczy z czego sie sklada? U mnie jest lewarek, srubokret i pare drobiazgow. A jak ogladalem inna alfy przed zakupem, to wlascicielka mowila ze u niej jest pompka podlaczana do zapalniczki i cos jeszcze

  8. #8
    JTDMattt
    Gość

    Domyślnie

    Podłączę się pod wątek. Jak sprawdzić czy mam obniżone zawieszenie? Orientujecie się o ile było obniżane? Znalazłem swoją wersję autka, tzn Distinctive + pakiet TI. Wszystko się zagadza na pierwszy rzut oka, tzn mam spojler, felgi 17 toora, nakładki na progi itd, tylko interesuje mnie te zawieszenie, bo nie jestem pewny.

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Ti w 147 to -30mm ( 99% daję )








  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar areyoufine
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kalisz/Ostrów WLKP
    Auto
    156 GTA
    Postów
    347

    Domyślnie

    tak, zgadza się. W 147 TI zawieszenie obniżone jest o 30 mm w stosunku do serii. Zajrzyj w nadkole, powinna być czerwona sprężyna - znak rozpoznawczy
    Jeśli chodzi o gałkę zmiany biegów, w wersjach z dieslem jest kulka a w wersjach benzynowych podłużna. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

    P.S JTDMattt masz jakieś foty swojej piękności?
    U mnie w rejonie jeździ podobna, Też TI, też po FL, też 1.9 JTDm 150 PS i też ten sam kolor. Wygląda rewelacyjnie.
    Ostatnio edytowane przez areyoufine ; 26-01-2011 o 14:15

Podobne wątki

  1. Oryginale radio
    Utworzone przez krzysieking w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory