Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: JTDm olej w intercoolerze a odma

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    zamarznięcie odmy i wciągnięcie oleju przez uszczelnienia turbiny spotkało nie tylko mnie osobiście
    pytanie nie dotyczy co ciebie osobiście spotkało tylko czy SAM to robiłeś czy zdałeś się na mechanika, który może cię "rozsądnie" przekonać do takiej opinii żebyś mógł ją dalej powtarzać.
    z regułu nie teoretyzuję tylko przekazuję to co sam miałem okazję doświadczyć bo na co dzień zajmuję się autami zawodowo.

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kusior007
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szadek, Poland
    Auto
    AR 156 SW FL 1,9 jtd 16v m-jet.
    Postów
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendras Zobacz post
    pytanie nie dotyczy co ciebie osobiście spotkało tylko czy SAM to robiłeś czy zdałeś się na mechanika, który może cię "rozsądnie" przekonać do takiej opinii żebyś mógł ją dalej powtarzać.
    z regułu nie teoretyzuję tylko przekazuję to co sam miałem okazję doświadczyć bo na co dzień zajmuję się autami zawodowo.
    Czyli jaka rada,jak zaistniała już taka sytuacja, co zrobić, co czyścić.


    Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
    "What We Do In Life, Echoes In Eternity"

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendras Zobacz post
    pytanie nie dotyczy co ciebie osobiście spotkało tylko czy SAM to robiłeś czy zdałeś się na mechanika, który może cię "rozsądnie" przekonać do takiej opinii żebyś mógł ją dalej powtarzać.
    z regułu nie teoretyzuję tylko przekazuję to co sam miałem okazję doświadczyć bo na co dzień zajmuję się autami zawodowo.
    Mechanikiem to jestem sam (23 lata w zawodzie) - jak coś opisuję to nie są to historie wyssane z palca. Skoro pracujesz w zawodzie to nie dawaj takich rad jak odłączenie odmy i zaślepianie dolotu - co z odłączoną odmą i jak bedzie realizowane przewietrzanie skrzyni korbowej? Olej dostanie się do dolotu jeśli odma jest zapchana własnie przez uszczelnienia turbiny - nie chodzi o te małe ilości które tam są zawsze tylko praktycznie o prawie cały olej z silnika (tak się dzieje jak zamarznie). Jesli tak się stanie to turbina nie trzyma już szczelności i wymaga regeneracji. Kolega kusior007 doświadczył ponownej utraty oleju przy całkowicie odłączonej od dolotu odmie, bo ma turbinę do roboty.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #24
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    skoro masz takie doświadczenie to zapewne wiesz również to, że jeśli odma jest odłączona od dolotu nie oznacza, że jest niedrożna. owszem puszczenie oparów oleju w atmosferę nie godzi w dzisiejszych czasach ale póki co "teoretyzuję" technicznie. powiedz mi na jakiej zasadzie przy odłączonej ale drożnej odmie i zaślepionym jej dotychczasowym wejściu w dolot może nastąpić rozszczelnienie turbiny skoro skrzynia korbowa jest odpowietrzana? nie pytam o sytuację z zapchaną odmą bo oczywistym jest ,że wtedy również silnik a nie tylko turbina dostaje w kość i olej może się lać z każdej strony.

    oczywiście jeśli turbina była źle traktowana podczas użytkowania i jest w kiepskim stanie to czy odma będzie sprawna czy nie to i tak olej pójdzie w dolot.

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    Może głupie pytanie...
    Piszecie żeby utrzymywać obroty ok 2 k minimum żeby zadbać o odmę... nagrzanie silnika do temp przynajmniej 60 stopni na jałowym to...z 15 minut?więcej? czy na zimnym silniku nie jest to mordercze dla silnika i turbo?

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał zales00 Zobacz post
    Może głupie pytanie...
    Piszecie żeby utrzymywać obroty ok 2 k minimum żeby zadbać o odmę... nagrzanie silnika do temp przynajmniej 60 stopni na jałowym to...z 15 minut?więcej? czy na zimnym silniku nie jest to mordercze dla silnika i turbo?
    Na jałowym możesz potrzymac na długośc palenia papierosa, silnik ten Ci się nie nagrzeje. Jak zaczniesz jechać to dopiero... A trzymanie długo na jałowym to same szkody, silnik nie ma odpowiedniej temp. pracy co skutkuje odkładaniem się nagarów.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendras Zobacz post
    ..... powiedz mi na jakiej zasadzie przy odłączonej ale drożnej odmie i zaślepionym jej dotychczasowym wejściu w dolot może nastąpić rozszczelnienie turbiny skoro skrzynia korbowa jest odpowietrzana? nie pytam o sytuację z zapchaną odmą bo oczywistym jest ,że wtedy również silnik a nie tylko turbina dostaje w kość i olej może się lać z każdej strony.
    ....
    Wg ciebie odłączona odma nie może zamarznąć i najzwyczajniej się zapchać? - to własnie spotkało kolegę kusio007 Tutaj opisujemy przypadek wciągnięcia oleju przez turbinę po zamarznięciu odmy i utraty przez nią drożności. Odłączanie odmy nic absolutnie nie da, mało tego jeszcze szybciej może zamarznąć - zreszta drożna odma spełnia swoje zadanie i nic się z silnikiem nie dzieje
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kusior007
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szadek, Poland
    Auto
    AR 156 SW FL 1,9 jtd 16v m-jet.
    Postów
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Wg ciebie odłączona odma nie może zamarznąć i najzwyczajniej się zapchać? - to własnie spotkało kolegę kusio007 Tutaj opisujemy przypadek wciągnięcia oleju przez turbinę po zamarznięciu odmy i utraty przez nią drożności. Odłączanie odmy nic absolutnie nie da, mało tego jeszcze szybciej może zamarznąć - zreszta drożna odma spełnia swoje zadanie i nic się z silnikiem nie dzieje
    Zdecydowałem się na regeneracje turbiny,wyczyszcze dolot, egr, sprawdze filtr powietrza i coś jeszcze powinienem zrobić żeby sytuacja się nie powtorzyla?

    Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
    "What We Do In Life, Echoes In Eternity"

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Przed każdą zimą zrobić czyszczenie odmy i jest spokój
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #30
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Wg ciebie odłączona odma nie może zamarznąć i najzwyczajniej się zapchać?
    dobrze poprowadzona odłączona odma właśnie nie może zamarznąć. takie jest moje zdanie. jeśli nie zrobisz po drodze syfonu to nie ma prawa zamarznąć bo wszystko spływa w dół. ale jeśli ktoś zrobi syfon na przewodzie tzn. wyprowadzi przewód tak że wylot przewodu nie jest najniższym punktem to owszem może się to zdarzyć. nie dyskutuję, że nie jest możliwe rozszczelnienie turbiny tylko że powinno być zrobione porządnie odpowietrzenie skrzyni a wtedy nic się nie stanie. oczywiście masz swoje racje ale nie odmawiaj ich innym którzy też coś robią w temacie. zawsze próbuję patenty na swoich autach a dopiero potem "wciskam" to innym

Podobne wątki

  1. [146] 1,9 td bierze olej, odma??
    Utworzone przez Goall w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 21:28
  2. [159] Jaki olej do 1,9 JTDm?
    Utworzone przez LukaszS84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 19:17
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 10:14
  4. Olej w intercoolerze
    Utworzone przez matni w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 09:43
  5. 2.4 JTD 136KM - olej w intercoolerze (rura)
    Utworzone przez grzgar w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory