Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Grill, Podgrzewanie siedzen, Swiatla przeciwmgielne, Szyberdach

  1. #1
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie Grill, Podgrzewanie siedzen, Swiatla przeciwmgielne, Szyberdach

    Grill:

    U mojego sasiada w 147ce FL chromowany grill swieci sie jak psu .... Moj natomiast jest juz troche zmatowiony miejscami, sa takie jak by ogniska rdzy (rdza na plastiku??). Czy jest jakas pasta do chromu badz metoda doczyszczenia i wypolerowania grilla ? Jak Wy dbacie o swoje grille ?


    Podgrzewanie siedzen:

    Niestety moja alfa posiada normalna welurowa tapicerke i to na dodatek niepodgrzewana. Po ogledzinach zauwazylem, ze tapicerka na fotelach trzyma sie na "zaczepach" i nie bylo by prucia aby wsadzic maty grzewcze. Czy ktos juz robil takie cos ? Skad wziasc przycisk do wlaczania i gdzie sie wpiac w wiazke aby byl prad ? Mat na allegro jest od groma wiec cos sie dobierze rozmiarowo.


    Swiatla przeciwmgielne:

    Od czasu do czasu jezdze na myjnie automatyczna aby umyc podwozie samochodu. Ku mojemu zdziwieniu, po ostatniej wizycie na myjni przestaly mi sie wlaczac swiatla przeciwmgielne (przednie). Przycisk sie "zapala", komputer nie pokazuje zadnego bledu a swiatel nie ma Bede probowal zdjac zaslepki przy tych swiatlach i zobacze co da sie tak zrobic bez zdejmowania zderzaka. Jakies porady ?


    Szyberdach:

    Ktos moze ma jakies doswiadczenie we wstawianiu szyberdachu np firmy Webasto ? Moja Bella niestety nie ma czegos takiego jak szyberdach a mi bardzo tego brakuje. Jak to sie ma do sztywnosci dachu, przeciekania itp ?



    Dziekuje

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie



    Z szyberdachem z racji komplikacji (podsufitka etc) dałbym sobie spokój, swoje chromy odnawiałem pastą, którą znajdziesz tu w linku , jak i sam efekt działania. Zasada jest jedna
    NIE WOLNO pozwalać by na automatycznej myjni koncentrat długo gościł na chromie.

    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...na_zaraza.html

    Nota Bene fabryczny szyberdach mam i sztywności dachu na pewno on nie zmienia, w końcu pod podsufitką jest cały układ chowania szybera w dach więc sam w sobie nadaje on sztywności. Poza tym sama blacha poszycia dachu (wyłączając wzmocnienia) do sztywności nadwozia wnosi niewiele, bynajmniej nie w miejscu w, którym jest "okno". Każdy szyberdach przecieka.....kontrolowanie tzn woda która wciśnie się między szkło a dach (dokł. pod uszczelnienie) spływa kanalikami i jest odprowadzana na zewnątrz przez słupki specjalnie tam umiejscowionymi rurkami na zewnątrz auta- muszą być one drożne.
    Ostatnio edytowane przez Lucas83 ; 21-03-2011 o 22:50

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar hecin
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa Romeo 147 Jtd 2002 Alfa romeo 159 1.9 JTDM 2008
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ja mam akurat szyber fabrycznie zamontowany poprzedni właściciel widocznie chciał owszem fajne to jest ale wiem jedno że nie zdecydowałbym się na montaż teraz mym zdanie za duża ingerencja ale to tylko me zdanie
    Mieć 147 powodów aby codziennie mówić Jej jak bardzo się Ją kocha

Podobne wątki

  1. [166] Bezpiecznik od elektrycznych przelacznikow siedzen
    Utworzone przez 123ravo123 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-09-2022, 20:09
  2. [164] elektryka siedzen
    Utworzone przez gruby164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 15:25
  3. Swiatla
    Utworzone przez lacky w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 13:54
  4. [156] swiatla przeciwmgielne przednie.
    Utworzone przez Mitek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2008, 12:44
  5. 156 swiatla
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2008, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory