Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: wyłączanie automatycznego włączania klimatyzacji

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie wyłączanie automatycznego włączania klimatyzacji

    Witam. Od chwili podniesienia się temperatury na dworze do np 5 st włącza mi się automatycznie klimatyzacja mimo iż zadane jest ogrzewanie kabiny samochodu. Oczywiście ogrzewanie działa ale klima chodzi w gotowości do schładzania i nie potrzebnie podnosi spalanie itd. Na forum znalazłem sposób na wyłączenie tego "bajeru"-> http://www.forum.alfaholicy.org/156/...ie_wlacza.html ale do alfy 156. czy ktoś wyłączył to już w 147 przy dwustrefowej klimatyzacji ??

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Po pierwsze, klimatyzacja nie działa cały czas, tylko w razie potrzeby. U mnie spalanie skoczyło może o 0,1 litra na setkę.
    Po drugie, wystarczy nacisnąć "śnieżynkę" i sprężarka jest wyłączona, a reszta działa w trybie AUTO (poza czujnikiem zapachów, który trzeba przełączyć ręcznie).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    james89
    Gość

    Domyślnie

    a co to ten czujnik zapachów?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    No wlasniue co to jest czujnik zapachów??
    Gdzie znalazłes tą instrukcje wyłaczenia klimy do 156?? Jak mozesz to podrzuc link bo szukam tego
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    link - > http://www.forum.alfaholicy.org/156/13401-klimatyzacja_sama_sie_wlacza.html lub http://www.forum.alfaholicy.org/156/30042-klima.html

    instrukcja ->
    ustaw kluczyk w pozycji Stop (włóż do stacyjki);
    ustaw pokrętło temperatury na max;
    ustaw pokrętło nawiewu w pozycji zero;
    ustaw pokrętło strumienia powietrza w pozycji pierwszej, na wprost pasażerów;
    ustaw kluczyk w stacyjce w pozycję MAR (o jeden stopień do przodu bez uruchamiania silnika);
    pokrętłem siły nawiewu wykonaj sekwencję: Auto-0-Auto-0;
    przekręć kluczyk w stacyjce w pozycję Stop.
    Powtórzenie tej procedury przywraca tryb automatycznego załączania się klimatyzacji

    a czujnik zapachów steruje obiegiem powietrza, czy ma być powietrze z wewnątrz czy z zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez milek_22 ; 03-04-2011 o 23:12

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1,9 JTD
    Postów
    47

    Domyślnie

    czujnik zapachow to jest to ze automatycznie przelacza sie na obieg wewnetrzny gdy wykryje jakies zanieczyszczenia na zewnatrz.

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Po pierwsze, klimatyzacja nie działa cały czas, tylko w razie potrzeby. U mnie spalanie skoczyło może o 0,1 litra na setkę.
    Po drugie, wystarczy nacisnąć "śnieżynkę" i sprężarka jest wyłączona, a reszta działa w trybie AUTO (poza czujnikiem zapachów, który trzeba przełączyć ręcznie).
    Po pierwsze po co ma działać coś co nie jest potrzebne? Jaki sens ma załączenie sie sprężarki jeśli temp. na zewnątrz jest niższa niż temp. zadana na panelu, a szyby nie są zaparowane? Po drugie właśnie o to chodzi, żeby za każdym razem po odpaleniu nie naciskać tej "śnieżynki" tylko o to aby klima się włączyła wtedy kiedy jest potrzebna...

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik91 Zobacz post
    czujnik zapachow to jest to ze automatycznie przelacza sie na obieg wewnetrzny gdy wykryje jakies zanieczyszczenia na zewnatrz.
    a jak to "coś" wykrywa co jest "zanieczyszczeniem" a co nie ?
    na jakiej niby zasadzie to działa ?








  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Po pierwsze po co ma działać coś co nie jest potrzebne? Jaki sens ma załączenie sie sprężarki jeśli temp. na zewnątrz jest niższa niż temp. zadana na panelu, a szyby nie są zaparowane? Po drugie właśnie o to chodzi, żeby za każdym razem po odpaleniu nie naciskać tej "śnieżynki" tylko o to aby klima się włączyła wtedy kiedy jest potrzebna...
    Po pierwsze, skąd wiesz, kiedy działa, skoro światełko pali się cały czas? Po drugie, jak napisał kolega wyżej, tryb full auto jest konieczny do działania czujnika zapachów, który może nie jest skuteczny w 100%, ale kiedy zajeżdżam za kopcący autobus, automatycznie zamyka obieg i w aucie nie śmierdzi. Po trzecie, u mnie po wyłączeniu "śnieżynki" tryb taki pozostaje nawet po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Po pierwsze, skąd wiesz, kiedy działa, skoro światełko pali się cały czas? Po drugie, jak napisał kolega wyżej, tryb full auto jest konieczny do działania czujnika zapachów, który może nie jest skuteczny w 100%, ale kiedy zajeżdżam za kopcący autobus, automatycznie zamyka obieg i w aucie nie śmierdzi. Po trzecie, u mnie po wyłączeniu "śnieżynki" tryb taki pozostaje nawet po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika.
    Po pierwsze jestem na tyle spostrzegawczy, że zauważyłem iż na biegu jałowym po wyłączeniu "śnieżynki" drgną obroty no chyba, że to ta lampka tak obciąża alternator ;] Po drugie niech sobie działa ten cały full auto z czujnikiem zanieczyszczeń i innymi bajerami ale niech bez potrzeby nie odpala sprężarki ;]

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Serwis dachu automatycznego
    Utworzone przez Wierzba w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 08:32
  2. [159] Błąd poduszki, automatycznego włączania reflektorów i wycieraczek
    Utworzone przez joker0502 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 15:59
  3. [164] Przygasanie świateł podczas włączania się wentylatora chłodnicy
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 11:30
  4. [146] Brak automatycznego oświetlenia kabinowego
    Utworzone przez mbos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 09:57
  5. Wyłączenie automatycznego włączania klimatyzacji
    Utworzone przez pejot79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 08:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory