Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Szpilki amortyzatora

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie Szpilki amortyzatora

    Witam
    Czy te szpilki z ktorych wykrecane sa nakretki (na tym obrazku) Wymiana wahacza górnego
    sa dostępne i mozna je wymienić? W 2 szt skonczyl sie gwint i sa skontrowane.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam , bo pare dni temu wymieniałem w mojej belli spręzynki na twardsze to te szpilki od wachacza nie są wymienialne i raczej będziesz zmuszony zakupic nowy wachacz lub poprostu przegwintuj je na mniejsze bo standardowo są to chyba M6 więc na M5 nie powinno być problemu i tylko zmienisz nakrętki i dla pewności po jednej podkładeczce na każda szpilke i po sprawie. Zawsze jest to mnijeszy koszt niż nowy wachacz.
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Tylko to co koledze sie uszkodziło to nie jest konkretnie zwiażane z wahaczem górnym. To jest czesc wahacza górnego, ale osobno montowana - jest poprosty przykrecona do wahacza jedną długa srubą i w tym jest poduszka amortyzatora. Też jest ten elementy wykonany z aluminium i te sruby co z niego wystawały to były u mnie tak jakby wwulkanizowane w ten element.

    Jeden błąd przy tym montażu to użycie tego klucza pneumatycznego...

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Chodzi o ten element do ktorego mocowany jest amortyzator itd. a to ma cztery szpilki, ktore wychodza z kielicha gora. Zerwaly sie gwinty przy uzyciu recznego klucza

  5. #5
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem z tym że u mnie ukręciła się dosłownie szpilka z łapy. Na razie mam zamontowane bez jednej śruby, ale łapa już w drodze więc niedługo będę montował nową. Co do szpilek amortyzatora to przeglądałem alledrogo i nigdzie nie mogłem znaleźć osobno tego elementu. Jest możliwość dokupienia amortyzatora ze szpilkami łącznie już zamontowanymi.
    Z własnego doświadczenia wiem też że nie można ich za mocno dokręcać, najlepiej to robić wg wskazań producenta co do momentu dokręcania i dokręcać kluczem dynamometrycznym.
    W przeciwnym wypadku kilka mocniejszych dokręceń i mamy po gwincie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    No tak ale dwie śruby sa od uchwytu wachacza a dwie od poduszki amora. Jeśli nie masz kasy zeby kupić albo uchwyt wachacza lub poduchę amora to najtaniej i najprościej jest przegwinotować szpilki jesli nie wyrwało ich z uchwytów.
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Szpilki - buty
    Utworzone przez kamal w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 22:18
  2. [156] Szpilki
    Utworzone przez Szef w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 20:43
  3. Szpilki koła do 156
    Utworzone przez polniaczek1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 09:05
  4. (156) szpilki do alusów
    Utworzone przez cezkrk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-02-2008, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory