Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Temat: Alfa Romeo 147 1.9 JTD kopci na czarno

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam tez mam z tym problem. U mnie sprawa wyglada następująco Alfa kopciła strasznie cały czas po wyczyszczeniu egr wymianie rur dolotowych i przeplywomierza kopci tylko jak porządnie wcisnę gaz, a gdy przejade z gazem w podłodze około kilometra kopcenie ustaje ale następnego dnia znów jest to samo. Teraz pytanie co to może byc czy to jest lejący wtrysk? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    A w jakim stanie masz turbinę?? Zdejmij dolot przy turbo i zobacz czy jest tam olej.

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V
    Postów
    12

    Domyślnie

    Wiesz co ja sie na tym nie znam, a jak rozbiore i będzie tam olej to co wtedy ?

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    To znaczy że turbina zaczyna puszczać olej i szykuj się na regenerację.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar plnuker
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Tez zaobserwowałem dymienie w GT, w lusterku tak tego nie było widać specjalnie (ograiczona widocznosc w lusterku), ale ostatnio wracaliśmy na 2 samochody i jechałem za moja alfa. Strasznie puszcza baka czarno siwy przy dodawaniu gazu. Później przechodzi kiedy się jedzie ze stalą prędkością. Jednak po redukcji i wciśnięciu gazu znowu chmura. szczególnie to widać po odpaleniu auta rano. Na zimnym silniku, specjalnie nie trzeba gazować żeby dymiło. TO co udało mi się sprawdzić:
    -trochę niepokoi różnica w parametrach oczekiwana wartość powietrza a zmierzona. Po dodaniu gazu trochę jest opóźnienie zanim wartości się wyrównają.
    - wtryski nie leja - 3 maja korekcje miedzy -0,15 i jeden + 0,5
    -przewody dolotowe (góra dol ) oba nowe, przy wymianie górny miał dziurę dolny był ok ale tez zmieniłem. Przy wymianie lekko był uwalony z oleju ale to raczej norma ze lekko pluje, wiec turbo nie zdycha.
    - Moc jest
    - egr wyczyszczony ale nie był specjalnie uwalony, czego nie można powiedzieć o kolektorze dolotowym;].

    pewnie eksperci skierują podejrzenie na przepływke : była wymieniona co prawda 3 lata temu na ta boscha ale wtedy tez dymiło, może nie aż tak. Mogę jeszcze wykonać test i ja odpiąć.

    Zauważyłem natomiast jedna rzecz : po wyczyszczeniu kolektora dolotowego/ przepustnicy większość syfu wydmuchał tyłem (chmura była nie zła, wszystkie kolory szarości) ale też zauważyłem dym wydobywający się z komory silnika, konkretnie okolice 1 cylindra od rozrządu, tam gdzie jest wieksza korekcja na +0,5, wygląda ze jest walnięta uszczelka kolektora wydechowego. Czy możliwe jest ze przez ta nieszczelność robi się jakieś podciśnienie i silnik ma problem z powietrzem? To by tłumaczyło ze spalanie jest niepoprawne i efektem jest dymienie.

    Uszczelka pod głowicą to raczej nie jest bo oleju nie ubywa/przybywa, płyn chłodniczy tez ma stan. Do tego ten dym nie śmierdzi jak przepalony olej tylko zwykły ON

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Jak mamy to ocenić jak nie dodałeś nawet logów?? Mówisz że wymieniłeś dolot góra dół, tzn. co?? Od ic do kolektora i od turbo do ic czy od filtra do turbo też??

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar plnuker
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Obie gumowe grube rury : turbo-ic, ic- dolot, logi moge zobic jutro. Polaczenie filtra z turbo raczej nie ma w tym ukladzie znaczenia. Objaw dziurawych rur jest ewidetnie inny, dym jest bardziej bialy, slychac syczenie, spadek mocy. Co dorzucic do logu z wymagana i oczekiwana wartoscia powietrza? Otwarcie egr, wtryski? Napiecie na zaworze?


    Sent from Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Cytat Napisał plnuker Zobacz post
    Polaczenie filtra z turbo raczej nie ma w tym ukladzie znaczenia.
    No tu się z Tobą nie zgodę, miałem pęknięcie na tym wężu i gdy na postoju wciskałem gaz do dechy była niezła zasłona dymna, poza tym zafałszowuje to wskazania przepływki. Zawór egr masz zaślepiony?? Daj masy powietrza, egr i doładowania dorzuć otwarcie zaworu overboost.

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 8v 110KM, podobno zczipowany na 140KM?
    Postów
    1

    Domyślnie

    Pozwólcie że podłącze się pod temat. Co prawda AR 156 ale tez 1.9 tylko ze 8V 110KM - poprzedni właściciel mówił ze jest chip na 140KM (nie wiem jak to sprawdzić). No i kopci na czarno na wysokich obrotach i na zimnym zaraz po odpaleniu. Na rozgrzanym siniku do 2.5-3tys jest ok ale powyżej zdecydowanie za bardzo kopci na czarno. Rury turbo sprawdzone i są ok ale jest duża różnica w desired i intake air quantity. Jest też błąd EGR P0404 (podobno zaślepiony i dlatego wyskakuje błąd).
    Czy to jednak ten EGR czy przepływka a może turbo? Piszcie co mam sprawdzić i jak bo nie bardzo się na tym znam. Zrobiłem takiego loga:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	air_intake.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	86.6 KB
ID:	174666  

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Jak kopci to dostaje za dużo paliwa w stosunku do zasysanego powietrza:
    -dziura w dolocie
    -uszkodzony przepływomierz
    -otwarty nieszczelny zawór EGR
    -niewłaściwy lub uszkodzony wtryskiwacz
    -źle wykonane cheepowanie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4 JTD kopci na czarno odcina wtryskiwacze
    Utworzone przez Donamigos166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 19:51
  2. Alfa 156 kopci na czarno
    Utworzone przez Pawel Chlebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 22:07
  3. Alfa GT 1.9 JTD 16V kopci na czarno !!!
    Utworzone przez Doniu1007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 21:07
  4. Alfa 147 1.9 JTD Kopci na czarno i biało
    Utworzone przez RoBeRt 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 14:05
  5. 2,4 jtd kopci na czarno...
    Utworzone przez gacek 1978 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 06:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory