Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70

Temat: Alfa Romeo 147 1.9 JTD kopci na czarno

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzyzko90
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDM 150HP
    Postów
    27

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem, dymi jak cholera a rura turbo i przepływka nowe a i tak na kompie błąd przepływki.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Skoro nadal masz błąd przepływki to pewnie kostka walnięta lub kable. Ta przepływka to Boscha chociaż, numery na wkładce się zgadzają??

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyzko90 Zobacz post
    Ja mam podobny problem, dymi jak cholera a rura turbo i przepływka nowe a i tak na kompie błąd przepływki.
    Sprawdź wiązkę multimetrem.

    Wysłane z mojego SM-A500FU
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redpixel Zobacz post
    Pozwólcie że podłącze się pod temat. Co prawda AR 156 ale tez 1.9 tylko ze 8V 110KM - poprzedni właściciel mówił ze jest chip na 140KM (nie wiem jak to sprawdzić). No i kopci na czarno na wysokich obrotach i na zimnym zaraz po odpaleniu. Na rozgrzanym siniku do 2.5-3tys jest ok ale powyżej zdecydowanie za bardzo kopci na czarno. Rury turbo sprawdzone i są ok ale jest duża różnica w desired i intake air quantity. Jest też błąd EGR P0404 (podobno zaślepiony i dlatego wyskakuje błąd).
    Czy to jednak ten EGR czy przepływka a może turbo? Piszcie co mam sprawdzić i jak bo nie bardzo się na tym znam. Zrobiłem takiego loga:
    Masz coś skopane, jeżeli sterownik chce ponad 1500 powietrza. Za pewne chip.

    Wysłane z mojego SM-A500FU
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzyzko90
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDM 150HP
    Postów
    27

    Domyślnie

    Numery przepływek identyczne, jaką opcją na multimetrze i jak sprawdzić kable oraz kostke? Opiszę swój problem bo może to pomoże.

    Kupiłem Alfe z świecącą żółtą kontrolką silnika na zegarze prędościomierza jak i na komputerze pokładowym z komunikatem "motor control system failure". W między czasie miałem zrobionego chipa. Auto miało wyraźnie większą moc, spokojnie wyciągałem 210km/h. Po jakimś czasie zauważyłem że Alfa już nie zbiera się jak dawniej, dużo wolniej wędrowały wyższe obroty silnika a vmax to 190km/h, do tego zaczął kopcić dość mocno w przedziale od 2 tys do 2,5 tys obrotów. Więc pierwsze co mi wpadło na myśl to przepływomierz i filtr powietrza. Kupiłem oryginalną przepływkę boscha i filtr powietrza. Założyłem i nie powiem... zbierał się szybciej, błąd nadal był, ale pomyślałem że wrócę do domu i go wykasuje. Tak też zrobiłem. Kontrolka zniknęła ale... na chwile, po wykasowaniu błędu i przejechaniu się ponownie wyskoczyła. Kilka krotnie kasowałem błąd i udawałem się na jazdę testową. Za każdym razem po jakimś czasie ukazywała się ponownie żółta kontrolka silnika. Nawet po wykasowaniu błędu i przejechaniu kilku kilometrów kiedy kontrolka jeszcze nie zdążyła się ukazała sprawdziłem na diagnostyce że już błąd przepływomierza widniał lecz kontrolka jeszcze się nie zapaliła( dodam również że na diagnostyce pisał obok komunikat (tymczasowy)). Czasem po wykasowaniu błędu kontrolka dłużej się nie pokazywała. Po zgaszeniu silnika i odpaleniu nadal nic nie było. Ale po kilku godzinach jak przyszło mi gdzieś wyruszyć to odrazu na starcie się pojawiła i nie raczyła zniknąć. Czy to możliwe że nowa przepływka się popsuła? Czy to może wina chipa robionego na starej zepsutej przepływce? Czy może jeszcze coś innego? Wyczerpały mi się już pomysły i proszę o pomoc z góry dziękując.

    - - - Updated - - -

    Brakuje mi jeszcze jeden post i będę mógł wstawić screena z testu diagnostyki przepływki

    - - - Updated - - -




    Oto screeny

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Niestety program/urządzenie ze zdjęcia jest dupiate i może wprowadzać w błąd. Najlepiej podłączyć pod zwykłego kompa z MultiEcuScan'em.

    Jak masz problem między przy 2-2,5k obrotów to EGR. Możesz myśleć, że zaślepiony ale może puszką po piwie i już dziura jest. Trzeba rozbierać i szukać nieprawidłowości.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzyzko90
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDM 150HP
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Niestety program/urządzenie ze zdjęcia jest dupiate i może wprowadzać w błąd. Najlepiej podłączyć pod zwykłego kompa z MultiEcuScan'em.

    Jak masz problem między przy 2-2,5k obrotów to EGR. Możesz myśleć, że zaślepiony ale może puszką po piwie i już dziura jest. Trzeba rozbierać i szukać nieprawidłowości.
    Nie wiem, nie znam się aż tak, nie mam możliwości od tak podpięcia go pod zwykłego kompa, jestem w belgii. A kiedy bywam w pl dokonuje naprawi miałem wtedy pod ręką tego kompa.
    Ok więc żeby nie mieszać, jakie radzisz metody by wykryć problem z przepływką bądź tym błędem. Oraz jakie czynności wykonać by sprawdzić dlaczego tak dymi.

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Jest podwieszony temat o MSCF w dziale 147/156/GT zastanów sie nad podjęciem tamtych kroków. Dolot i klape gaszaca tez wyczysc. Wyeliminujesz potencjalne problemy. Egr zaslep pelna blacha z kwasowki. Możesz sprawdzić korekty wtryskow i wykonać próbę przelewowa. Wszystko możesz zrobić pod blokiem podstawowymi narzędziami.

    Laptopa mas, w domu, zakup niebieski lub elm kabel polecany na forum, do tego Fes lub Mes i masz porządny obraz. A jak czegoś nie wiesz to poczytaj na forum-masa wiedzy.

    Kto robił czipa?

    Numer przepływki sprawdź wg. katalogu czesci eper.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzyzko90
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDM 150HP
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Jest podwieszony temat o MSCF w dziale 147/156/GT zastanów sie nad podjęciem tamtych kroków. Dolot i klape gaszaca tez wyczysc. Wyeliminujesz potencjalne problemy. Egr zaslep pelna blacha z kwasowki. Możesz sprawdzić korekty wtryskow i wykonać próbę przelewowa. Wszystko możesz zrobić pod blokiem podstawowymi narzędziami.

    Laptopa mas, w domu, zakup niebieski lub elm kabel polecany na forum, do tego Fes lub Mes i masz porządny obraz. A jak czegoś nie wiesz to poczytaj na forum-masa wiedzy.

    Kto robił czipa?

    Numer przepływki sprawdź wg. katalogu czesci eper.
    Mam pytanko, co do kabla to jakie macie zdanie o interfejsie na bluetooth ? Czy lepszy tradycyjny kabel?

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzyzko90
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDM 150HP
    Postów
    27

    Domyślnie

    A chipa robił mój kolega. Więc jakiejś gwarancji większej nie mam.

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4 JTD kopci na czarno odcina wtryskiwacze
    Utworzone przez Donamigos166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 19:51
  2. Alfa 156 kopci na czarno
    Utworzone przez Pawel Chlebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 22:07
  3. Alfa GT 1.9 JTD 16V kopci na czarno !!!
    Utworzone przez Doniu1007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 21:07
  4. Alfa 147 1.9 JTD Kopci na czarno i biało
    Utworzone przez RoBeRt 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 14:05
  5. 2,4 jtd kopci na czarno...
    Utworzone przez gacek 1978 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 06:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory