Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 70

Temat: Alfa Romeo 147 1.9 JTD kopci na czarno

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolekszy Zobacz post
    Dla mnie norma, turbina zanim zbuduje ciśnienie ,wtrysk już poda ropke i z tad lekki dym. Moja na postoju też dymi

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    To jest chyba jedyna trafna odpowiedź...
    Wcześniej sprawdzałem wtryski, czyściłem czujniki, sprawdzałem logi, turbo na stole, IC myty i z grubsza to samo. Najpierw mały bąk po dociśnięciu i później już tylko coś ala kurz i nie zawsze. W chłodniejsze dni jest lepiej co pasuje trochę do słabej wydajności naszych seryjnych IC. Ciekaw jestem czy użytkownicy z FMIC też czasem dymią

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Ja mam duży IC( foto w moim temacie) ze względu na soft, też jak przegazuje to puszcze dymka. Wtryski nowe, fabrycznie nowe turbo itd. Korekty bliskie 0.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zizej147
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witam ponownie, rozwiazanie wydaje sie banalne. Nie wiem czy to od tego na 100 ale w wolnym czasie wyczyscilem EGR. Nie byl bardzo brudny raczej "normalnie" ale po kilku godzinach moczenia i zainstalowania problem z mgla zniknal. Na postoju troszke mniej ale dalej widac dymek natomiast podczas jazdy mozna do konca ciagnac na kazdym biegu z butem w wykladzinie i nic nie widac prócz oddalajacych sie samochodow. Pozdrawiam

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Moja 159 1.9 jtd 115 również kopci na czarno, na zimnym mocno a na ciepłym słabiej. Samochód przy odpaleniu na zimnym puszcza małego czarnego bąka, a później po wciśnięciu i puszczeniu gazu jest wielka czarna chmura, na każdym biegu. Po rozgrzaniu słabiej kopci, ale wciąż kopci. Samochód odebrany od mechanika, przejechane 200km. zrobiony cały remont głowicy, wtryski przełożone z fiata stilo 1.9 jtd 115 (stilo normalnie na nich pracował, jeździł, przyspieszał, nie kopcił ani nic. Był to rozbitek kupiony na części ale okazało się że cały silnik na zamianę do mojej alfy nie pasuje więc przełożone zostało to co pasowało), na próbę zaślepiany EGR, podmieniany przepływomierz na nowy boscha, przełożona używana sprawna przepustnica (tamta umarła). A kopci tak jak wcześniej. Dół silnika w dobrym stanie, nie ruszany. Przed remontem sprawdzane logi z doładowania i wszystko było ok. Mechanik powiedział żeby pojeździć (wydmuchać tą sadzę została sprzed remontu) i zobaczyć co będzie się działo on nic więcej zrobić nie może Co jeszcze może być przyczyną takiego kopcenia? Ktoś pomoże?

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    Była zmieniana mapa silnika? Czy wszystko standardowe ustawienia?

    PS: Czy to jest na pewno 159? Bo z tego co wiem to tam były silniki o najmniejszej mocy 120km 8V.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Nic nie zmieniane, przynajmniej tak mi się wydaje i nie przeze mnie. [notranslate]Alfa[/notranslate] 159 1.9 jtd 8v 115km, z belgii. Silnik ten sam co 120 tylko że ma 115 km.

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    w 159 tez było 115km.ale te wtryski od stila raczej na 99%nie beda.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    Dolot szczelny? Turbo, overboost ok? Korekcje wtrysku sprawdzałeś? Tak jak kolega wyżej. Może za dużo leją paliwa i kopci.

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Kupione zostało całe stilo, jeżdżące do samego końca, tylko że rozbite, silnik palił chodził do samego końca. Z mojej silnik został wyjęty i na jego miejsce miał wejść ten ze stilo, ale pojawiły się problemy, tj. układ chłodzenia oleju, egr, turbo i któreś mocowanie. Decyzja była taka żeby zrobić głowice ze stilo (w mojej urwana jedna świeca i ktoś próbując to naprawić zaspawał otwór), przełożyć wtryski, sprzęgło z kołem dwumasowym. Oczywiście nowy rozrząd, olej, filtry. Po zrobieniu tego okazało się że silnik trzyma cały czas 1500 obr, wymieniona przepustnica. Dalej kopci, zamówiony nowy przepływomierz z boscha na podmianę i nic, odesłany i założony ten co był. Zaślepiony egr i dalej nic. Próba przedmuchania na drodze S8 160km/h i nic. Dolot sprawdzany przed remontem i wszystko było ok, korekt wtrysków nie sprawdzałem ale stilo normalnie na nich jeździło. Ciekawostka, na jeździe próbnej mechanikowi wyjeżdżając z placu samochód zgasł bo dał za mało gazu i pojawił się check, błąd to czujnik wspomagania turbosprężarki, po usunięciu wszystko ok.
    Ostatnio edytowane przez krystiano1997 ; 29-10-2017 o 12:25

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    To że w stilo jeździło i nic się nie działo, nie daje 100% pewności że do przełożonego silnika będzie wszystko ok.

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4 JTD kopci na czarno odcina wtryskiwacze
    Utworzone przez Donamigos166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 19:51
  2. Alfa 156 kopci na czarno
    Utworzone przez Pawel Chlebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 22:07
  3. Alfa GT 1.9 JTD 16V kopci na czarno !!!
    Utworzone przez Doniu1007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 21:07
  4. Alfa 147 1.9 JTD Kopci na czarno i biało
    Utworzone przez RoBeRt 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 14:05
  5. 2,4 jtd kopci na czarno...
    Utworzone przez gacek 1978 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 06:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory