Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Amortyzatory - sprężyny

  1. #1
    aza1983
    Gość

    Domyślnie Amortyzatory - sprężyny

    Witam,
    Chciałem Was zapytać czy miał ktoś kiedyś taki przypadek w swojej Belli ?

    http://img402.imageshack.us/i/zdjcie0238e.jpg

    http://img14.imageshack.us/i/zdjcie0239v.jpg

    Po prostu wypadły ...

    Do tego wszystkiego jestem zmuszony wymienić amortyzatory przód + tył + sprężyny tył.

    Co polecacie ?

  2. #2
    baks
    Gość

    Domyślnie

    chcialbym dolaczyc sie do tematu po przejechaniu 15000 km po naszych pieknych drogach od momentu kupna autka, amorki zostaly zabite do konca ! ku mojemu zaskoczeniu bo dopiero po badaniu kontrolnym zostalo to stwierdzone bo prowadzila sie calkiem dobrze !

    bardzo bym prosil o pomoc przy wyborze amorkow , wsumie to moge wymienic i przod i tyl , choc tyl jest jeszcze na 60 %, ale jak juz wymieniam to sobie wsadze chyba wszystko nowe ,

    mam jeszcze drobna prosbe co moge zrobic zeby alfik zachowywal sie na zakretach troche bardziej twardo ?

    czy ktos z was wymienial cos w zawieszeniu , aby je troche utwardzic ?

  3. #3
    aza1983
    Gość

    Domyślnie

    Najważniejsze jest, żeby "trafić" oryginalne części. O co wbrew pozorom nie jest tak łatwo. Jeżeli chodzi o wybór firmy to Sachs / Kayaba są najlepszymi zamiennikami do oryginałów.
    Rozumiem, że chodzi Ci o to, aby Bella nie bujała się na zakrętach - jedynym rozwiązaniem jest zestaw amortyzatory o utwardzonej charakterystyce + obniżające sprężyny. Można jeszcze założyć rozpórkę.
    Niestety musisz się liczyć z tym, że komfort podróżowania znacznie ucierpi.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Można wsadzić sprężyny Sportpacki ze 156

  5. #5
    baks
    Gość

    Domyślnie

    jeszcze 2 miesiece temu jezdzilem bmw 325 coupe 2004 na 18 z twardym zawiasem , lecz polskie tablice w wiedniu staly sie od pierwszego stycznia duzym problemem i decyzja padla w ciagu trzech dni sprzedaje i biore 147, powiem ze bylem nawet pozytywnie zaskoczony a potem sie zaczelo juz tylko lepiej a spalanie to juz bajka , tylko bmw bylo bardzo bardzo niskie ale podobalo mi sie ze 200 a nawet 230 w zakretach na autostradzie byly bardzo komfortowo bezpieczne ,

    a teraz co chce zrobic z alfa , chce ja troszeczke utwardzic , bardziej zalezy mi na utwardzeniu niz na obnizeniu , dopuszczam max 3 cm ( gleby ) , jak juz pisalem autko musi tez troche po polsce jezdzic , rozporka tez dojdzie , napewno gorna , nie wiem jak to z dolna wyglada ???? w bmw mialem tez dolna , cena jest dosc niska ale caly pakiet amorki sprezyny i dwie rozporki robia swoje ,

    jak zawieszenie bedzie gotowe idziemy po Q2 , a potem wieksza moc i inny intercoller , firma compsport polecam !


    bardzo prosze jak jestescie w stanie podac mi jakis sensowny zestaw do 2000 ,

    kolego aza1983 co miales na mysli z tymi orginalnymi czesciami ? chodzilo ci zeby w zestawach byly orginalne czy chodzi zeby tylko firmowe brac ???



    Jeszcze jedno czy do Sachs / Kayaba moge dolozyc obnizone sprezyny ???

Podobne wątki

  1. Amortyzatory/Sprężyny do 147 fl
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 13:14
  2. 156 sprężyny i amortyzatory
    Utworzone przez papcio18 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 23:05
  3. [146] Sprężyny i amortyzatory
    Utworzone przez Szampan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 21:13
  4. [156] Amortyzatory i sprężyny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-10-2008, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory