Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Temat: Immobilizer failure - rozładowana bateria w kluczyku?

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9JTD 140KM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Witam!
    Mam ten sam problem. Często nie mogę odpalić auta przy pierwszym przekręceniu kluczyka... Przeszukałem całe forum czytałem, czytałem, czytałem i w końcu zrobiłem wszystkie czynności jakie były opisane co zrobić jak immo świruje... no i jaki wynik?! Nic nie pomogło... wymieniłem nawet antenę immo (40PLN) i dalej to samo, naładowałem aku, przeczyściłem styki przy kompie, wyczyściłem styki na aku i nic, nic, nic! Nie wiem już co mam z tym zrobić.
    Mam natomiast pytanie. Jak wymienić ten kabelek co przyłączany jest do anteny immo? (tego jeszcze nie robiłem) oraz po wielokrotnym przeczytaniu tego tematu wywnioskowałem, że błąd immo może być powiązany z czujnikiem pedału hamulca, zgadza się? Gdzie jest ten czujnik? Proszę o pomoc!!

    Pozdrawiam!

    - - - Updated - - -

    czytałem również o masie że powinna być podpięta pod głowicę, kastę, i jakąś aluminiową puszkę. Czy rzeczywiście tak ma być? aha i znalazłem przypadkowo jakieś dwa kabelki wychodzące z wiązki przy aku oto foty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0015.jpg
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	92.6 KB
ID:	74077Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0016.jpg
Wyświetleń:	463
Rozmiar:	96.3 KB
ID:	74078

    Od czego one mogą być??
    Pozdrawiam!

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Lancia K
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witajcie, wiele lat minęło od ostatniego posta, ale może ktoś nabył w tym czasie wiedzę odpowiednią, aby wyprowadzić mnie na prostą z tym błędem.. 1.6 TS 120 KM 2001r, zaczęło się od błędów ABS, ASR i EBD, auto odstawione do gazownika na wymianę reduktora, gazownikowi wyskoczyło w trakcie testowania dodatkowo immo faliure, teraz podczas jazdy, jeśli odpali potrafi odciąć zapłon niezależnie od prędkości z jaką jedziemy, dzisiaj dla przykładu przy około 120 kmh trasą, na postoju choinka w/w błędów. Silnik na zapłonie miga, miga immo faliure, cyka przekaźnik obok akumulatora, trochę postał, silnik zagadał i udało się wrócić do domu ze świecącym CODE, pierwszy raz odkąd problem istnieje. Przed wyjazdem wykonałem czyszczenie (kontakt s) widocznych mas od puszki przy lewej lampie, przekaźników, dalej anteny stacyjki wraz z wtyczką, i jednej wtyczki za bezpiecznikami pod kierownicą (od tyłu od OBD). Incydent na trasie pokazał, że pot i łzy były na marne, MES głosi dwa problemy z lambdą, rezystancje grzałki (te były) oraz P0606 Centralka uszkodzona (procesor) i P0230 przekaźnik pompy paliwa. Po usunięciu błędów, została tylko rezystancja grzałki, po ponownym odcięciu zapłonu brak zapisanych błędów, poza grzałką. Zastanawia mnie dlaczego samochód potrafi odpalić bez błędów, przejechać kilka kilometrów i gaśnie. Doradzicie w co łapy włożyć teraz?

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo 1,9 JTDm 1,9 16V 140 KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cześć,

    Kiedyś miałem problem z losowym komunikatem Imobilaizer faillure. Przyczyną był odklejony transponder w kluczyku.

    Rozkręć kluczyk i sprwadź czy transponder sztywno trzyma się obudowy.

    W dolnej połówce kluczyka po prawej stronie nad przyciskiem otwerania drzwi powinien być przykejony transponder ( taki mały szklany walec).

    Jeżeli nie jest na sztywno przytwierdzony do obudowy, to mogą się pojawiać takie błędy.

Podobne wątki

  1. [166] bateria w kluczyku
    Utworzone przez smuz w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 19:32
  2. Immobilizer failure
    Utworzone przez bynus w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-06-2014, 19:10
  3. Immobilizer failure...
    Utworzone przez pawyl007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 13:37
  4. Bateria w kluczyku AR 147
    Utworzone przez Piętas w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 11:16
  5. Bateria w kluczyku - problem. Pomóżcie
    Utworzone przez Rtoip156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 10:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory