Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Temat: Chińskie opony 17 cali czy zabawa w używki

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Szef mojej mamie założył do służbowego chiński wynalazek...bodajże Sunny, po 2000 tys. opona się rozwarstwiała!! o_0 Z drugiej strony w którymś czasopismie przeczytałem, że nawet NAJGORSZA CHIŃSKA OPONA JEST LEPSZA OD KAŻDEJ UŻYWANEJ. Tak czy tak wystarczy spojrzeć na testy opon i chińskie są na szarym końcu zawsze, może na co dzień spisują sie dobrze, ale w krytycznej sytuacji ustąpią jakieś markowej firmie. Na oponach sie nie powinno oszczędzać.

  2. #12
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    mnie wypadł niespodziewany wydatek na opony 17"
    kupiłem od romana ( z forum ) barum bravuris 2 za 1200kpl 215/45/17 ( fakt że wolałbym inne ale że byłem bez kasy i wydatek baaaardzo nie planowany to wyszło po prostu na tanie ale nie chińskie )
    za rok pewnie te barum odstawię ale dla kilku stów oszczędności nie ryzykowałem utraty przyczepności przy 100km/h na mokrym

    gdybym miał tylko 1000 to i tak chińczyka bym nie kupił , używek też nie
    po prostu bym pozyczył te 200-300 i kupił " normalne " opony

    a używane to bym kupił chyba tylko od kolegi - gdzie wiedziałbym że kupił nowe wtedy czy wtedy , zrobił na nich tyle czy tyle , i przede wszystkim sprawdziłbym w serwisie , bo sam bieżnik (jego głębokość - jak to piszą na allegro ) to gówno wart
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 07-07-2011 o 07:40








  3. #13
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    gdybym miał tylko 1000 to i tak chińczyka bym nie kupił , używek też nie
    po prostu bym pozyczył te 200-300 i kupił " normalne " opony
    Normalne to znaczy jakie? Co lepszego nowego kupisz za 1200zł komplet od np. Nankang NS 2?

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    nie ryzykowałem utraty przyczepności przy 100km/h na mokrym
    szalony...;]

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Min. ceny opon 17 studzą moja głowe przed alusami w tym rozmiarze. Za 1200 mam komplet nowych michelin/dunlop/pirelli itd w rozmiarze 15

  6. #16
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    O żadnym pożyczaniu nie ma mowy, proszę mi nie odpowiadać o dokładaniu. Czekam na dalsze opinie osób, które miały styczność z chińskimi (lecz nie tylko!) oponkami.
    PS. Nenkangi lub Nexeny bardzo ciężko znaleźć do 1000 zł za 4 sztuki.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    Ja jeżdżąc już trochę w różnych warunkach doszedłem do jednego wniosku... Można oszczędzać na różnych rzeczach, wycieraczkach, płynie do spryskiwaczy, klockach, wahaczach, ale NIE na oponach... to jedyne miejsca w których auto przenosi twoją wolę na asfalt i jeśli one zawiodą to wtedy nie jest ciekawie...
    Jeżdżę dużo i szybko, i jeśli te co mam teraz by nie spełniały moich wymagań zmieniłbym je na najlepsze jakie bym znalazł, choćby kosztowały 3kPLN...
    Bo dla mnie bezpieczeństwo jest najważniejsze...

    Takie moje zdanie
    Na opony chcesz wydać 3tys. a na klockach oszczędzać - ciekawe podejście

  8. #18
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    Tak czasami czytam opinie niektórych osób dot. opon to również odnoszę wrażenie, że trochę przesadzają. Oczywiście nie ujmuję tym najdroższym modelom, że są lepsze na mokrej nawierzchni, zakrętach itp., lecz jak patrzę na ogólny stan techniczny aut i słucham opinii jakie to opony nie są ważne to sam nie wiem co myśleć. Nie każdy jeździ autem wyczynowo po torze (a te najdroższe modele są przeznaczone do aut, które naprawdę wykorzystywane są w trudnych i specyficznych warunkach jazdy). Do 1000 zł szukam opon, które będą udanym kompromisem między jakością/głośnością/właściwościami jezdnymi a ceną. Zdaję sobie sprawy, że nie będą to wyczynówki.

    Ten post ma na celu wytłumaczenie sprawy, dzięki za wszystkie opinie do tej pory i proszę o więcej. Pozdrawiam.

  9. #19
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał turtil Zobacz post
    PS. Nenkangi lub Nexeny bardzo ciężko znaleźć do 1000 zł za 4 sztuki.
    Niestety są to najdroższe opony z tych najtanszych jeśli nie masz więcej i chcesz nówki to kupuj pierwsze lepsze z brzegu bo będzie to prawdopodobnie to samo badziewie. Sam stałem przew wyborem używki czy tanie nówki i z braku w okolicy pewnych używek (mam 18" u siebie) zdecydowałem się na tanie ale NIE NAJTAŃSZE rozwiązanie czyli Nankang NS 2. Szału nie ma na suchym trzymają b.dobrze na mokrym niestety zdecydowanie słabiej więc nie wyobrażam sobie przyczepności opon które są jeszcze 100zł na sztuce tańsze niż ten Nankang. Dlatego uważam, ze jeśli już wspominasz o stosunku cena/jakość to właśnie Nankang czy też Nexen to będzie jakościowe minimum i niestety nikt nie przesadza bo tak się składa, ze ten kawałek gumy zakładany na felgę to jedyne co łączy Twoje ważące 1300kg auto z ziemią...

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Dokładnie o to chodzi - na ile właściciel chce wykorzystywać potencjał auta. Opony firm typu nexen można spokojnie do codziennej jazdy stosować. Straszenie tym, że wszystko co chińskie jest marnej jakości jest dużym uproszczeniem i sporym przekłamaniem. Czy te opony są w stanie dorównać uznanym markom - trudno stwierdzić. Ja jeszcze na tego typu oponach nie jeździłem bo zbyt krótki jest mój staż za kółkiem, ale wydaje mi się, że znany napis na oponie działa jak placebo. Człowiek myśli że ma lepszą oponę to ulega złudzeniu że lepiej się na niej jeździ.
    Ostatnio edytowane przez drift-r ; 07-07-2011 o 10:38

Podobne wątki

  1. Opony 215/45/17 nowe czy używki
    Utworzone przez tispun w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:23
  2. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  3. Felgi 17 cali 147 156 opony
    Utworzone przez Maar w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 19:05
  4. [156] Tanie opony czy lepiej dobre używki?
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory