Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 74

Temat: Chińskie opony 17 cali czy zabawa w używki

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Ostatnio zanim kupiłem używane opony trwało to z półtora miesiąca ponieważ to jest bardziej znajomy niż wulkanizator i co tydzień przyjeżdżałem patrząc co nowego jest tak aż znalazło się coś porządnego. Nie jest to tak że na koło zakładam pierwszą gumę która wpadnie w ręce aby tylko był markowy napis, do wszystkiego trzeba z głową podejść,

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Ja na przodzie mam (po poprzednim właścicielu) Goodride Sa-05 z tyłu mam Dunlop SP Sport Maxx które ja kupiłem i naprawdę nie widze większej różnicy... A w Saab'ie mam Michelin Primacy Hp i tutaj już jest bajka...
    Ostatnio edytowane przez Winiar00 ; 09-07-2011 o 09:52

  3. #33
    Wiśnia19881
    Gość

    Domyślnie

    W poprzednim samochodzie jak kupiłem były założone jakieś chińskie opony w rozmiarze 17 cali marki nie pamiętam ale coś na n czy m, w każdym razie był to straszny syf, na mokrym modliłem się żeby dojechać do domu bo guma w ogóle nie kleiła się z nawierzchnią. Jakbym kupował opony azjatyckie to raczej bym zainwestował w takie marki jak Brigstone - są świetne jeździłem na takich i nie mam im nic do zarzucenia, Yokohama, albo Toyo, nie kupiłbym jednak nigdy opony chińskiej, to już lepiej kup Dębice tak samo kiepskie a przynajmniej krajowe

  4. #34
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiśnia19881 Zobacz post
    nie kupiłbym jednak nigdy opony chińskiej,
    To niedługo czasem możesz nie mieć co kupić jeśli kraj pochodzenia opony dyskwalifikuje ją przy kupnie. Markowe opony z takich krajów jak Tajlandia, Chiny czy nawet Rumunia nie powinny nikogo dziwić bo powoli wszyscy przenosza produkcje tam gdzie koszty są mniejsze. Chińczycy mają to do siebie, ze zrobią za co im się zapłaci więc chyba logicznym jest, ze opona kosztująca 200zł nie będzie tak samo dobra jak ta po 600zł niezależnie od kraju produkcji cudów niestety nie ma.

    o już lepiej kup Dębice tak samo kiepskie a przynajmniej krajowe
    Zdziwił byś się ;]

  5. #35
    Wiśnia19881
    Gość

    Domyślnie

    Oj kolego tu nie chodzi o to gdzie się coś produkuje, tylko o to kto gwarantuje tego jakość, podejrzewam że Brigstony na których mi się jeździło super tez były odlane w Chinach, ale ich jakość była wyższa, no oczywiście cena jak słusznie zauważyłeś też, tylko zobacz że tutaj akurat płacisz za swoje bezpieczeństwo, a jak dodasz że w tych tanich po sezonie się porobią purchle na bokach i będą się jedynie nadawały na śmieci może się okazać że kupując te po 600 za sztukę oszczędzasz. Z tym że oczywiście wybór należy do Ciebie ja powiedziałem o swoich odczuciach w tym temacie. A i wiem że Dębica należy do Michelin, jednak w fabryce masz zatrudnionych kilkuset polskich robotników - dlatego mówi się że jest to polska firma bo z niej żyją Polacy w tym rejonie.

  6. #36
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiśnia19881 Zobacz post
    a jak dodasz że w tych tanich po sezonie się porobią purchle na bokach i będą się jedynie nadawały na śmieci może się okazać że kupując te po 600 za sztukę oszczędzasz.
    Akurat nie słyszałem aby ktoś pisał, że Nankang czy Nexen po roku normalnego użytkowania się rozleciały, szału jak pisałem nie ma ale nie przesadzajmy tez w drugą stronę, ze por roku będą do wyrucenia.

    A i wiem że Dębica należy do Michelin, jednak w fabryce masz zatrudnionych kilkuset polskich robotników - dlatego mówi się że jest to polska firma bo z niej żyją Polacy w tym rejonie.
    Nie wiem czy wiesz ale dębica robi niektóre modele również w Turcji chyba mi nie powiesz, ze tam też sami Polacy pracują
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-07-2011 o 18:28

  7. #37
    Wiśnia19881
    Gość

    Domyślnie

    no jasne, tylko ze tacy tureccy

  8. #38
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    newbridge ie
    Auto
    159sw 2.4jtdm po sofciku ;)
    Postów
    636

    Domyślnie

    3 tygodnie temu zakupilem "SILVERSTONE EVOL8 CompoTrac"
    i musze przyznac ze jak narazie po przejechaniu okolo 1500 km stwierdzam ze sa troszeczke lepsze od Nexen N300

  9. #39
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiśnia19881 Zobacz post
    A i wiem że Dębica należy do Michelin, jednak w fabryce masz zatrudnionych kilkuset polskich robotników - dlatego mówi się że jest to polska firma bo z niej żyją Polacy w tym rejonie.
    Tak dla scislosci... Debica nalezy do koncernu GoodYear, natomiast Stomil Olsztyn faktycznie do francuzow z Michelin.

    Co do przestrzegania...
    Uzywalem (wstyd mi do dzisiaj przyznawac sie do tego) opon made in china Goodridge 500. Opona na mokrym asfalcie dawala tyle przezyc i adrenaliny, ze jednak zrezygnowalem. Wole ogladac z dziewczyna jazde figurowa na lodzie niz takowa odwalac samochodem na asfalcie.


    Zawsze bede powtarzal, ze goodridge powinno sie nazywac GODRIDGE.
    alfa-klub.prv.pl * Podpiecie do komputera, diagnostyka, kasowanie bledow. Kontakt GG 3127266 * alfa-klub.prv.pl

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja ostatnio mam okazję (chwilowo) jeździć na Vanli chyba S-1088 205/50R17 - są dość miękkie bo potrafią zapiszczeć w zakręcie tam gdzie moje Pneumaty 215/45R17 nigdy nie piszczały. Na mokrym jeszcze nie udało mi się ich przetestować. W zakrętach wydaje mi się, że trochę słabiej trzymają niż te, których używam na co dzień, aczkolwiek różnica w profilu opony też może mieć tu znaczenie. Wrażenia oczywiście subiektywne. Do normalnej jazdy są spoko.

Podobne wątki

  1. Opony 215/45/17 nowe czy używki
    Utworzone przez tispun w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:23
  2. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  3. Felgi 17 cali 147 156 opony
    Utworzone przez Maar w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 19:05
  4. [156] Tanie opony czy lepiej dobre używki?
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory