Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 74

Temat: Chińskie opony 17 cali czy zabawa w używki

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Moja dziewczyna jeździ na Yokohamie zimowej (sam jeżdżę czasami tym autem) i mimo to, że nie są to opony chińskie, ani koreańskie to się wypowiem są to bardzo dobre japońskie oponki, wtedy gdy wchodziły na rynek ludzie mieli mieszane odczucia ale Ci co zaryzykowali to są zadowoleni. dobra przyczepność, szybkie hamowanie, odprowadzanie wody też raczej niezłe. Ale za nówki do 1000 zł na pewno się nie zmieścisz

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Jak stać na konia to i na owies trzeba miec... oszczedzić na oponach 500 zł ( w samochodach które jako nowe ksoztowały koło 100 tys) a potem jeżdzić na 50 % możwliwościa auta bo opony więcej nie pozwolą. Moze od razu wstawić sobei starą przepływke i sonde , nie zmieniać oleju, nie remontować zawieszenia itp bedzie jeszcze taniej a jak silnik sie troche zepsuje to dostosuje moc do chńskich oponek.
    Stara prawda jak motoryzacja, opony zawsze były są i bedą najważniejszym elementem wpływającym na bezpieczeństwo i zachowanie auta.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Jak stać na konia to i na owies trzeba miec... oszczedzić na oponach 500 zł ( w samochodach które jako nowe ksoztowały koło 100 tys) a potem jeżdzić na 50 % możwliwościa auta bo opony więcej nie pozwolą. Moze od razu wstawić sobei starą przepływke i sonde , nie zmieniać oleju, nie remontować zawieszenia itp bedzie jeszcze taniej a jak silnik sie troche zepsuje to dostosuje moc do chńskich oponek.
    Stara prawda jak motoryzacja, opony zawsze były są i bedą najważniejszym elementem wpływającym na bezpieczeństwo i zachowanie auta.
    Zgadzam się z kolegą na czym jak na czym ,ale na oponach nie powinno się oszczędzać takie moje zdanie.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  4. #54
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Jak stać na konia to i na owies trzeba miec...
    Dobrze prawi, polać mu

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Panowie chińska opona to jest masakra. Miałem i nigdy więcej nie założę. Przy ostrzejszych hamowaniach co chwile ABS i ASR na wyświetlaczu. Na mokrym bałem się w łuki na autostradzie wchodzić w prędkością większa niż 100km/h.
    Założyłem markową oponę, produkcji Holenderskiej i po tym zakrętach latam powyżej 150km/h.
    Chińska opona nawet do rowera się nie nadaje.

    ---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:47 ----------

    Panowie chińska opona to jest masakra. Miałem i nigdy więcej nie założę. Przy ostrzejszych hamowaniach co chwile ABS i ASR na wyświetlaczu. Na mokrym bałem się w łuki na autostradzie wchodzić w prędkością większa niż 100km/h.
    Założyłem markową oponę, produkcji Holenderskiej i po tym zakrętach latam powyżej 150km/h.
    Chińska opona nawet do rowera się nie nadaje.

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    widzę, że ile postów to tyle opinii. Japonia też kiedyś robiła największy shit na świecie. Może warto zaufać chińczykom? Do normalnej jazdy na pewno wystarczają. A tak podsumowując to która opona taniej marki azjatyckiej jest najlepsza?

  7. #57
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Panowie chińska opona to jest masakra. Miałem i nigdy więcej nie założę. Przy ostrzejszych hamowaniach co chwile ABS i ASR na wyświetlaczu. Na mokrym bałem się w łuki na autostradzie wchodzić w prędkością większa niż 100km/h.
    Założyłem markową oponę, produkcji Holenderskiej i po tym zakrętach latam powyżej 150km/h.
    Chińska opona nawet do rowera się nie nadaje.

    .

    mam na tyl zalozone chinskie letnie 17", zalozylem takie bo z takimi kupilem felgi i chyba kolego troche przesadzasz z tym ze sie nie nadaja do rowera nawet. to pewnie jeszcze zalezy jaki producent, na pewno nie maja takiej przyczepnosci jak gumy wiodacych producentow ale nie popadajmy w skrajonosc. aha i nie mow mi prosze ze pewnie jezdze jak emeryt. pozdrawiam

    co do wieku opon to jesli dobrze pamietam do 3 lat od daty produkcji obowiazuje chyba gwarancja producenta (oczywiscie jesli wczesniej nie zlapiemy kapcia) wiec ciezko nazwac opone np 5 letnia jako nowa pomimo tego iz faktycznie uzywana nigdy nie byla. jesli w tym czasie byla caly czas skladowana w pozycji lezacej to moze sie zdarzyc tak ze bedzie ciezko zalozyc taka gume na felge bo bedzie taka "sprasowana"
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    147
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    Moja dziewczyna jeździ na Yokohamie zimowej (sam jeżdżę czasami tym autem) i mimo to, że nie są to opony chińskie, ani koreańskie to się wypowiem są to bardzo dobre japońskie oponki, wtedy gdy wchodziły na rynek ludzie mieli mieszane odczucia ale Ci co zaryzykowali to są zadowoleni. dobra przyczepność, szybkie hamowanie, odprowadzanie wody też raczej niezłe. Ale za nówki do 1000 zł na pewno się nie zmieścisz

    ja tam bym nie przyrównywał Yokohamy do opon chińskich w ogóle. To dość duża firma która ogromne ilości kasy ładuje w badania i rozwój i ma sporo do zaoferowania kierowców. Do chińskich opon to niebo a ziemia. W chińskich mam wrażenie że projektanci tworzą te mieszanki na zasadzie "sypnij trochę tego, trochę tego". Jednym słowem marka jest dość znana w innych częściach świata, tam gdzie nie ma popularnych w Europie marek.

    Co ciekawe - Yokohamy słyną że są ciche, mam tu na myśli na pewno serię BluEearth.

    "Ale za nówki do 1000 zł na pewno się nie zmieścisz"

    Model AE 01 to w popularne rozmiary ok. 200zł. Więc cena niezła.

    - - - Updated - - -

    A jak ktoś szuka bardzo budżetowych opon, które nie są chińskie to polecam popatrzeć na produkowane w Serbii (podobno przez Micheline'a) opony Strial. Jakością przebijają Dębicę, Kormorany, Daytony, Barumy.

  9. #59
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 1.9 jtd 115
    Postów
    100

    Domyślnie

    ja mam kormoran serbia i są ciche i się trzymają drogi nie polecam używek bo zwykle to źle się kończy

  10. #60
    Użytkownik Ogier Avatar Przemek147
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    147 1.9 JTDm 16v 2007r Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ja miałem 1 ładną sztukę continentala, więc dokupiłem do niej używkę która po sezonie jest pęknięta między bieżnikiem na całym obwodzie... Mogę znowu poszukać używki z taką samą wysokością bieżnika ale znowu będzie to loteria, nie wiadomo gdzie i ile taka opona leżała. Dlatego chce kupić nowe, nie chce się bać, że spracowana kilkuletnia opona mi wystrzeli. Przy czym mój wybór nie padnie na opony premium. Max co kupie to fulda lub uniroyal, na chiniole nie patrzę.W cenie chińskich opon jest "sportiva performance" - produkowana we Francji przez continentala, i chętnie bym się na nie zdecydował ale na popularnym sklepie oponiarskim są tylko 2 opinie, w dodatku moim zdaniem komentarze na stronach sklepów internetowych nie są do końca wiarygodne. Może ktoś jeździ na takiej oponie i mógłby się wypowiedzieć?

Podobne wątki

  1. Opony 215/45/17 nowe czy używki
    Utworzone przez tispun w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:23
  2. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  3. Felgi 17 cali 147 156 opony
    Utworzone przez Maar w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 19:05
  4. [156] Tanie opony czy lepiej dobre używki?
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory