Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Temat: Chińskie opony 17 cali czy zabawa w używki

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie Chińskie opony 17 cali czy zabawa w używki

    Witam serdecznie. Chciałbym w tym temacie poruszyć kwestię opon chińskich, koreańskich, tajwańskich, indonezyjskich itp. Przykładowe marki to np. Fortuna, Sunny, Autoguard, Accelera, Sonar, West Lake, Sailun, Wanli, Goodride.
    W internecie pełno jest opinii nt. opon, lecz często są to informacje z lat np. 2009 bądź starszych. Chciałbym spytać Was, czy ktoś zdecydował się na zakup nowych opon w rozmiarze 16 cali bądź więcej i jakie są jego odczucia? Temat założyłem, gdyż rozglądam się za kompletem nowych opon letnich do 1000 zł, do tej pory bawiłem się w używki, lecz zazwyczaj są one bardzo głośne i wydają odgłosy jak zepsute łożysko w aucie.
    Chciałbym wiedzieć, czy dalej bawić się w używki czy kupić chińszczyznę i mieć kłopot z głowy na 2-3 sezony.

    PS. Proszę o nie udzielanie się osób, które słyszały od znajomego itp. itd. Chodzi mi wyłącznie o opinie osób, które miały do czynienia z takowymi oponkami.
    PS2. Forum przeglądałem i są tylko stare tematy z pytaniami, jakie opony wybrać. Osobiście wiem, które są najlepsze, ale gotówka jaką dysponuję uniemożliwia zakup tych z wyższej półki.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    do wczesniejszej belli kupilem na zime West Lake'sy 205/55 R16 i nie szumialy nic a nic, po dwoch sezonach, przy codziennej jezdzie calkiem dobrze sie trzymaly - smialo moglbym polecic, normalnie jezdzac trzymaly jak trzeba
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Odgłosy o których mówisz to tzw ząbkowanie opon czyli odkształcanie się poszczególnych elementów bieżnika itd, itp... Jeździłem kilkoma autami okaleczonymi poprzez chińskie opony i oprócz ich ceny nie widzę powodu, żeby je kupować. Jedynie Wanli (nie pamiętam modelu ale nie były to kierunkowe) nie wydawały z siebie dźwięków przypominających czołg na asfalcie ale nie jeździłem nimi na mokrym a nie jest tajemnicą, że te opony wypadają w tej kwestii bardzo słabo w porównaniu z bardziej renomowaną konkurencją. Poprzednią 156 kupiłem z oponami Goodride (185/65/15 model chyba r680) i nawet ich nie oferowałem na sprzedaż (choć bieżnika było dużo) bo wstyd by mi było komuś takie coś wciskać. Jazda po zakupie auta na mokrym to było coś niezapomnianego, a żeby z tego koszmaru auto zatrzymać, też trzeba było mieć dużo samozaparcia i szybki ABS... Mój kolega handluje oponami na dużą skalę i niby sam na chińskich jeździ ale żonie założył Dunlop'y bo w przeciwieństwie do niego, ona jeździ w trasy a zamienniki można sobie zostawić na miasto. Pocieszające jest to, że nie miał wielu reklamacji spowodowanych wadliwymi egzemplarzami. Nie dotyczy to segmentu aut dostawczych bo tutaj trafiały się chroniczne wybulenia, problemy z wyważeniem itd. Jeśli już chcesz kupować chińskie to sprawdź czy są one na niemieckim Ebay'u bo jeśli mogą je tam sprzedawać to znaczy, że przeszły dość restrykcyjne testy na tzw ABE (dopuszczenie do ruchu) i są lepiej wykonane od reszty.

    W kwestii używek musisz uważać na rocznik, uszkodzenia mechaniczne, jak były przechowywane i czy nie są właśnie "zząbkowane". Ząbkowanie można łatwo rozpoznać patrząc na bieżnik z boku opony. Jeśli koniec jednej kostki/wzoru wystaje znacznie ponad następną to już wiesz, żeby ich nie kupować. Tutaj masz przykładowe zdjęcia, jak to może wyglądać: http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...w=1680&bih=896

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    jezdziłem nieswiadomie na oponach vanli i powiem wam ze nie widze zadnej róznicy między innymi firmami a o tym ze są chinskie dowiedziałem się niedawno
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie

    ja z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że na pewno wolałbym nowe chińskie niż markowe używki. Ja zawsze miałem przykre doświadczenia z używkami, niby wyglądały ładnie ale po założeniu okazywało się, że albo biją, albo buczą, albo jedno i drugie. Od jakiegoś czasu kupuję tylko nowe i na Twoim miejscu zrobiłbym tak samo.

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał turtil Zobacz post
    PS2. Forum przeglądałem i są tylko stare tematy z pytaniami, jakie opony wybrać. Osobiście wiem, które są najlepsze, ale gotówka jaką dysponuję uniemożliwia zakup tych z wyższej półki.
    O ile mnie pamięć nie myli jest gdzieś temat odnośnie opon z chin ...

    Te najtańsze wynalazki omijał bym szerokim łukiem jak już mają być tanie opony od skośnookich to Nankang NS2 albo Nexen są w miarę przyzwoite jak za tę kasę. Jednak szału nie ma się co spodziewać bo Yokohama to to nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-07-2011 o 23:32

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    newbridge ie
    Auto
    159sw 2.4jtdm po sofciku ;)
    Postów
    636

    Domyślnie

    ja osobiscie wole nowe niz uzywki.
    A co do chinszczyzny:
    W poprzenim aucie jezdzilem na NEXEN 3000 i bardzo sobie je chwalilem od poczatku do konca ich zycia - bardzo dobre zachowanie na wodzie!!!
    Obecnie w Belli mam zalozone Infinity oraz jakies inne chinczyki (jutro sprawdze to dopisze) i jak narazie nie narzekam, moze sa troszeczke glosniejsze ale za ta cene mozna to przelknac

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Też bym polecał NEXEN'y... ewentualnie Wanli... resztę bym sobie odpuścił... opona oponą ale coś musi być w tym, że kosztuje 4 razy mniej niż normalna...
    Poza tym kiedyś czytałem artykuł jaka jest różnica między oponami typu Dunlop a chińskimi... rezultaty pomiarów były szokujące, bo wschodnie opony miały drogę hamowania o kilka metrów dłuższą od markowych i czasy na okrążeniach też były dużo gorsze

    Ja jeżdżąc już trochę w różnych warunkach doszedłem do jednego wniosku... Można oszczędzać na różnych rzeczach, wycieraczkach, płynie do spryskiwaczy, klockach, wahaczach, ale NIE na oponach... to jedyne miejsca w których auto przenosi twoją wolę na asfalt i jeśli one zawiodą to wtedy nie jest ciekawie...
    Jeżdżę dużo i szybko, i jeśli te co mam teraz by nie spełniały moich wymagań zmieniłbym je na najlepsze jakie bym znalazł, choćby kosztowały 3kPLN...
    Bo dla mnie bezpieczeństwo jest najważniejsze...

    Takie moje zdanie

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Nexen mam u siebie na przodzie i w sumie nie mogę złego słowa powiedzieć
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    ja odziedziczyłem wraz z autem chińczyki STARPERFORMER.. 215/45/17.. i chcę się ich jak najszybciej pozbyć..
    na mokrym zero przyczepności.. na suchym mozna bez obaw pojeździć.. jesli chodzi o głośność to wypadają jak moje zimówki Nokian WR G2.

Podobne wątki

  1. Opony 215/45/17 nowe czy używki
    Utworzone przez tispun w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:23
  2. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  3. Felgi 17 cali 147 156 opony
    Utworzone przez Maar w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 19:05
  4. [156] Tanie opony czy lepiej dobre używki?
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory