Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: [147] Woda wylewa się z progu

  1. #1
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie [147] Woda wylewa się z progu

    Witam,

    Jakieś dwa tygodnie temu zauważyłem wilgoć pod nogami kierowcy.
    Postanowiłem zdjąć dywany żeby zobaczyć skąd leje się woda do auta.

    Po zdjęciu dywanu i wygłuszeń okazało się, że pod nogami kierowcy jest bardzo dużo wody.

    Powycierałem to i czekałem bez dywanów na ulewę. Polska pogoda mnie nie zawiodła i już kilka dni później lało na Alficzkę jak scebra. Po wejściu do auta sucho. Ruszyłem w drogę do pracy, miasto zostało doszczętnie zalane - można powiedzieć idealny 'water test'.

    Jak zajechałem do pracy pod nogami kierowcy kałuża i rownież po stronie pasażera pojawiła się woda.
    Załączam zdjęcia widać na nich strużki z miejsca z którego leci woda. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak u diabła woda mogła się dostać do środka progu i wlewać się do auta? Gdzie mam szukać wlotu tej wody lub braku ujścia?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	740
Rozmiar:	149.2 KB
ID:	30734
    Na ostatnim zdjęciu jest posypane mąką poznańską

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    A czy te progi nie powinny byc jednolite??? Tam sa jakies laczenia nie wiem dlaczego...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    moim zdaniem auto było stuknięte, albo przodem albo tyłem i na łączeiach zostało rozszczelnione, patrzałem na moją i w tych miejscach od zewnątrz i wewnątrz, mam ten taki Kit tobie go odziwo brakuje,, u mnie nie wiać w ogóle łączenia...

  4. #4
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    a mógłbyś strzelić szybką fotkę tego miejsca? bylbym wdzieczny, mówiąc o Kicie masz na myśli jakieś uszczelnienie?

    co się działo z tym autem w Niemczech to tylko oni wiedzą, ale dziwnym jest, że rok temu nie było tam wody oraz jak odkurzałem w tym roku po zimie również nie było tam wody, a teraz nagle się pojawiła, a żadnego zdarzenia nie było w owym czasie.

  5. #5
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    a wiecie może czy z tych progów powinno być jakieś odprowadzenie wody czy poprostu woda tam się niepowinna dostawać?? jedyne podejrzenie jakie mi się nasuwa to albo przez błotniki albo przez szczeliny od dołu (połączenie między blotnikiem, a progiem)

    ciekawy jestem co by było gdybym poprostu zakleił te miejsca silikonem skoro kolega ma tam jakiś kit ale czy wtedy woda odpływała by na zewnątrz auta czy poprostu nalało by się do progów tyle, że woda wlewałaby się otworem, który jest z 10 cm nad podłogą wewnątrz auta?

    a odnośnie łączenia to wydaje mi się, że jakieś łaczenie musi być bo jest widoczne od zewnątrz auta więc od wewnątrz też musi coś gdzieś być(połączenie między progiem, a przodem - błotnikami) na innej alfie też widziałem połączenie z przodu kilka centymetrów za kołem więc jakieś połączenie wewnątrz też musi być w każdej

    Ostatnio edytowane przez Mordoos ; 22-07-2011 o 21:24 Powód: literówki

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    A sprawdzałeś odpływy w drzwiach?? Może się wylewać pod tapicerką i spływać tam i będzie to wyglądało podobnie jak się nie przyjrzysz. U mnie odpływy u pasażera były zapchane i po deszczu woda przelewała się z drzwi do środka pod nogi.

  7. #7
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    ale wydaje mi się, że wtedy by się lało od góry progu i w dodatku po deszczu też by było mokro, a tymczasem jeśli pada i nie jeżdżę jest sucho, a dopiero podczas jazdy pojawia się woda

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    To zmienia postać rzeczy. W takim razie wjechał bym na kanał i grzebał od dołu w tym miejscu.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    mam ten sam problem, czy znaleziono rozwiązanie?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mojamama
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 147 1,9JTD 115KM 8V
    Postów
    82

    Domyślnie

    Zdejmijcie sobie te plastiki w nadkolach przednich kół, albo chociaż odchylcie w miejscu od strony progów. Tam są owalne otwory, które powinny byc zamknięte gumowym korkiem. Pewnie Wam te korki spadły (moze jeszcze sa za nadkolem). Też tak mialem - woda się wlewa tylko podczas jazdy po kałużach. Trzeba oczyścic te otwory, przesmarowac najlepiej jakimś elastycznym klejem i wsadzic korki i bedzie spokój

Podobne wątki

  1. Woda ? Woda ! Woda ! 156 mokro pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 15:42
  2. Woda na progu i w srodku
    Utworzone przez lipus_2005 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 18:47
  3. [156] Rdza na progu
    Utworzone przez TNOS w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2008, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory