Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Słaby dół - logi

  1. #1
    Pinia
    Gość

    Domyślnie Słaby dół - logi

    Witam
    Bardzo proszę o spojrzenie na logi kogoś znającego się na temacie. Wydaje mi się(lub nie), że autko ma bardzo słaby dół(do 2k)
    Podmiana przepływomierza nic nie zmienia. EGR wyczyszczony, zaślepiony.
    http://www.speedyshare.com/files/295..._16V_File4.csv
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Przepływomierz jest ok, a i do turbawki nie ma co się przyczepić, bo dmucha dobrze.
    Oprócz braku mocy na dole są jakieś inne objawy (nie równo pracuje, ciężko pali, dymek i kolor) ? Czyściłeś przepustnice przy czyszczeniu EGR ? Logowałeś wtryski, ciśnienie na listwie i pozostałe wartości odnośnie paliwa, wartości pedału przyśpieszenia ? Bo jak nie powietrze, to trzeba przypatrzeć się zasilaniu paliwem, sterowaniu i wydechem.
    Który to rocznik ? Silnik 192A5.000 140 KM ?
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #3
    Pinia
    Gość

    Domyślnie

    Przepustnica również przeczyszczona. Dymku brak, pali ok. Pedał przyspieszenia działa w zakresie 0-100%. rocznik 2003 192A5.000 103kW/140KM.
    Przewody od gruszki do zaworu VGT też wyglądają na zdrowe, założone o mniejszej średnicy bo sama ich zdjąć nie mogę. Gruszka pracuje w pełnym zakresie. Od razu po zgaszeniu silnika gruszka wraca do pierwotnej pozycji. Ostatnio silnik nadmiernie drży, ale myślę, że to wina którejś z poduszek. Odnośnie logowania wtrysków itd to musiałbyś mi napisać, które opcje mam zaznaczyć bo sama nie wiem. Widzę też, że rura(tuleja giętka przepływomierz-turbo?) nr 46794405 ma mikropękniecia. Może to być powodem słabego przyspieszenia w dolnym zakresie obrotów? Ale myslę, że wtedy masy powietrza żądanego a mierzonego powinny być różne. Przewody Turbo-IC są z zewnątrz lekko mokre od oleju. To chyba wszystko co wiem.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pinia ; 27-07-2011 o 13:23

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    W tej chwili nie mam pod ręką FES-a ale będzie tam coś w rodzaju "Inj. Quantity Correction Cyl. 1" i tak cztery cylindry. Dodatkowo "Fuel pressure" i "Desired fuel pressure".
    Tak, rura może mieć wpływ ale po pierwsze zacząłby dymić, a po drugie właśnie widać by to było na odczytach z ECU (tak jak piszesz masy powietrza by się nie zgadzały). Z zewnątrz rury jak są lekko mokre od oleju, to pewno nie przez nieszczelność, bo efekt by był jak w przypadku powyższych mikropęknięć. Rury wewnątrz czasami są lekko brudne od oleju ale głównym powodem tego jest odma, a dokładnie zabrudzony odstojnik par oleju. Nie mniej, nawet to nie powodowałoby efektu jaki masz. Zobacz jeszcze to ciśnienie paliwa, bo może na niskich obrotach pompa nie dawać tyle ile trzeba lub są problemy z filtrem (tu nie wiem jak jest w dieslu ale niektóre PB jak miały przytkany filtr paliwa, to na dole je muliło ).
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Słaby ręczny
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 20:41
  2. [GTV] słaby hamulec w gtv
    Utworzone przez putek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 16:47
  3. Logi-(przepływka) słaby przy wyższych prędkościach .
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 11:49
  4. JTDM 1.9 16V słaby dół
    Utworzone przez tommipl2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 14:18
  5. za słaby akumulator ?
    Utworzone przez andri25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory