Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Obniżone zawieszenie w Alfa 147

  1. #1
    tomwol
    Gość

    Domyślnie Obniżone zawieszenie w Alfa 147

    Witam
    Przymierzam się do zakupu Alfy 147 1.9 JTD 115KM. Znalazłem nawet ciekawy model z tym, że ma obniżone nieco zawieszenie. Dołączam zdjęcie w załączniku. Co o tym sądzicie? Czy mogą być z tego tytułu jakieś problem? np w zimie? Czy obniżenie nie jest zbyt duże?

    Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C19926102_1.jpg
Wyświetleń:	1148
Rozmiar:	95.4 KB
ID:	31811   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C19926102_7.jpg
Wyświetleń:	904
Rozmiar:	81.1 KB
ID:	31812  

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 74kW 2003r
    Postów
    23

    Domyślnie

    Sądząc po zdjęciu to największym problemem może być darcie miską o asfalt w koleinach.

  3. #3
    darec
    Gość

    Domyślnie

    Kolega dexter ma racje...moja jest na seryjnym zawieszeniu i trzeba uwazać. Osłona silnika w alfach jest dość nisko. ale z drugiej strony będzie tez twardsze i będzie miało mniejsze ugięcie więc może nie będzie tak źle.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    bedzie źle, wniemczech sąsiad mojej ciotki ma alfe tak samo +/- obniżoną i miske juz wymieniał i nie ma osłony, auto twarde ale na progach zwalniajacych mówił ze masakra, jak jechał na przegląd to na rolkach urwał te plastikowe chlapacze przed tylnimi kołami

  5. #5
    darec
    Gość

    Domyślnie

    zanim kupiłem swoją... to wcześniej oglądałem chyba z cztery inne i tylko na jednej była osłona silnika tak że to coś oznacza.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest Ci to potrzebę oraz do czego głównie będziesz użytkował samochód. Jeśli jeździsz głównie po mieście i będą to małe przebiegi to ewentualnie możesz taką kupować. Jeżeli dalsze trasy to odradzam ponieważ tak jak wspomnieli przedmówcy możesz mieć problemy z miską. Polska to dziury i taka modyfikacja jest efektowna ale szybko się mści.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    pytanie w jakim stanie jest to zawieszenie i jak długo jest na aucie i gdzie jeździł...
    Jeśli auto jest świeżo sprowadzone to można pomyśleć. Jak jeździło tak po Polsce to trzeba dokładnie przejrzeć zawieszenie. Może już być wytrzepane.

    Ja kupiłem z obniżeniem -40 mm z Holandii to w 7 tys. km. wytrzepały się 3 wahacze.
    Osłona silnika wytrzymała już jakieś 15 tys.km., ale jest cała połamana i poprzycierana...

    W tej Alfie, którą pokazałeś wg mnie jest trochę za duża " gleba " i nie będzie się fajnie jeździło..
    -40 mm to wg mnie optymalne obniżenie wygląd/prowadzenie/komfort
    A Alfa bez obniżenia wygląda jak koza

    u mnie wygląda tak:
    17"

    16"

  8. #8
    Grzegorz147
    Gość

    Domyślnie

    Panowie nie przesadzajcie, nie jest tak tragicznie przy niskim zawieszeniu - oto moje stare foto jeszcze na 16` przy gwintowanym zawieszeniu skręconym ku ziemi http://imageshack.us/photo/my-images/442/dsc01582c.jpg/ - mieszkam na śląsku - drogi pewnie jak wszedzie, koleiny, kratery w jezdni itp etc nigdy nie urwałem nic pod autem, miska olejowa ma się dobrze, baa nawet nie była przetarta od kolein czy innych niespodzianek na jezdni, w zimie wiadomo gorzej bo szorowałem spodem po ubitym śniegu ale nic niepokojącego się nie działo a zima nie trwa wiecznie... Obecnie mam eibach-y na pseudo sportowych amorkach i powiem tak... jestem mega zadowolony, wiadomo zawieszenie w naszych autach nie jest mega wytrzymałe, ale co zrobić... jak dla mnie dobra gleba nie jest zła. Jeśli uważa się na drodze to nie powinno być problemu z jazdą.
    I teraz pytanie za 100 punktów... ilu z was miało sportowe/niskie zawieszenie w belli że tak krytycznie się wypowiadacie?

    pozdrawiam i bez urazy panowie i panie...


    ps. teraz "tyłek" mojej 147 wyglada tak... http://imageshack.us/photo/my-images/195/dsc01842y.jpg/ jest nisko ale jak pisałem... da się z tym żyć i bez problemowo skakać w miescie po krawężnikach i innych typu utrudnieniach dla kierowców.
    Ostatnio edytowane przez Grzegorz147 ; 14-08-2011 o 17:59

  9. #9
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    a pelny bak + 1 lub 2 osoby z tylu i pewno na kazdy kamyczek musisz uwazac..

  10. #10
    Grzegorz147
    Gość

    Domyślnie

    No bez przesady, sportowe sprężyny + amorki nie "uginają" się jak seryjne. Mam dwoje dzieci (dziewczyny) i to one siedzą z tyłu a przy trzech kobietach nawet wyjazd na dwa dni wyglada jak wyprawa na koniec świata wiec nie mówcie mi że powiedzmy te 60 litrów ropy + ktoś z tyłu i bagaż to już klęska na drodze, naprawde na śląsku nie ma idealnych dróg, a mimo to nic pod spodem jeszcze nie urwałem... prześwit jest naprawde OK

    to tyle, pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Obniżone zawieszenie - co wybrać?
    Utworzone przez Doblo w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-04-2020, 13:08
  2. Obniżone zawieszenie a zużycie tylnych opon.
    Utworzone przez jan dukat w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 16:01
  3. Obniżone zawieszenie, a 17" felgi, jakie opony?
    Utworzone przez robert_t18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 19:10
  4. [147] Obniżone zawieszenie
    Utworzone przez blackjet w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 20:46
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2006, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory