Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zgrzytanie przy skręcaniu...dziwne symptomy

  1. #1
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie Zgrzytanie przy skręcaniu...dziwne symptomy

    Witam
    Przejde odrazu do konkretow i suchych faktow...
    Moja 147 ma problem taki jak w temacie zgrzytanie jak stara brama od zamku podczas skrecania kierownica... Dzieje sie to podczas postoju jak i podczas jazdy , zaczyna sie od lekkiego przeskoczenia w kierownicy podczas skrecenia a dokladniej nastepuje lekkie przeskoczenie i troche glosniejszy szum pracy wspomagania , z czasem zamienia sie to w lekkie przeskoczenie i glosnie zgrzytanie podczas skretu jak i powrotu kierownicy do pozycji ZERO.
    Na zadnych wybojach nic nie stuka i nie puka , dzisiaj u mechanika ( niestety nie udalo sie wjechac na kanal ) zostaly recznie przez goscia sprawdzone luzy na na zawieszeniu i wszystko siedzi sztywno , nie ma luzow na kierownicy ani na kolach , sworznie sa nowe jak i wahacze i nie ma tam luzow.
    Plyn od wspomagania jest czysty i jest w zbiorniczku na odpowiednim poziomie ale co dziwne zbiorniczek jest lekko spocony a grzybek ktory jest na korku pracuje podczas kazdego ruchu kierownica ( nie wiem czy tak powinno byc )
    Zawiecha ogolnie sprawia wrazenie stanu idealnego...
    Mechanik po ogledzinach i po wysluchaniu przerazajacego dzwieku uznal ze na 90% maglownica ale ja nie jestem przekonany... dlaczego ?
    I tu sie pojawia kwestia dziwnych akcji.
    Kiedy rano odpalam samochod nic nie zgrzyta i nie stuka jezeli dzien jest upalny to problem sie zaczyna pojawiac po 10-20 minutach jazdy ( jakis czas po tym jak samochod sie nagrzeje do 90 stopni , dojerzdzam do pracy i parkujac juz zgrzyta ale auto postoi 3-4 godziny w cieniu wsiadam i jest znowu dobrze a po 10-20 minutach powtorka... Jak bylo kilka chlodniejszych dni to problem sie nie pojawial nawet po godzinie jazdy.
    I tutaj pojawia sie oje zapytanie czy to czasamo pompa wspomagania nie domaga gdy olej wspomagania sie nagrzeje mocno i no nie wiem jest wieksze cisnienie i cos nie wyrabia ? Czy jest mozliwe ze to maglownica ale wplywa na nia ten czynnik rozgdzewania sie ? Zaznaczam ze w nocy moge jezdzic nawety z 2-3 godziny i nic ale w upalny dzien kilkanascie minut i jest lipa...

    Pozdrawiam i licze na pomoc bo za 2 tygodnie jade do Zakopanego ( 550km ) i chce sie pozbyc tego problemu a kazdy mechanik wymysla ze to koncowki drazka kierowniczego , maglownica , przegub a jak sie dowiaduje ze to sie pojawia i znika i opisuje tak jak wam to robi wielkie oczy i powoli sie wycofuje ze swoich domyslow.... A kwesti pompy nigdy nie podsuwalem mechanikowi bo nie bralem tego pod uwage zarazem nie chce zebyscie sie sugerowali moimi domyslami tylko postarali sie w jaki kolwiek sposob pomoc i nakierowac na mozliwe usterki

    I male pytanko , jezeli chcialbym dolac troche plynu wspomagania to jakiego biorac pod uwage ze nie wiem jaki jest wewnatrz ?
    I jeszcze jedno , czy poziom plynu sie sprawdza na wyprostowanych kolach i wlaczonym silniku ? Czy jak mam miarke na korku to zeby sprawdzic poziom odkrecam korek , wycieram miarke , wkladam go i przykrecam spowrotem a pozniej odkrecam i sprawdzam ile jest czy tylko ocieram miarke i jak by to powiedziec , nakladam korek na szyjke zbiorniczka i podnosze nie wkrecajac go na gwint ?
    Ostatnio edytowane przez N...SALTO ; 22-08-2011 o 22:40

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    chcialbym odswiezyc temat poniewaz u mnie tez wystepuje podobny dzwiek przy skrecaniu kierownicy przy parkowaniu samochodu badz na postoju .. jak krece w prawo to glosniej slychac jakby skrzypienie czy taki dzwiek starej wersalki jak w lewo to tak z prawej strony bardziej slychac .. nic nie stuka i nie puka jak jade . Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Myśle ze wymiana przegubu Cie czeka

  4. #4
    olejq1
    Gość

    Domyślnie

    Spotkałem się z takimi objawami w 159SW z początku produkcji, okazało się że pękła jedna osłona plastikowa drążka kierowniczego, drążek zardzewiał i wyglądał jak złom, pomogła wymiana. Może to nie do końca informacja związana z tematem, ale też zawieszenie było idealne, a przy skręcaniu było słychać dziwne odgłosy, teraz jakbym się spotkał z taką sytuacją pierwsze co bym zrobił to sprawdził układ kierowniczy, także nie ma się co dziwić, że mechanicy sugeruję Ci maglownicę, drążki itp zakładając oczywiście że zawiecha jest idealna.
    Ostatnio edytowane przez olejq1 ; 05-09-2011 o 08:36

Podobne wątki

  1. Dziwne skrzypienie przy skręcaniu kół
    Utworzone przez Krzychu_19 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 22:24
  2. [159] "Dziwne" odczucie przy skręcaniu
    Utworzone przez masias w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 18:48
  3. Dziwne zgrzytanie przy odpaleniu
    Utworzone przez nietyx w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 19:35
  4. [145] Zgrzytanie przy odpalaniu
    Utworzone przez sebol161 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-10-2009, 08:27
  5. Dziwne odlgosy przy skręcaniu kierwonicą.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 20:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory