Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: spryskiwacz reflektorów

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    AR 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    126

    Domyślnie spryskiwacz reflektorów

    nie wiem dlaczego nie działa mi spryskiwacz reflektorów. wymieniłem bezpiecznik bo był spalony. pompka jest sprawna sprawdziłem fes-em i się normalnie włączyła przy teście. a reflektory niestyty nie są spryskiwane. co może być przyczyną?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    487

    Domyślnie

    Pierwsza sprawa to światła, żeby uruchomiła się pompka spryskiwaczy reflektorów muszą być włączone światła mijania.
    Jeśli dalej nie będzie działać, a sprawdziłeś bezpiecznik (do spryskiwaczy reflektorów jest osobny, w 156 jest w schowku) i pompka też chodzi to pozostaje przekaźnik, ewentualnie uszkodzenie mechaniczne kabli

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    AR 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    126

    Domyślnie

    o światłach wiem i sprawdzałem na włączonych. bezpiecznik wymieniłem w 147 są pod kierownicą. nie mam pojęcia jak sprawdzić przekaźnik. pisząc kable masz na myśli wężyki?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    487

    Domyślnie

    nie, po prostu mechaniczne uszkodzenie, podczas stłuczki czy coś, ale to ostateczność. Sprawdź przekaźnik, jak? Podmień z jakimś innym pasującym

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    AR 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    126

    Domyślnie

    hmm muszę w takim razie odnaleźć ten przekaźnik i sprawdzić z którym mogę go podmienić. co prawda zastanawiam się czy może to być wina przekaźnika skoro na teście pompka się uruchamia bo ją słyszę. nie wiem tylko czy podczas testu spryskała światła bo akurat brakło mi płynu. muszę sprawdzić jeszcze raz czy podczas testu fes-em spryska reflektory. jeżeli nie to może po prostu nie są podpięte wężyki.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    AR 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    126

    Domyślnie

    sprawdziłem przy pełnym zbiorniczku fes-em. pompka się włącza słyszę ją a reflektory suche. czy może ktoś mi wyjaśnić dlaczego. sprawdziłem pod samochodem też sucho czyli to oznacza że przewody podłączone bo pewnie inaczej gdzieś po włączeniu pompki płyn musiałby uciec. czy skoro pompka się włącza przy teście fes-em to może być coś nie tak z przekaźnikiem?

  7. #7
    macmac
    Gość

    Domyślnie

    A może po prostu pompka się popsuła - silnik się kręci ale turbinka stoi w miejscu. Wymontuj ją i sprawdź na biurku podpinając ją na krótko do źródła prądu.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    AR 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    126

    Domyślnie

    może tak jest. sprawdzę to jak tylko będę miał chwile. wyciągał ktoś kiedyś ten silniczek i ma jakieś ciekawe porady?

  9. #9
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    A sprawdzałeś kilkukrotnie czy działają spryskiwacze jak pryskasz szyby, oczywiście przytrzymujesz troszkę dłużej aby spryskało reflektory?
    Powtórz czynność kilka razy i oceń czy działają spryskiwacze na światła. Jeśli nie to sprawdź czy po zdjęciu zderzaka i odpięciu przewodu doprowadzającego wodę do rozgałęźnika leci woda czy nie.
    W rzeczywistości powinna wylecieć tamtędy cała woda ze zbiorniczka. Możesz wtedy sprawdzić całe przewody oraz rozgałęźnik.
    Jeśli wszystko będzie ok pozostaje sprawa sprawdzenia pompki.

Podobne wątki

  1. Spryskiwacz reflektorów
    Utworzone przez dance1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-09-2022, 10:30
  2. Nie wraca spryskiwacz reflektorów - 156 FL
    Utworzone przez whitefunk w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 08:36
  3. Jak rozebrać spryskiwacz reflektorów
    Utworzone przez jupass w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory