Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Biały nalot na dźwigniach wycieraczek/kierunków i tłusty na niektórych el.

  1. #1
    pieuk
    Gość

    Domyślnie Biały nalot na dźwigniach wycieraczek/kierunków i tłusty na niektórych el.

    Witam,

    Na dźwigniach kierunkowskazów i wycieraczek jest biały nalot. Czym to można umyć bez uszkadzania powierzchni? próbowałem jakimś środkiem do plastików - bez efektów. Co ciekawe nalotu tego nie ma na tych obrotowych elementach dźwigienek.

    Mam również problem z tłustym nalotem na kilku elementach wnętrza takich jak panele na drzwiach z przełącznikami szyb, uchwyty na drzwiach, obudowa wylotów powietrza górna centralna. Próbowałem w/w środkiem do plastików (Moje auto chyba) i nic. Owy nalot można zeskrobywać i pojawia się pod nim gładki plastik, ale jest to bardzo czasochłonne.

    Czy spotkaliście się z podobnymi problememami i jak je rozwiązaliście? Na razie wymyśliłem, że do tłustego nalotu zakupie http://allegro.pl/listing.php/search...nax+odplamiacz lub ewentualnie http://allegro.pl/listing.php/search?string=sonax+smoły&category=0&sg=0&params_ top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d 8.

  2. #2
    macmac
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieuk Zobacz post
    Na dźwigniach kierunkowskazów i wycieraczek jest biały nalot. Czym to można umyć bez uszkadzania powierzchni? próbowałem jakimś środkiem do plastików - bez efektów. Co ciekawe nalotu tego nie ma na tych obrotowych elementach dźwigienek.
    Chyba niczym się tego nie umyje - to jak się domyślam jest utleniona ze starości lub od słońca warstwa tworzywa. Można to zedrzeć fizycznie ale nie o to tu chodzi. Proponuję użycie jakiegoś preparatu nabłyszczającego typu PLAK który natłuści tworzywo i będzie się ono świecić ale z tym ostrożnie bo moim zdaniem taka chemia po systematycznym stosowaniu lubi rozpuszczać nadruki z dźwigni przełącznika zespolonego.

    Cytat Napisał pieuk Zobacz post
    Mam również problem z tłustym nalotem na kilku elementach wnętrza takich jak panele na drzwiach z przełącznikami szyb, uchwyty na drzwiach, obudowa wylotów powietrza górna centralna. Próbowałem w/w środkiem do plastików (Moje auto chyba) i nic. Owy nalot można zeskrobywać i pojawia się pod nim gładki plastik, ale jest to bardzo czasochłonne.
    Tu proponuję lekturę forum bo był już niejeden temat na ten temat :-) np: KLIK. Jak przeczytasz cały ten temat i coś Cię będzie nurtować to wróć z dodatkowymi pytaniami.
    Ostatnio edytowane przez macmac ; 30-08-2011 o 07:26

Podobne wątki

  1. Czarna tapicerka i biały nalot
    Utworzone przez jerry46 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 12:50
  2. Biały nalot pod korkiem od oleju
    Utworzone przez Karol147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 21:51
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:10
  4. [164] Biały nalot pod korkiem oleju
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory