Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Czym czyścić?

  1. #1
    Mark
    Gość

    Domyślnie Czym czyścić?

    Jak w temacie

    zdjęcie: ( zaznaczone na czerwono)

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wojtas_aw
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    AR147 1.6 105KM Distinc.3D
    Postów
    112

    Domyślnie

    U mnie te boczki wyglądały strasznie, całe były okopane, wszędzie czarne krechy od butów. Czyściłem różnymi płynami, ale nic nie dawało rady, do puki nie znalazłem w domu Cifa power cream do mycia kuchni + gąbka do mycia naczyń, która z jednej strony posiada taką twardszą i chropowatą strukturę + trochę wysiłku i wszystko zeszło. U mnie to już był akt desperacji z tym płynem, oczywiście na początku delikatnie próby na małym kawałku i jak widziałem, że z boczkiem nic się nie dzieje to wtedy czyszczenie na maxa. U Ciebie na zdjęciu za bardzo nie widać, czy one są mocno brudne, bo jeżeli nie to myślę, że wystarczyłoby przetarcie ich jakimś płynem do czyszczenia elementów z tworzyw sztucznych lub zwykłym płynem do naczyń.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Płyn do mycia naczyń nic z tym nie zrobi. Namęczyłem się trochę próbując to doczyścić. U mnie te elementy są czarne (ciemnoszare) więc każde przytarcie widać dość mocno. Z ciekawości psiknąłem plakiem jaki miałem akurat pod ręką bo czyściłem nim elementy po starciu tej gumy z uchwytów i pomogło. Nie wiem jak w przypadku jasnego koloru. Mój to coś takiego:

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    A co zrobiles z ta guma? Bo u mnie taka jest brzydka, postrzepiona... :/ Starles ja calkiem? Czy tam pod spodem jest taka powierzchnia ktora moze spokojnie sluzyc za warstwe zewnetrzna (Bo po co by dawali ta gume?) ? Jak tak to czym to robiles i jaki efekt?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Tak, starłem ją całkowicie z uchwytów i panelu sterowania szybami. Pod nią jest zwykły plastik, który może spokojnie służyć jako warstwa zewnętrzna. Ja ją dodatkowo okleiłem folią ale ogólnie można po wyczyszczeniu tak zostawić. Gumę zdzierałem zwykłym najprostszym... paznokciem a dopiero to co zostało psikałem plakiem i schodziło. Nie używałem ostrych rozpuszczalników typu nitro gdyż one powodują rozjaśnianie plastiku i mało ciekawy wygląd. Nie używałem również ostrych przedmiotów by nie porysować tego plastiku, który jest pod spodem. Efektu niestety nie mogę pokazać gdyż uchwyty są już oklejone, ale mogę zapewnić, że warto tej gumy się pozbyć.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    To bede musial chyba zabrac jakas mila kolezanke na dluzsza podroz, zeby podzialala od strony pasazera ;P Od kierowcy to juz sie poswiece Dzieki za podpowiedz, bo myslalem nad tym od dluzszego czasu, ale balem sie zeby wlasnie nie pogorszyc sytuacji

  7. #7
    Mark
    Gość

    Domyślnie

    haha! mam tak samo! paznokieć i zdzieram ;D szczególnie jak czekam na zielone

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja je do tej operacji zdejmowałem

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar GosiaW
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Jawor
    Auto
    Była AR 147 1.9 JTD 8V i AR GT 1.9 JTD 16V, obecnie AR MiTo 1,3 JTDm :D
    Postów
    150

    Domyślnie

    To ja może też pozdzieram Uchwyty zostawię bo nie ma tragedii, szczególnie jak się je raz na jakiś czas przeszoruje, wtedy rysy się spłycają
    A mam tą przewagę Drodzy Koledzy, że mam paznokcie

  10. #10
    mike
    Gość

    Domyślnie

    Córka mi się pyta czym czyściśnp z kurzu deskę całą od strony szyby , zabrałą się wczoraj i pełno białych paprochów jej po tym zostało ale deska ma jak by baranek więc nie dziwię się

Podobne wątki

  1. [159] Czym czyścić reflaktory ?
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 22:28
  2. Czym czyścić skóry?
    Utworzone przez alli33 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 19:55
  3. Czym czyścić polerowane felgi?
    Utworzone przez alfaMaster w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 18:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory